Tribuna/Футбол/Блоги/«Евротрибуна» /«Прокляття» збірної Англії. Лотерея, яка викликає сльози

«Прокляття» збірної Англії. Лотерея, яка викликає сльози

У футболі є багато речей, які повторюються досить часто і вболівальники вважають їх містичними. Наприклад, неспроможність англійських команд перемогти іспанські у фіналі Єврокубків, голи Аарона Ремзі, після яких помирає знаменитість та «Бенфіка» , яка...

7 июня 2021, 11:22
5

У футболі є багато речей, які повторюються досить часто і вболівальники вважають їх містичними. Наприклад, неспроможність англійських команд перемогти іспанські у фіналі Єврокубків, голи Аарона Ремзі, після яких помирає знаменитість та «Бенфіка» , яка 8 разів мала можливість забрати Єврокубок в Португалію , але стільки ж разів її футболісти ,з сльозами на очах ,спостерігали за тим , як суперник піднімає трофей над головою. В народі це називають прокляттям. І це далеко не весь список містичних забобонів у футбольному світі.

Із так званим «прокляттям» спіткнулась і збірна Англії. І стосується це серії післяматчевих пенальті.

Все почалась на домашньому для англійців ЄВРО 1996 року, на якому вони вважались фаворитами турніру. Команда Террі Венейблса пройшла групу без поразок. Нічия 1:1 з Швейцарією в першому матчі , перемога 2:0 у матчі з шотландцями та розгром Нідерландів 4:1. Алан Ширер вже тоді ясно дав зрозуміти, що націлений стати кращим бомбардиром турніру, забивши 4 з 7 голів своєї команди.

На стадії 1/4 Три Леви вийшли на іспанців,які показали не найкращий футбол на груповій стадії. Зіграли 1:1 з болгарами та віддзеркалили результат у матчі з французами. Щоб вийти з групи потрібно було обіграти Румунію, яка мінімально поступилась Франції та Болгарії, але це тільки пів шляху, тому що , якщо б французи не виграли в Болгарії, тоді Іспанія б полетіла додому з провалом.

Французи спокійно переграли болгар, а  Фурія Рохо, завдяки голу Гільєрмо Амора на 85 хвилині, вириває перемогу та прямує в 1/4 ЧЄ.

Повернемось до матчу між Англією та Іспанією. Матч був напружений. Ні одна з команд не змогла забити гол  і основний час завершився з рахунком 0:0. Справа дійшла до серії пенальті. Де англійці впевнено переграли іспанців 4:2. Це остання переможна серія 11-метрових ударів Англії на Євро. А далі, чи то вся Іспанія зі своїми сльозами, чи то Яя Туре із шаманами наклали прокляття на збірну з Туманного Альбіону.

Півфінал. Німецька машина, яку теж вважали фаворитом турніру. Матч гідний фіналу. Очікування позитивні, але із хвилюванням, ніхто не робив поспішних висновків,і як ж заревів переповнений Вемблі, коли головна зірка тої збірної Англії, Алан Ширер вже на 3 хвилині матчу вивів свою збірну вперед. За 13 хвилин Штефан Кунц, нападник «бундестім», змусив замовкнути головну арену Англії, раділи тільки вболівальники німців. 1:1.

До кінця матчу команди грали обережно, і у німців була реальна нагода це раз засмутити всю Англію, але Гельмер пробив «по горобцях»

Серія пенальті! Перша п’ятірка , що в Англії , що в Німеччина пробила безпомилково.5:5. Як би було не іронічно, але саме нинішній головний тренер збірної Англії Гарет Саутгейт, був єдиним хто не забив у цій лотереї та поховав шанси своєї збірної на фінал. Німеччина пішла дальше і в результаті виграла ЄВРО-96, у фіналі перегравши Чехію 2:1.

Чемпіонат Європи 2004 року був непростим для Англії , вони не вважалися фаворитами в групі , оскільки їм випала честь поборотися за першу сходинку з  французами, які виграли Чемпіонат Світу 2000 року, і ,тим більше на самому турнірі.

Але ж який бомбезний склад Свен-Йоран Ерікссон привіз до Португалії. Гаррі Невіл, Джон Террі, Ешлі Коул, Джеймі Каррагер, Пол Скоулз, Френкі Лемпард, Девід Бекхем, Майк Овен , Вейн Руні. Ці хлопці могли розірвати всіх на ЄВРО, але на заваді стала знову серія пенальті.

З групи вийшли з 2 місця програвши в першому турі Франції , але забрати своє вдалося у матчах проти Швейцарії та Хорватії.

Чвертьфінал одразу з господарями турніру.

24 червня. Лісабон , стадіон «Луж» .

Супер брошура «Португалія - Англія».

Португальці жадали , щоб кубок ЧЄ ,і по завершенню турніру, залишився в них на Батьківщині. Попри це, більшість віддавала перевагу Англії. І не даремно, вже на 3 хвилині Овен, з передачі голкіпера Девіда Джеймса, відкриває рахунок у матчі, та збільшує шанси своєї збірної на прохід у півфінал. У першому таймі білі виглядали краще та могли ставити крапку у цьому матчі. Безпомилково діяв і захист англійців, не давши Португалії створити щось супер небезпечне. Перемога була майже в кишені , але Три Леви пропускають в кінці матчу. Поштіга забиває головою і переводить матч в овертайм. В п’ятнадцятихвилинках команди грали відкрито. На 111 хвилині Руй Кошта фантастичним ударом з правої ноги кладе м’яч в ближню дев’ятку  та викликає захват у всієї лави запасних португальців. 2:1. Пізніше Сімау міг достроково зібрати валізи англійців та відправити їх додому, без зайвих запитань, але м’яч пролетів поруч зі штангою. Врятуватись Англії вдалось на 116 хвилині, Френкі Лемпард зрівнює рахунок, забивши в нижній кут воріт Рікарду. 2:2 і драматична серія одинадцятиметровий ударів.

Першим пішов бити Бекхем, але ворота виявились занизькими для нього. Вище. Після Португалія та Англія обмінялися двома забитими пенальті. Якщо пенальті це лотерея, то Руй Кошта купував квиточок разом із Бексом і теж відправив м’яч вище воріт. Рахунок в серії був 5:5 , коли голкіпер португальців зняв рукавиці і став у ворота з голими руками ,як би це дивно не виглядало, він взяв пенальті Васелла і пішов пробивати вирішальний удар з позначки. Рікарду не схибив, а англійці знову програли в серії післяматчевих  одинадцятиметрових ударів.

Португалія, все-таки, дійшла до фіналу, але мінімально поступилась Греції.

Якщо ви думаєте , що на цьому все, то ви глибоко помиляєтесь. ЄВРО-2012. Знову чвертьфінал. На цей раз Італія.

Одразу ж Ініціативу перехопили італійці. 9 ударів в англійців проти 33-х у лазурових. Але ,ні Італія , ні Англія жодного разу  за 120 хвилин не вразили ворота суперника. Здавалось, команда Роя Ходжсона не зраділа 11-метровим, але була можливість перервати «прокляття».

Першими пробивали італійці. До м’яча підійшов Маріо Болотеллі. Вдарив у лівий, від себе, кут. Харт недотягнувся.

Від англійців взяв на себе право пробити першим Джеррард. Дзеркальний удар удару Болотеллі. 1:1

Далі було те, що подарувало надію вболівальникам Англії на виграш у серії пенальті. Монтоліво не влучає у ворота, і зі сльозами , неохоче, йде до партнерів по команді. Вейн Руні подарував ще більший екстаз для фанів Трьох Левів і впевнено реалізував свою спробу. 1:2.

Андреа Пірло показав свої сталеві яйця та переграв Джо Харта паненкою. Маестро. Можливо, цим він вселив впевненість в партнерів і страх в англійців, бо як пояснити те, що Англія не забила більше в тій серії, а Італія показала круту реалізацію і вийшла в 1/2 Чемпіонату Європи.

До слова, на Чемпіонатах Світу (1998 і 2006)англійці теж не могли підкорити 11-метрові удари, але на мундіалі в Росії Англія в 1/8 переграла в «лотереї» Колумбію , та вийшла в 1/4.

На Чемпіонатах Європи «прокляття» триває.