Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/20 кумедних та цікавих моментів серпня у топ-лігах, які ви могли пропустити

20 кумедних та цікавих моментів серпня у топ-лігах, які ви могли пропустити

Форвард зробив хет-трик головою і поїхав додому на велосипеді, хитрий Меддісон, розвідний ключ на лавці.

30 серпня, 23:26
7

Перший місяць нового сезону добіг кінця – всі топові ліги Європи стартували, подарувавши нам багато приводів для матеріалів на головній сторінці Tribuna.com. Однак далеко не всі кумедні, красиві та цікаві моменти ми мали можливість підсвічувати окремими постами.

Тому зустрічайте нову рубрику, в якій ми показуватимемо вам усе те, що ви могли пропустити в АПЛ, Ла Лізі, Серії А, Бундеслізі та Лізі 1. Відразу уточнимо, що тут не буде тих ситуацій, які ми й так підсвічували окремими матеріалами, а також моментів з єврокубків, матчів збірних, національних кубків тощо.

Погнали.

Антипенальтист серпня

У першому турі «Уніон» розгромив удома «Майнц» (4:1), але рахунок міг бути не таким вражаючим, якби не воротар берлінців Фредерік Рьоннов. 31-річний данець ніколи не відрізнявся здатністю відбивати пенальті – до цього поєдинку за всю свою кар'єру він відбив лише 4 удари з 38. Але у другому таймі цього матчу зробив це аж двічі! Що цікаво – обидва рази завадив забити одному й тому ж гравцю.

Форвард «Майнца» Людовік Ажорк спочатку підійшов до м'яча на 62-й хвилині – і пробив у нижній правий кут. Рьоннов не просто відбив, а зафіксував м'яч.

Потім той же Ажорк підійшов до точки на 88-й хвилині – і пробив у нижній лівий кут. Рьоннов не просто відбив, а зафіксував м'яч.

Можливо, антипенальтистом справедливо буде назвати саме Людовіка. До речі, весь наступний матч він провів на лаві запасних.

Голова серпня

Той самий поєдинок подарував ще один незвичайний перформанс. 32-річний центрфорвард «Уніона» Кевін Беренс навіть у регіональній лізі не відзначався високою результативністю, а в Бундеслізі за два попередні сезони у нього було лише 10 голів. Однак після двох турів нового сезону Беренс – лідер чемпіонату у таблиці бомбардирів. На даний момент у нього аж 4 голи, а найцікавіше полягає у тому, що всі ці м'ячі були забиті головою.

У першому турі Кевін оформив хет-трик головою у ворота «Майнца», а у другому – тією ж частиною тіла взяв участь у розгромі «Дармштадта» (теж 4:1 та ще й у меншості). Напевно, форвард просто береже ноги – одразу після домашнього матчу, в якому він тричі відзначився, жителі Берліна сфотографували Беренса, який повертався додому... на велосипеді. Цікавий персонаж.

Цікаво, що «Уніон» загалом дуже небезпечний на другому поверсі – 6 із 8 голів команди у новому сезоні були забиті саме головою. На замітку їхнім майбутнім суперникам в ЛЧ.

Цитата серпня

Новачок Ліги 1 «Метц» йде в середині таблиці після трьох турів чемпіонату Франції. Команда встигла і виграти, і зіграти внічию, і програти, але поки що найбільше запам'яталася грузинським форвардом Мікаутадзе та опорником Кевіном Ндорамом. Перший встиг двічі відзначитись, принісши команді 4 очки, а другий видав найвідвертіше інтерв'ю сезону у перерві матчу з «Марселем».

Після першого тайму «Метц» поступався 0:1, а коли репортер підійшов до Ндорама за коментарем, хавбек коротко описав гру своєї команди: «Нам не вистачає характеру. Вибачте мені за такий термін, але ми граємо, як педики». Після цього почалася рекламна пауза.

Мабуть, у роздягальні Кевін висловився ще грубіше, адже у другому таймі «Метц» не лише відігрався, а й вийшов уперед (щоправда, все одно втратили перемогу). А після матчу вирішив вибачитись за сказане: «Я сказав дещо через розчарування та роздратування, не збирався когось образити, сенс був не в цьому. Вибачаюсь».

Перервана серія серпня

Підписання Андреа Белотті вільним агентом минулого літа можна було вважати великим успіхом для «Роми», адже вони відхопили форварда збірної Італії, який за попередні 7 років забив 100 голів у Серії А. І яким же було здивування, коли після завершення сезону 2022/23 на рахунку Андреа у чемпіонаті було нуль голів у футболці «вовків». Він мав 3 голи в єврокубках і 1 у Кубку Італії, але жодного забитого за 31 матч Серії А.

1 травня 2022 року Белотті оформив хет-трик (тоді ще у футболці «Торіно») у ворота «Емполі» за 18 хвилин – і з того часу мовчав у поєдинках чемпіонату. Але перервав цю серію вже в першому турі нового сезону Серії А. Оформив дубль у ворота «Салернітани», хоч це і не принесло римлянам 3 очки (у складі гостей дублем відзначився Кандрева, який не старіє).

Образа серпня

Старт сезону АПЛ інтригував насамперед поєдинком «Челсі» та «Ліверпуля». Команди всьоме поспіль зіграли між собою внічию, а сама зустріч запам'яталася не лише двома голами (1:1), а й реакцією Мохамеда Салаха на заміну на 77-й хвилині. Єгиптянин був явно незадоволений, показував це всім своїм виглядом.

Справа в тому, що заміною Юрген Клопп позбавив Салаха шансів на те, щоб стати рекордсменом. Мо забив 8 голів у стартових турах АПЛ у кар'єрі, стільки ж у перших турах забивали лише Алан Ширер, Вейн Руні та Френк Лемпард. Точний удар на «Стемфорд Брідж» зробив би його одноосібним автором рекорду.

Після матчу Юрген прокоментував епізод: «Можу його зрозуміти, бо якби Мо забив, він встановив би новий рекорд, але я не думав про це. Нам потрібна була стабільність та свіжі сили. Його реакція була абсолютно нормальною. Якби замінений гравець стрибнув до мене в обійми за рахунку 1:1, будучи нападником, який був упевнений, що заб'є, я був би дійсно здивований. Тож це абсолютно нормально».

Зміна рішення серпня

На 83-й хвилині матчу «Борусія» Д – «Кельн» на табло дортмундського стадіону горіли нулі. Саме в цей момент у команді господарів відбулася подвійна заміна: замість Рамі Бенсебаїні вийшов Маріус Вольф, а Джеймі Байно-Гіттенс мав замінити Донієлла Малена. Однак тренер «Боруссії» Един Терзич був змушений різко змінити своє рішення.

Юліан Рюерсон просигналізував, що отримав пошкодження, тож на поле вийшов не Байно-Гіттенс, а Торган Азар. Усе це призвело до того, що резервний суддя мало не підняв табличку з номером Малена, проте тут на допомогу прибіг сам Терзич – і все пояснив: кого заміняти, а кого залишати.

Виявилося, це був вирішальний момент матчу. Вже за п'ять хвилин саме Мален замкнув пас на дальній штанзі, чим приніс дортмундцям перемогу. Доніелл відзначився і у другому турі, але це, щоправда, не врятувало від втрати очок у грі з «Бохумом».

Пропозиція серпня

Пеп Гвардіола не любить робити заміни – давно відомий факт. Однак на «Етіхад Стедіум» досі знаходяться люди, які дивуються цьому факту. У центральному матчі 2-го туру АПЛ «Сіті» приймав удома «Ньюкасл». Господарі вийшли вперед на 31-й хвилині, а потім на класі контролювали гру.

У другому таймі в трансляцію потрапив кумедний момент. Гвардіола активно жестикулював і щось кричав у бік уболівальника, який у відповідь почав сміятися. Після гри іспанський фахівець пояснив, що той хлопець радив йому почати робити заміни, а Пеп запропонував спуститися з трибун і зайняти його місце на тренерській лаві.

Що цікаво – замін Гвардіола у тому матчі так і не зробив. Усі 11 гравців, які на полі почули стартовий свисток, зустріли на полі й фінальний.

Гольова серія серпня

Ви можете не стежити за «Ноттінгемом», але напевно знаєте, хто в них заправляє в атаці. 26-річний нігерійський нападник Тайво Авонії забив 10 голів у минулому сезоні, а в новому – вже 3. Але цікавий факт полягає в іншому.

Прямо зараз у Авонії – найтриваліша діюча забивна серія серед усіх футболістів АПЛ. Він забиває у 7 матчах чемпіонату поспіль (за цей час оформив 9 голів), став третім африканським гравцем в історії ліги, хто досяг такого результату (після Салаха та Адебайора).

Наступний тур – виїзд до «Челсі». У цьому сезоні Тайво вже встиг забити «Арсеналу» та «МЮ», тож навряд чи «сині» сильно лякають його. Подивіться, як спокійно він розібрався, наприклад, з Онана.

Прохід серпня

«Брайтон» чудово стартував, двічі вигравши у двох стартових турах АПЛ з однаковим рахунком – по 4:1. Однак далеко не всі могли бачити це, оскільки в суперниках у «чайок» були скромні «Лутон» та «Вулвергемптон», протистояння з якими явно програвало матчам тих же «Челсі» з «Ліверпулем», «Сіті» з «Ньюкаслом» чи «МЮ» із «Тоттенгемом».

Але вам точно варто подивитися, як «Брайтон» забив один з голів у ворота «вовків».

Каору Мітома вже претендує на звання наступної зірки команди після відходу Кайседо та Мак Аллістера, а такі проходи лише підтверджують, що японець – великий талант.

Промах серпня

Лої Опенда приніс «Лансу» 38,5 млн євро до бюджету – саме стільки влітку за бельгійського форварда заплатив «Лейпциг». Лої вийшов у старті проти «Баєра» – і відзначився голом у своєму дебютному поєдинку в Бундеслізі. На 71-й хвилині він головою переправив м'яч у сітку, але щиро порадіти не дав той факт, що цей гол лише скоротив відставання в рахунку від леверкузенців.

Зате вже за дві хвилини Опенда мав розкішний шанс зрівняти і зробити дубль. Захисник «Баєра», намагаючись перервати атаку гостей, викотив м'яч прямо на Лої, перед яким були лише порожні ворота. Бельгієць невдало прийняв, а потім із розвороту послав м'яч у штангу.

Як так?

Вилучення серпня

Французький опорний півзахисник Максім Лопес кілька років тому вважався одним із найперспективніших гравців своєї країни. Але зараз йому вже 25 років, а на його рахунку все ще нуль матчів за національну збірну та й у єврокубках він не грає вже п'ять сезонів. А якщо Лопес діятиме так, як у матчі проти «Наполі», то незабаром і матчі у вищому дивізіоні якоїсь європейської топ-ліги будуть для нього досягненням.

На 51-й хвилині (за рахунку 0:1 для своєї команди) Лопес раптово отримав пряму червону картку від судді матчу Антоніо Джуа. Цьому не віщував ані фол з боку француза, ані з'ясування стосунків із суперником або щось таке. Виявилося, що після одного з ігрових епізодів Максім щось висловив арбітру (є версія, що обізвав його матір), після чого той вилучив гравця з поля.

Лопес навіть не сперечався, йдучи до підтрибунного приміщення. Тепер на нього чекає мінімум дискваліфікація, а максимум – погане ставлення з боку партнерів та тренерського штабу. А «Наполі», до речі, незабаром забив другий.

Перешкода серпня

40-річний рефері Бенуа Бастьєн вже кілька років стабільно обслуговує не лише матчі французької Ліги 1, а й міжнародні поєдинки, у тому числі й ЛЧ. Але навіть він не застрахований від одного з найнеприємніших для судді явищ – опинитися не в тому місці і не в той час.

На 89-й хвилині матчу «Страсбур» – «Тулуза» Жан-Рікнер Бельгард встановив остаточний рахунок – 2:0 на користь господарів. Але цьому передував курйозний епізод. Гравець «Тулузи» віддавав пас на партнера на половині поля суперника, але прийому м'яча з боку футболіста гостей перешкодив суддя Бастьєн. М'яч підхопили господарі – і швидко провели другу гольову атаку у матчі. Прийшлося зараховувати.

Емоції серпня

Навряд чи Хаві саме так представляв початок сезону – з команди пішов один із найбільших талантів, нічия з «Хетафе», вимучені перемоги над «Кадісом» та «Вільярреалом». Нервова система тренера «Барселони» потихеньку розхитувалася ще протягом минулого єврокубкового сезону, а тепер ми все частіше бачимо Хаві, який кричить на своїх гравців або навіть арбітрів.

У першому турі іспанський фахівець отримав червону картку за суперечки з суддею, за що отримав двоматчеву дискваліфікацію. За божевільною перестрілкою на виїзді з «Вільярреалом» Хаві спостерігав із ВІП-ложі, але все одно потрапив в об'єктив телевізійників.

«Барселона» вела в рахунку 2:0 вже до 15-ї хвилини, проте ще в першому таймі дозволила господарям зрівняти рахунок, а на початку другого – вийти вперед. Подивіться на ці емоції Хаві.

На щастя для каталонців, вони встигли забити ще двічі, тож заробили плюс 3 очки.

Винахідливість серпня

Ви граєте на виїзді, ваша команда заробляє кутовий, ви йдете його виконувати, але в цей же час чуєте неприємне скандування на свою адресу. Як це зупинити? Новачок «Тоттенгема» Джеймс Меддісон придумав оригінальний спосіб.

Фани «Борнмута» перед одним із стандартів почали співати «Саутгейт правий, ти й****е лайно». Джеймс обірвав це скандування дуже розумним способом – поставив м'яч трохи далі від лінії, з якої можна виконувати подачу, чим змусив уболівальників суперника перервати кричалку невдоволеним гулом.

Майстер.

Релакс серпня

Виїзна зустріч із новачком АПЛ йшла до спокійних і справедливих трьох очок для «Манчестер Сіті», поки на 85-й хвилині ветеран команди Кайл Вокер не вирішив зіграти п'ятою у власному штрафному майданчику. М'яч повернувся до гравців «Шеффілд Юнайтед», що зрештою призвело до голу у ворота чинних чемпіонів.

Але кумедно інше – те, що робив Кайл у проміжку між своєю помилкою та гольовим ударом господарів. Посковзнувшись після невдалого пасу, 33-річний захисник залишився лежати за межами поля, причому в такій позі, що людині, яка не розбирається у футболі, могло б здатися, що у цього хлопця просто якісь ВІП-місця.

Хоча потім камери показали, що Кайл був дуже злим на себе. «Містяни» в результаті все ж таки встигли забити переможний – Родрі врятував.

Святкування серпня

Той же матч подарував ще й святкування місяця, а можливо, що й сезону зовсім. Коли на 63-й хвилині Ерлінґ Голанд відкрив рахунок, на норвезького форварда несподівано наскочив один із уболівальників «Сіті», а потім почав його цілувати.

Виявилося, що цим фанатом був колишній чемпіон світу у легкій вазі за версією WBO Террі Фленеген (36-2, 14 КО). Такому страшно було б відмовити.

Пресинг серпня

«Лейпциг» класно розпочав сезон, розгромивши «Баварію» в Суперкубку Німеччини, проте старт Бундесліги був затьмарений поразкою від «Баєра» 2:3, а другий тур розпочався з 0:1 від «Штутгарта» за підсумками першого тайму. Щоб якнайшвидше перервати чорну смугу, підопічні Марко Розе почали діяти одразу після перерви.

Високий і активний пресинг на старті другої половини призвів до того, що воротар «Штутгарта», вибиваючи м'яч зі свого штрафного майданчика, потрапив прямо в ногу Бенджаміна Генріхса.

Це надихнуло «червоних биків» – усе закінчилося з рахунком 5:1 на їхню користь.

Ефективність серпня

Варто нам було розхвалити «Брайтон» після двох стартових турів – як вони поступилися вдома «Вест Гему» з рахунком 1:3. Причому «чайки» протягом усієї гри мали ініціативу, а підсумкова статистика лише підтверджує це – володіння 78% на 22%, 25-12 за ударами, 17-4 за кутовими.

Але вражає ефективність «Вест Гема». Команда Девіда Моєса чудово діяла другим номером – їхній xG у цьому матчі становив 3,23. І це при тому, що в середньому вони робили 2 (!) паси за хвилину, а за перші 30 хвилин гри «молотобійці» здійснили всього 13 точних пасів (проти 220 у команди Де Дзербі), але при цьому встигли забити один гол.

І сюди віднесемо незвичайну статистику з матчу «Нант» – «Монако». Гра завершилася видовищними 3:3, але вражає кількість ударів, які завдали команди. У господарів 3 удари, 3 у площину, 3 голи, а у гостей – 27 ударів, 10 у площину, ті ж 3 голи.

Інструмент серпня

Форвард «Айнтрахта» Жессік Нґанкам до 23 років зіграв на найвищому рівні всього 51 матч, у яких забив 11 голів. Цього літа він поповнив склад франкфуртців, але поки що лише виходить на заміну – сумарно 20 хвилин у двох турах Бундесліги.

Голами у складі нової команди він ще не відзначався, як і небезпечними моментами, натомість уболівальники «Айнтрахта» вже знають, що їхній новачок – хлопець із руками. Наприкінці першого тайму поєдинку проти «Майнца» камери вихопили Жессіка на лаві запасних, коли він підкручував шипи на своїх бутсах. Причому робив це досить брутально – розвідним ключем.

Цікаво, звідки він його дістав.

Допомога серпня

У другому турі Бундесліги Йонас Гофманн повернувся на «Борусія-Парк», який упродовж восьми років був для нього домашнім стадіоном. Прийом з боку вболівальників вийшов не найтеплішим, проте «Баєр» – новий клуб Гофманна – виїхав із Менхенгладбаха у гарному настрої, адже леверкузенці змогли перемогти з рахунком аж 3:0.

Йонас записав на свій рахунок один асист, а також мав нагоду відзначитися голом, але воротар врятував. А ще був кумедний момент на початку матчу. У лайнсмена виникли проблеми з кріпленням апаратури, тому він попросив Гофманна, який знаходився поруч, потримати кутовий прапор.

Півзахисник не відмовив, стояв із піднятим аксесуаром увесь час, поки суддя заправлявся.