Tribuna/Футбол/Блоги/Ноу Баланса/Чемпіонська інтрига в УПЛ загострюється, але всі обговорюють лише суддівство. Маємо два нових скандали
Відео

І це за один день!

Блог — Ноу Баланса
8 травня, 08:03
25

Після дебютних поєдинків 25-го туру УПЛ інтрига в боротьбі за чемпіонство загострилась до максимуму. Тепер за пʼять турів до фінішу «Шахтар» та «Дніпро-1» розділяють всього три очки, але по суті це рівність за втраченими, бо у дніпрян є гра в запасі. Це хороша новина.

Але є і погана. Загострилась ця боротьба на фоні суддівських помилок та суперечливих рішень. Особливо цього вікенду, що додало жвавості розмовам про підкилимну роботу клубів.

Ось кілька ключових моментів за підсумками неділі.

🔹 У матчі «Чорноморець» - «Дніпро-1» за рахунку 1:1 головний суддя Дмитро Панчишин призначив пенальті за фол, який відбувся за межами штрафного.

Правда, Артем Довбик 11-метровий не реалізував і лише згодом реабілітувався за це переможним мʼячем, встановивши рахунок 2:1.

🔹 Після гри головного тренера дніпрян Олександра Кучера запитали про значну кількість пенальті на користь його команди у весняній частині змагань - пʼять таких із восьми загалом по сезону «Дніпро-1» виконав у квітні-травні. Спеціаліст відповів:

«Усі говорять, що ми пенальті багато б’ємо. Але ж на нашу користь навпаки не дають чисті пенальті. В Олександрії у першому весняному матчі на перший хвилині на нашу користь не ставлять пенальті, при чому з вилученням. З «Рухом» на нашу користь не призначили пенальті.

У першому таймі сьогодні теж був чистий пенальті у ворота «Чорноморця», але арбітр його не призначив. Це ж все треба розуміти. Ми теж хочемо грати й перемагати. Призначайте те, що є, і не треба щось придумувати».

🔹 У тренера одеситів Романа Григорчука протилежна думка щодо ситуації з пенальті у дніпрян:

«Дивився на суддівство, яке сьогодні було і думав собі… Я завжди боявся, щоб хтось мені сказав: «Та ви стали чемпіонами завдяки суддівству.

Я просто цього не хотів, щоб так складалося. Я чесно не хотів би, щоб колись таке суддівство було на користь «Чорноморця», як було сьогодні на користь «Дніпра-1». Чесно вам зізнаюся.

Мені просто смішно це все спостерігати. Мені дуже шкода, що це відбувається в нашому футболі. Не знаю, з яких причин, не хочу щось говорити про це. Але просто ми бачимо те, що бачимо. Що це? Де футбол?»

🔹 В іншому матчі неділі, де «Шахтар» втратив очки в Олександрії (1:1), теж не обійшлось без суддівських помилок. Правда, у зворотній манері.

За рахунку 1:1 судді скасували гол донеччан, який міг стати для них переможним. На 80-й хвилині Олександр Зубков забив, але мʼяч суддя Олександр Дердо скасував, посилаючись на офсайд у Юхима Коноплі за мить до цього.

Хоча з повтору цей момент не видається однозначним.

Крім цього після матчу офіційна сторінка гірників у твіттері вказала на ще один епізод на старті другого тайму за рахунку 0:1 на користь господарів. Це момент із єдиноборством Келсі із захисником суперника у його штрафному, після якого Кевін опинився на газоні.

🔹 Не став мовчати після зустрічі й головний тренер «Шахтаря» Ігор Йовичевич, який зреагував на суддівські рішення в обох матчах - в Олександрії та Одесі:

«Втратили два очки на відміну від «Дніпра-1», який скористався сьогоднішнім днем і здобув перемогу. Вони досконало виконують свою роботу в усіх напрямках і сегментах.

Бачимо це за їхньою грою та деякими епізодами, тож треба битися не лише з опонентами, самим із собою, а ще й з деякими епізодами, яких ти не можеш контролювати».

🔹 До завершення чемпіонату УПЛ командам залишається дограти цей тур (решту матчів заплановано на понеділок, 8 травня) і провести ще п'ять - зокрема, у передостанньому, 29-му, на нас чекає очна зустріч двох головних претендентів на титул.