Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/Найневезучіший футболіст топ-ліг – порвав «хрести» втретє (!) за 5 років

Найневезучіший футболіст топ-ліг – порвав «хрести» втретє (!) за 5 років

Саша Калайджич пропускає половину матчів у кар'єрі.

21 лютого, 09:20
11

87-а хвилина серпневого матчу «Евертон» – «Вулвергемптон» у 3-му турі АПЛ цього сезону. Рахунок 0:0, атака «вовків», на фланзі з м'ячем Педру Нету, а до штрафного майданчика забігає форвард Саша Калайджич, який вийшов на заміну дві хвилини тому. Саша піднімає руку, сигналізуючи партнерові, що готовий прийняти пас. Йде подача, Каладжич відривається від опіки Тарковські та головою переправляє м'яч у сітку воріт Пікфорда.

Переможний гол на останніх хвилинах приніс не лише перемогу «Вулвергемптону», а й щастя форварду, для якого це був перший гол за 469 днів. Майже весь цей час австрійський нападник заліковував травму хрестів. А ще – це був перший гол Калайджича за «вовків». Він прийшов у клуб у 2022-му за 15,5 млн євро зі «Штутгарта», але лише через рік зумів відзначитися дебютним забитим м'ячем.

Після матчу головний тренер «Вулвз» Гаррі О'Ніл сказав: «Він дуже багато працював. Очевидно, що він все ще перебуває на шляху до повернення до повної фізичної форми. Однак на даний момент він не той, кого можна використати усі 90 хвилин».

На жаль для форварда, з того моменту він так і не зміг стати гравцем стартового складу. Лише раз вийшов в основі в АПЛ, хоч і встиг відзначитись ще одним голом – забив переможний у грі з «Борнмутом». І знову наприкінці, і знову після виходу на заміну: на 82-й з'явився на полі, на 88-й забив. Але у Калайджича не набралося й 200 хвилин за «Вулвергемптон» у цьому сезоні.

Тому взимку він пішов у лігу, де розкрив свій талант. «Айнтрахт» орендував форварда в січні. Тут його почали використовувати в ролі основного футболіста, він зіграв 6 матчів за місяць, встиг відзначитися голом у Лізі конференцій та асистом у грі з «Дармштадтом».

Минулої суботи він вийшов в основі на матч із «Фрайбургом» (3:3). Але за кілька хвилин після стартового свистка впав на газон і схопився за коліно. Не було навіть контакту з кимось із гравців суперника. Калайджич залишив поле у супроводі медиків уже на 11-й хвилині, а пізніше повернувся на лаву з бандажом на коліні.

А 19 лютого на сайті «Айнтрахта» з'явилася новина – Саша Калайджич отримав розрив хрестоподібних зв'язок. Дуже неприємна травма для будь-якого футболіста, але для австрійця – втричі неприємна. Справа в тому, що це вже третій його розрив «хрестів» з липня 2019-го.

Перший він отримав ще у складі «Штутгарта», другий – у складі «Вулвз», і ось третій – у складі «Айнтрахта».

Але це далеко не всі серйозні травми у кар'єрі 26-річного нападника. Якщо відкинути дрібні пошкодження (перше з яких він отримав ще у листопаді 2017-го), то картина виглядає так:

❌ 8 березня 2018 – 13 вересня 2018 – Перелом плюсневої кістки (лікувався 189 днів)

❌ 5 листопада 2018 – 25 лютого 2019 – Розрив синдесмозу (лікувався 112 днів)

❌ 18 липня 2019 – 6 квітня 2020 – Розрив хрестоподібної зв'язки (лікувався 263 дні)

❌ 19 серпня 2021 – 3 січня 2022 – Травма плеча (лікувався 137 днів)

❌ 4 вересня 2022 – 5 червня 2023 – Розрив хрестоподібної зв'язки (лікувався 274 дні)

❌ 19 лютого 2024 – Розрив хрестоподібної зв'язки

З історією травм та статистикою Калайджича можете ознайомитися за посиланням

У 26 років двометровий форвард зіграв 182 матчі за клуби та збірну Австрії. А 159 матчів пропустив через травми. І кількість таких матчів лише збільшиться. Швидше за все, навіть зрівняється з кількістю зіграних матчів до моменту його відновлення від нової серйозної травми. На поле після такого повертаються не раніше, ніж за пів року. Але це у кращому випадку. Враховуючи, що це вже не перший його розрив «хрестів», відновлення може забрати набагато більше часу.

Коли в січні Калайджич пішов в оренду, спортивний директор «Вулвергемптона» Метт Гоббс сказав, що австрійському форварду «неймовірно не щастило» і «найкраще, що може статися в довгостроковій перспективі для нас із Сашею – це щоб він багато грав у футбол». Найближчим часом цього, на жаль, не буде.

Кілька років тому «Баварія» розглядала Калайджича як заміну Роберту Левандовському. Тепер форварду з таким списком травм важко розраховувати на інтерес з боку великих клубів, навіть незважаючи на те, що йому лише 26 років.