Tribuna/Хокей/Блоги/Нефильтрованное. Не холодное/Справжнє божевілля на хокейному ЧС: Латвія сенсаційно вибила шведів і вийшла в історичний півфінал

Справжнє божевілля на хокейному ЧС: Латвія сенсаційно вибила шведів і вийшла в історичний півфінал

Неймовірний матч!

Автор — Андрей Белик
26 травня, 09:10
5

Даремно ми вирішили, що третій за 70 років вихід німців у півфінал чемпіонату світу з хокею – головна сенсація чвертьфінальної стадії першості, що проходить у Тампере та Ризі.

Вже за декілька годин досягнення Німеччини перекрила Латвія, створивши апсет, про який згадуватимуть роками.

В 1/4 фіналу господарі першості шокували шведів – здобули перемогу з рахунком 3:1, закинувши дві вирішальні шайби у третьому періоді.

Переможною стала ось ця, у виконанні Мікса Індрашиса: 32-річний форвард, що грає на своєму десятому чемпіонаті світу в кар’єрі, вдало підключився до контратаки:

А потім Мікс виступив у ролі асистента – за масштабом помилку Ларса Йоханссона з «Фрелунди» складно порівнювати із легендарним фейлом Томмі Сало (він пустив історичного «метелика» на Олімпіаді-2002, що вивів у півфінал збірну Білорусі), але щось схоже є:

Супер-курйозна третя пропущена вбила шведів: вони влаштували щось подібне до фінального штурму, але то було скоріше за інерцією.

Втім, це аж ніяк не применшує здобутків 22-річного голкіпера латвійської збірної Артурса Шиловса, який зіграв так, як, власне, будь-який латвійський голкіпер у плей-оф великого турніру. Молодий хлопець, що у сезоні-2022/23 дебютував в НХЛ за «Ванкувер» (зіграв у п’яти зустрічах, здобувши три перемоги), відбив 40 кидків з 41.

Не Крістерс Гудлевскіс (він, до речі, на цьому чемпіонаті бекапить Шиловса) проти Канади у 2014-му, але все одно дуже впевнено:

Даремно, напевне, говорити про те, що півфінал чемпіонату світу – найвище досягнення в історії латвійського хокею. Раніше у збірної вже були п’ять чвертьфіналів, але усі (останній – у 2018-му) вона програвала. З шостої спроби все вийшло просто чудово.

У півфіналі, що відбудеться у суботу, 27 травня, латвійці зіграють з Канадою – «кленові» у своєму матчі 1/4, який багато хто розглядав як достроковий фінал, не залишили жодних шансів фінам (4:1).

Історію вже написано, але чому б не спробувати зробити її ще крутішою?