Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/Мбаппе без голів, провал Португалії, суперечливий мʼяч Німеччини – як топзбірні провели вікно

Дайджест спарингів.

27 березня, 19:04
5

Поки Україна проходила відбір на Євро, топзбірні проводили одні з останніх приготувань до турніру – все ж останнє вікно для національних команд перед червнем.

Зібрали в одному місці все головне, що треба знати про матчі Англії, Іспанії, Італії, Нідерландів, Німеччини, Португалії та Франції.

Англія – Бразилія 0:1, ОГЛЯД

Англія – Бельгія 2:2, ОГЛЯД

Команда Ґарета Саутґейта провела вікно без перемог – хоч і вдома. Спочатку на «Вемблі» мінімально поступилися Бразилії, по ходу матчу втративши через ушкодження Кайла Вокера та Гаррі Маґвайра – єдиний гол забив 17-річний Ендрік.

А далі ледь не програли ще й нашим суперникам на Євро, Бельгії. Тілеманс оформив дубль – спочатку після помилки Пікфорда, потім після помилки Данка. Між тим Тоуні з пенальті та Боуен встигли забити по першому голу за збірну – але останньому скасували через офсайд.

Вирвав нічию, як і належить лідерам, на 90+5-й хвилині Джуд Беллінґем.

Але варто все ж згадати, що через травму обидва матчі пропустив Гаррі Кейн – головна гольова сила англійців.

Іспанія – Колумбія 0:1, ОГЛЯД

Іспанія – Бразилія 3:3, ОГЛЯД

Збірна Іспанії провела спаринги з латиноамериканськими країнами. Причому, схоже, «відпрацьовувала» і гру на нейтральних полях – матч з колумбійцями грали на «Лондон Стедіум». Все вирішив гол на 61-й – Луїс Діас «розхитав» дебютанта «фурії рохи» Вівіана і віддав на Даніеля Муньйоса. Цим команда перервала серію з 6 поспіль перемог поспіль.

Результативна нічия з Бразилією на «Бернабеу» після такого звучить як яке-не-яке, але досягнення. У матчі було три пенальті – з яких два на користь Іспанії, на 12-й та 87-й хвилинах (обидва забив Родрі), але вирішальний – на 90+7-й (!) – на користь Бразилії: Дані Карвахаль вирішив, що найкращою ідеєю у штрафному буде схопити рукою за ногу Галено.

Лукас Пакета забив – Іспанія втратила перемогу.

Італія – Венесуела 2:1, ОГЛЯД

Італія – Еквадор 2:0, ОГЛЯД

Італія також провела турне латиноамериканськими командами та нейтральними полями – у США. З Венесуелою могли пропускати вже на третій – але Джанлуїджі Доннарумма потягнув удар Саломона Рондона.

Героєм матчу став Матео Ретеґі – дубль: спочатку відкрив рахунок, а на 80-й, за рахунку 1:1, вирвав перемогу.

З Еквадором забили спокійно на початку і в кінці: спочатку на 3-й класний дальній удар вдався Лоренцо Пеллеґріні, а на 90+4-й воротаря суперника перекинув Ніколо Барелла.

Але Спалетті, попри перемоги, поки ще не надто задоволений грою команди: «Ми повинні вийти на вищий рівень, і маємо зробити це швидко. Ми повинні зробити крок вперед порівняно з тим, що є зараз».

Нідерланди – Шотландія 4:0, ОГЛЯД

Німеччина – Нідерланди 2:1, ОГЛЯД

Рональд Куман узявся готувати команду із міцними європейськими збірними. І Шотландію не помітив – хоч перший гол забили лише на 40-й (Рейндерс), добили суперника в останні 20 хвилин: Вейналдум головою на 72-й, Веґгорст головою з кутового на 84-й і Мален з боротьби на 86-й.

Швидко зате забили у матчі з господарями турніру, Німеччиною – грали у Франкфурті. Відзначилися вже на 4-й – Джої Верман відзначився дебютним голом.

Але вже на 11-й зрівняв рахунок теж дебютним голом Максимільян Міттельштадт, а вирвав перемогу Ніклас Фюллькруг: Барт Вербрюґґен вибив мʼяч з воріт, але гол зарахували. Мали?

Франція – Німеччина 0:2, ОГЛЯД

Про матч з Нідерландами згадали буквально щойно, але в усіх світових ЗМІ господарі Євро прогриміли не через це. А через те, що, по-перше, до неї повернувся Тоні Кроос, по-друге, через те, що він організував дебютний за команду гол Флоріана Вірца вже на сьомій секунді (!) матчу з Францією.

Це був повтор рекорду найшвидшого голу в матчах чоловічих збірних – поки його у той же день не побив австрієць Крістоф Баумґартнер.

На 49-й ще подвоїв перевагу і встановив остаточний рахунок Кай Гаверц, але головними темами стали саме Кроос та Вірц. Тоні зізнався, що такий розіграш мʼяча з центру поля був запланований (чи не зарано розкривають карти перед Євро?), а Нагельсманн не міг припинити ним захоплюватися:

«Неймовірно, якщо чесно. Всі ми знаємо, що з м'ячем він надзвичайний гравець, але він і добре вступає у єдиноборства. Тоні цілком нормальний хлопець і вливається у колектив. Це дуже добре».

Португалія – Швеція 5:2, ОГЛЯД

Словенія – Португалія 2:0, ОГЛЯД

Збірна Португалії потроху вчиться жити без лідерів – так, і Роналду теж. На матч проти Швеції він, а також Діого Далот, Жоау Канселу, Данило Перейра, Отавіо, Рубен Невес, Вітінья та Жоау Фелікс отримали від тренера відпочинок.

Це не завадило португальцям вести в рахунку 3:0 вже до перерви, перший гол пропустити вже за 4:0 і в підсумку виграти 5:2. Забивали Леау, Нунеш, Бруну Фернандеш, Брума (після помилки шведів на скриншоті) та Рамуш.

З поверненням Кріша в основу Португалія несподівано програла на виїзді Словенії. Обидві команди мали низку гострих моментів, але саме господарі добили суперника: на 72-й у дві передачі розвалили захист Португалії, відзначився Адам Гнєзда Черін (на скриншоті), а на 80-й, знову познущавшись з захисників суперника, забив Тімі Елснік.

Роналду за всі 90 хвилин вдарив по воротах суперника двічі. Зате встиг психанути у бік четвертого арбітра після матчу.

Франція – Чилі 3:2, ОГЛЯД

Про матч Франції та Німеччини вже теж згадували – можна лише додати, що програла команда Дідьє Дешама абсолютно заслужено.

Та й матч з Чилі видався нервовим: пропустили від гостей вже на шостій хвилині. Але Франція перевернула ще в першому таймі – Юссуф Фофана та Коло Муані скористалися неповороткістю чилійців у захисті. Останній і асистував на Жиру, який добив суперника.

У Кіліана Мбаппе за два матчі одна результативна дія – асист на Юссуфа Фофана.