Tribuna/Футбол/Блоги/Повісточка/Українці в європейських лігах: Миколенко проти Роналду, дебютні голи Юрченка і Чигринського

Блог — Повісточка
11 апреля 2022, 19:05
3

Знову без результативних дій в топ-6.

Українці продовжують показувати себе в закордонних клубах. І хоч у топових чемпіонатах наші легіонери не зробили жодних результативних дій, в лігах поскромніше українці рятували свої клуби самотужки, але іноді й приносили проблеми.

Єдиний з топ-6, кого можна відзначити, це Віталій Миколенко. Українець став ключовою частиною перемоги «Евертона» над «МЮ», закривши на своєму фланзі Роналду. Ми точно не знаємо, але, можливо, він став причиною нервового зриву зіркового португальця.

Реакція Віталія на перемогу красномовна.

Ще одними кадрами, які бачили всі, був банер з повішаним Путіним на матчі «Лех» – «Легія». Менш помітною у матчі стала участь Ігоря Харатіна, який вийшов на поле уперше у 2022 році. Вочевидь, йому не сподобалося: на 90+3-й він вдарив по нозі суперника, за що арбітр після перегляду ВАР дав йому пряму червону картку.

Момент на 3:24.

Одразу двоє українців відзначилися дебютними голами за свої клуби. Захисник «Іонікоса» Дмитро Чигринський не просто зрівняв рахунок із «Астерасом», а й зробив внесок у перемогу 3:2.

Уперше за «Ригу» відзначився Владлен Юрченко. Українець зі штрафного заклав початок розгрому «Спартакса» – 3:0.

Гол на 0:48.

До 5 матчів свою гольову серію довів Євген Сердюк. При чому в матчі з «Черно Море» він зробив не лише дубль, а ще й асист.

Феєрія з 0:46.

Однак вже у матчі з «Левскі» феєрія перервалася. Найсумніше, що перервалася у тому числі через те, що українець отримав дві жовті картки й достроково завершив матч.

Цікаво те, що він не єдиний український форвард, який отримав червону цього тижня. Віталій Квашук з «Аріса» був вилучений... за гру рукою в захисті. Що?

Момент з 0:17.

Повертаючись до країн Балтії, забивали українці не тільки в Латвії, а й у Естонії з Литвою. За «Нарву» у матчі з «Пярну» забили одразу двоє українців. Денис Дедечко відкрив рахунок зі штрафного (на 0:46), а Володимир Прийомов забив третій гол своєї команди (на 2:22).

Огляд матчу:

А у Литві Дмитро Білоног своїм голом приніс «Рітеряю» перемогу над «Бангою» на 88-й хвилині.

Гол на 1:47.

Микола Ковталюк узяв участь у погромі «Мактаарала» карагандинським «Шахтарем».

Гол на 3:02.

Відзначився минулого тижня і воротар Андрій Кожухар з «Земпліна». Він потягнув пенальті, але не справився із добиванням. У підсумку його команда програла «Татрану» 1:3.

Момент на 1:07.

А що там інші?

Одразу наголосимо: мова йтиме лише про тих, хто виступає за клуби з топ-5, та гравців, які викликалися до збірної на останні матчі.

«Евертон» Миколенка відірвався від зони вильоту на 4 очки, а от поразка «Вест Гема» «Брентфорду» та нічия «Сіті» з «Ліверпулем» відбулися без участі Ярмоленка та Зінченка відповідно.

«Аталанта» Маліновського вчергове програла, цього разу «Сассуоло» (українець провів на полі 14 хвилин). Команда опустилася на 8 місце, пропустивши поперед себе ще й «Фіорентину». До зони Ліги конференцій – 4 очки.

Ще з цікавого – «Славія» без участі українців Качараби та Таловєрова (грали в ЛК, тому відпочивали) повернула собі першу сходинку в чемпіонаті Чехії, однак інтрига залишається до останнього. А «Бордо» виграло у прямого конкурента «Меца» (Ігнатенко відіграв повний матч) і вперше за довгий час піднялося з останнього місця. Є навіть шанси зберегти прописку.

У єврокубках взяли участь лише троє українців: Яремчук вийшов на кінцеві 9 хвилин проти «Ліверпуля» (1:3), Качараба відіграв повний матч із «Феєнордом» (3:3), Таловєров – 65 хвилин.