Tribuna/Фехтування/Блоги/Crazy=genius/Джоан-Фейбі Бежура – перша в історії України чемпіонка Європейських ігор у шпазі. Вона має угандійське коріння

Показала найкращий результат в кар'єрі та розплакалася під час згадки про війну.

Блог — Crazy=genius
27 червня, 11:52
10

Україна продовжує збирати медалі Європейських ігор, що проходять у Польщі. Збірна йде третьою у медальному заліку із 25-ма нагородами. 12-те золото для команди взяла фехтувальниця Джоан-Фейбі Бежура.

Хто така Джоан-Фейбі Бежура

Бежура – досвідчена українська фехтувальниця, учасниця чемпіонатів світу та чемпіонатів Європи із 2014 року. Проте проривних виступів вона не показувала – найкращим індивідуальним результатом на ЧС є 15 місце. В команді Джоан-Фейбі була близькою до медалей світової та європейської першості, але два рази посідала четверті місця.

Таким чином перемога на Європейських іграх є найкращим результатом у кар'єрі Бежури. До цього були тільки медальні особисті виступи на Кубках світу.

Також цікаво, що батько Джоан-Фейбі – африканець. Бежура народилася в Києві у родині українки та угандійця.

Бежура змагалася на Іграх із синьо-жовтими стрічками й розплакалася при згадці України

Увагу фотографів під час змагань Бежура привернула своїм луком – всі зустрічі провела із синьо-жовтими стрічками у волосі.

А на п'єдестал вже вийшла із великим прапором України.

Найбільш зворушливим моментом стали сльози спортсменки під час того, як у коментарі після перемоги вона згадала Україну.

«Нелегкі часи для України. Важко, тому що моя дитина залишається в Україні», – сказала спортсменка.

Перемога Бежури стала доволі неочікуваною – здолала чинну олімпійську чемпіонку

🔹 Золото є першою в історії України медаллю на Європейських іграх у фехтуванні на шпагах. До цього нагороди брали тільки шаблісти: золото вигравали Андрій Ягодка та команда у складі Ольги Харлан, Олени Кравацької, Аліни Комащук та Ольги Жовнір у Баку-2015.

🔹 31-річна Бежура була андердогом змагань – 12-й номер посіву. Але на шляху до медалі українці вдалося перемогти чинну олімпійську чемпіонку в команді, естонку Еріку Кірпу – 15:10. Також здолала шведку Емму Франссон, німкеню Александру Елер, чешку Катержину Саліґерову й розгромила 16-річну латвійку Софію Просіну з рахунком 15:4.

🔹 У фіналі Джоан-Фейбі перемогла на домашній арені полячку Мартину Сватовську-Венґларчик, яка є бронзовою призеркою ЧС у команді і бронзовою призеркою ЧЄ в індивідуальній шпазі. Українка закінчила зустріч із перевагою у три бали – 15:12. Під час зустрічі Бежура замінювала шпагу після однієї з успішних атак полячки.

🔹 Українка лише нещодавно повернулася із декрету й відновила професійні виступи. «Це було складно, але я знала, що не поставила крапку в кар'єрі», – сказала вона.

🔹 Джоан-Фейбі єдиною серед українок пройшла далі 1/16 фіналу Європейських ігор в індивідуальній шпазі. Дар'я Варфоломеєва вилетіла саме на цій стадії. Лідерка збірної Влада Харькова програла в 1/32 фіналу, як і Інна Бровко.