Tribuna/Футбол/Блоги/І пизд*ць російській федерації/Фіаско Де Дзербі в ЛЧ. Шахтар не взяв реванш у Шерифа, гірники набрали 2 бали в груповому етапі

Фіаско Де Дзербі в ЛЧ. Шахтар не взяв реванш у Шерифа, гірники набрали 2 бали в груповому етапі

Команда Вернидуба вдруге покарала українського гранда на євроарені.

Автор — Olexiy Dzuba
8 декабря 2021, 00:38

Перед фінальним матчем в цьогорічній Лізі чемпіонів, у Шахтаря було 2 цілі. Перша – заробити гроші за дебютну перемогу, це близько 3 млн євро. Друга – взяти реванш за матч в Тирасполі, де підопічні Вернидуба перемогли гірників 2:0. Де Дзербі був близьким до того, щоб виконати цей план. Але виявилося, що ця місія неможлива.

Шахтар домінував протягом всієї гри. Команда неслася вперед, будуючи атаки через Марлоса. Для нього, скоріше за все, це був останній матч в футболці гірників в Лізі чемпіонів. Контракт 33–річного українського бразильця закінчується 30 грудня 2020 року, новин про перемовини зараз немає. Кілька класних нагод мав Соломон, але то не влучав, то потрапляв в хрестовину.

На 42–ій хвилині рахунок відкрив Фернандо. Після геніального пасу Кривцова, який опинився в фінальній третині поля Шерифа, він накрутив двох противників і проштовхнув м'яч в ворота Атанасіадіса. Команда Де Дзербі награла на цей гол, хлопці Вернидуба жодного разу не пробили в площину воріт П'ятова в першому таймі.

В другому таймі на полі з'явився Михайло Мудрик, який показав, чому заслужив виклик до національної збірної. Швидкість, дриблінг, точні паси, вдалі обводки – все це сильні сторони 20–річного футболіста. Чого не вистачає, так це активної роботи на оборону, а не просто повернення для галочки. І реалізації завершальних моментів: тут згадувався Ласіна Траоре, Мораєса Де Дзербі сьогодні не ризикнув випустити. Якщо італієць чимось і запам'ятається в клубі, так це активною ротацією і підключення молоді до стартового складу.

Шахтар поплатився за згаяні нагоди. На останній хвилині Ніколов скористався безладом в обороні гірників, і з другою спроби заштовхав м'яч до воріт Шевченка, який на 86–ій хвилині замінив П'ятова і невдало дебютував в Лізі чемпіонів. Олексія дійсно жаль, але провина за гол лежить повністю на захисниках: Додо навіть не вступив в боротьбу з Бруно і дав тому скинути в центр, Бондарь не зіграв впевнено, а Ісмаїлі не встиг підстрахувати.

Фінальний рахунок – 1:1. Де Дзербі вдруге не зміг «розкусити» Шериф Вернидуба. В сумі, в української команди 2 залікових бали: це нічиї з Інтером (найкращий матч в Лізі чемпіонів для італійського наставника) і сьогодні з Шерифом.

Як оцінити дебют тренера на євроарені? Це фіаско. Команда підсилилася на 45 млн євро і найняла перспективного тренера. Він не зміг показати і 10% того, що отримав. Так, десь нещастило – трапилась команда тренера, який ідеально знає український чемпіонат. А з Реалом та Інтером – великий розрив – і фінансовий, і кадровий. Але чому тоді у Вернидуба вийшло? Цей сезон списуємо на перебудову, чи як?

На останній прес–конференції Роберто запитали, як би він оцінив свій сезон в цій ЛЧ за 10–бальною шкалою. Він віджартувався, що погано вивчав математику в школі. Що ж, я б оцінив на 12. 12 млн євро міг заробити Шахтар, вигравши ті матчі, які залишилися програними. Проте що значать ці гроші, якщо Ахметов все рівно заплатить за нових гравців, а Палкін черговий раз скаже, що клуб на правильному шляху.