Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/«Дніпро-1» майже втратив шанси на ЛЧ у першому ж матчі. «Панатінаїкос» тричі забив трьома ударами в площину 19-річному Кінарейкіну

Але питань до захисту куди більше, ніж до воротаря.

26 липня, 08:30
39

«Дніпро-1» дебютував у Лізі чемпіонів – у рамках 2-го раунду кваліфікації поступився грецькому «Панатінаїкосу» у номінально домашньому матчі з рахунком 1:3.

***

Склад дніпрян був на 100% передбачуваним. Навіть поява 19-річного голкіпера Яківа Кінарейкіна, для якого цей матч став першим офіційним на дорослому рівні, не стала сюрпризом, адже він приходив на пресконференцію разом з головним тренером Олександром Кучером за день до гри.

Місце у старті отримали одразу три новачки – Василь Кравець, Денис Мірошніченко та Максим Третьяков. Вихід останнього був під питанням, адже зліва на фланзі теоретично міг зіграти Домінго Бланко, однак на ситуацію вплинула травма Олександра Піхальонка – він залишився в Ужгороді заліковувати пошкодження, яке отримав ще у таборі збірної України, а аргентинець розташувався у центрі поля. Артем Довбик також розпочинав у старті.

У складі ж «Панатінаїкоса» були знайомі прізвища – Бернард в основі та Беньямін Вербич у запасі.

«Дніпро-1»: Кінарейкін – Кравець (Каплієнко, 73), Сваток (Адамюк, 61), Сарапій, Мірошніченко – Бабенко (Горін, 83), Рубчинський, Бланко (Танчик, 83) – Третьяков (Когут, 61), Гуцуляк, Довбик

Запасні: Волинець, Валеф, Пуріта, Горбунов, Пасіч, Гаджієв, Ківінда

«Панатінаїкос»: Бріньйоллі – Хуанкар, Магнуссон, Шенкевелд (Єдвай, 24), Котсірас – Вільєна (Кляйнхаслер, 70), Перес, Джурічіч (Манчіні, 78) – Бернард (Вербич, 70), Паласіос, Шпорар (Іоаннідіс, 78)

Запасні: Лрнтігін, Ксенопулос, Ваяннідіс, Зека, Чокай, Сідерас, Младеновіч, Вербич

***

Перший небезпечний момент трапився біля воріт української команди – на 7-й хвилині греки пробивали штрафний, але вище:

Втім, вже наступний підхід «Панатінаїкоса» завершився голом – Мірошніченко пропустив поміж ніг на фланзі, а центрбеки не змогли накрити Шпорара:

Майже одразу після цього свій напівмомент мав Довбик, але перший по-справжньому реальний шанс Артем отримав на 17-й хвилині – і дуже невдало пробив у дальній кут:

Наступної змістовної атаки довелося чекати до 40-ї хвилини – Довбик отримав м’яч у карному після прострілу Кравця, але невдало скинув на партнера:

Спостереження першого тайму:

🔹 Найактивнішим у складі «Дніпра-1» був Бланко, але не мав підтримки попереду від Третьякова;

🔹 У центрі поля були величезні та, здається, відпрацьовані «розриви» – Бабенко при отриманні м’яча знаходився дуже далеко від двох інших хавбеків;

🔹 Це провокувало проблеми у контролі та пресингу – на чужій половині поля тримати м’яч не вдавалося, як і високо відбирати його у суперника. Як наслідок – лише 77% точності пасів та 10 фолів проти 3 у греків.

***

Другий тайм розпочався з активнішої гри «Дніпра-1», двічі в епіцентрі подій опинявся Гуцуляк – спочатку обігрував у карному під праву (невдало), а потім після класної комбінації з Довбиком (пас п’ятою) пробив над дев’яткою:

А вже через декілька хвилин «Панатінаїкос» пробачив та не забив другий:

Перший удар у площину від «Дніпра-1» трапився на 66-й хвилині, Мірошніченко слабко пробив у кут зі штрафного. А перший дійсно гольовий шанс – на 71-й, коли повторилася комбінація з прострілом Кравця та скиданням Довбика, але удар Рубчинського заблокували:

«Панатінаїкос» свій момент натомість не втратив, Джуричич класно пробив у кут з-поза меж карного:

Третій гол греки забили з пенальті після фолу Мірошніченка, відзначився Іоаннідіс:

Один гол вдалося відкривати на 89-й хвилині, розіграш штрафного привів до замикання Танчика на дальній штанзі:

Спостереження другого тайму:

🔹 Довбик змарнував усі свої навіть напівмоменти, скаути «Жирони» навряд залишилися задоволеними;

🔹 У «Дніпра-1» у цьому матчі була дуже вузька лавка запасних, ті, хто вийшли у другому таймі, гру не підсилили;

🔹 «Дніпро-1» пропустив тричі після трьох ударів у площину, теоретично питання до молодого Кінарейкіна можуть бути в усіх епізодах, окрім пенальті, але першопричина – позиційні провали захисників.

***

Статистичний портал SofaScore у складі «Дніпра-1» все одно поставив найвищу оцінку у старті Довбику – 7.1. Найгірші у складі команди без урахування гравців із заміни: Кінарейкін (6.0), Мірошніченко (6.2) та Третьяков (6.3).

***

🔵 «Дніпро-1» не забивав 269 хвилин у трьох останніх матчах єврокубків – до цього були 0:0 та 0:1 в 1/16 ЛК проти АЕК Ларнака;

🔵 Довбик не забив у 7-му поспіль матчі за клуб та збірну;

🔵 Віцечемпіон України вперше з сезону 2019/20 програв стартовий матч кваліфікації ЛЧ – востаннє поступалося «Динамо» «Брюгге» (0:1), який у підсумку пройти не вдалося.