Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/⭐️ Моменти першого дня ЛЧ: рятівний гол воротаря (!) на 90+5, 100-й м'яч Левандовського, епічний фейл Леау
Відео

Повернення вийшло дуже яскравим!

20 вересня, 12:00
6

Ліга чемпіонів повернулася! Тепер клубний футбольний сезон можна вважати остаточно відкритим.

«Шахтар» у своєму матчі програв «Порту» – 1:3.

Tribuna.com зібрала найцікавіші моменти вечора в інших парах.

«Мілан»«Ньюкасл» (0:0): повернення «сорок» в ЛЧ, а Тоналі – в Італію, фейл Леау

Вечір стартував з групи F – «квартету» смерті, де «Мілан» приймав «Ньюкасл». Opta поділилася цікавим спостереженням – виявляється, 30% переможців ЛЧ з сезон 2003/04 (6 з 20) проходили саме групу F.

Для «сорок» гра стала особливою подією – перша поява на основній стадії турніру з 2003-го (найдовша перерва серед усіх в АПЛ).

Пристрасті розгорілися ще до стартового свистка – група з 8 людей у Мілані атакувала фанів «Ньюкасла», у когось ножові поранення, у когось – легкі пошкодження. Тут фото (обережно, кров).

Сам англійський клуб на 2 години та 20 хвилин запізнився з рейсом та порушив правила УЄФА.

Куди приємнішою була атмосфера на стадіоні – «Сан-Сіро» тепло привітав Сандро Тоналі, який ненадовго повернувся додому (ВІДЕО). Пізніше його ще бурхливими оплесками провели на заміну.

На полі «Мілан» суперника фактично знищував – створив багато моментів у першому таймі (15:0 за ударами до 38-ї), але найпам’ятнішим став епізод з фейлом Леау, коли після класного дриблінгу спробував пробити п’ятою у стилі Графіте, але не влучив по м'ячу (ВІДЕО).

«Мілан» попри суттєву перевагу (25:8 за ударами, 6:1 у площину) дотиснути «Ньюкасл» не зміг, а матч закінчив взагалі на негативі – травму отримав основний голкіпер Меньян.

«ПСЖ»«Боруссія» Д (2:0): дискусійний пенальті, шалена серія Мбаппе

У паралельному матчі «ПСЖ» та «Боруссія» Дортмунд розганялись аж до другого тайму.

Відправною точкою став призначений пенальті, який викликав суперечки.

Мбаппе 11-метровий реалізував, і продовжив свою результативну серію у «ПСЖ» до 13 матчів поспіль, а також забив 22-й гол у 23 останніх єврокубкових іграх.

Другий м’яч «ПСЖ» – наслідок індивідуальних дій Хакімі. Коуч Луїс Енріке, до речі, покращив свою статистику в ЛЧ – до матчу з «Боруссією» було 73% перемог.

«Барселона»«Антверпен» (5:0): 2+1 Фелікса, 100-й м‘яч Левандовського, рекорд Ямаля

Група «Шахтаря»: бельгійський дебютант ЛЧ та іспанський гранд, який 2 сезони поспіль не виходить з групи і виграв лише 3 з останніх 11 матчів турніру без Лео Мессі.

«Барса» одразу взялася за справу та зробила гру ще у першому таймі, забивши тричі. Перший герой – Фелікс. Він відзначився у другій грі поспіль та перервав свою суху серію у ЛЧ з 12 зустрічей. Згодом – віддав асист на 100-й гол Левандовського у турнірі (ВІДЕО) та сам зробив дубль.

А ще:

– шедевральний автогол після спроби подачі Рафіньї з гострого кута та рикошету від захисника;

– дебютний гол Ґаві в ЛЧ;

– 16-річний Ямаль став наймолодшим футболістом, який зіграв за каталонців у ЛЧ, та другим наймолодшим загалом.

Шлях назустріч 26,4 млн євро розпочато – саме стільки «Барса» отримає за 6 перемог у групі ЛЧ, а сьогодні для неї це серйозні гроші.

«Янг Бойз»«Лейпциг» (1:3): два топових голи та переможні кутові німців

Інтерес до цього матчі підігріли швейцарці – точніше, їхні ультрас. Випустили заяву з критикою кожного суперника групи. Для нас найприємніша частина – про сербську «Црвену Звезду» та партнерство з «Газпромом».

На штучному стадіоні «Янг Бойз» був забитий перший гол розіграшу ЛЧ – захисник гостей Сімакан відзначився з кутового.

Розіграш з кута поля привів і до переможного м‘яча – на дальній удар вивели Шлагера.

«Янг Бойз» свій гол створив також красивим пострілом – носком влучив Еліа. Ці 2 моменти й стали прикрасою зустрічі.

А третій гол «Лейпцига» у компенсований час забив 20-річний словенський форвард Шешко – у нього 4+2 в останніх трьох іграх за клуб та збірну.

«Манчестер Сіті»«Црвена Звезда» (3:1): аномальний перший тайм, камбек з дублем Альвареса

«Манчестер Сіті» у статусі чинного переможця взяв курс на захист титулу.

Перший тайм став насолодою для хейтерів «містян». Просто декілька фактів:

– 12:0 за ударами на 30-й хвилині, 22:1 після першого тайму;

– 22:0 за дотиками у карному на 30-й хвилині;

– 71%-29% володіння м’яча до перерви;

– пропущений гол на 45+2 першою нормальною атакою сербів та першим ударом.

Після перерви команда Гвардіоли свою справу зробила – асист Голанда, дубль Альвареса (7-ма та 8-ма результативні дії у сезоні), крапка від Родрі.

У «Сіті» вже 27 поспіль домашніх матчів без поразок в ЛЧ – це третя найдовша серія, яка триває 5 років, а до «Баварії» з другого місця ще 2 гри (рекорд належить «Барсі» – 38).

«Лаціо»«Атлетіко» (1:1): дальній м‘яч 20-річного хавбека, гол голкіпера на 90+5

Саррі проти Сімеоне на заповненому «Олімпійському» у Римі – це протистояння на диво стало насиченим. Атмосфера апріорі була топовою (ВІДЕО), а Дієго зустріли крутим банером.

Подивитись було на що. Перше – гол Барріоса здалеку у першому таймі (з рикошетом):

Таким чином цей 20-річний хавбек став наймолодшим іспанцем, який забивав за мадридців у ЛЧ, побивши рекорд Сауля.

Друге – рятівний гол голкіпера «Лаціо» Проведеля на 90+5!

Не повірите, але для нього це вже другий переможний м‘яч на 90+5 – раніше таке траплялося у 2020-му у Серії Б.

З мінусів – в інстаграмі Проведеля, який має російське коріння, є прапор РФ в описі профілю, а у біографії – коментар пресі на підтримку Путіна незадовго до повномасштабного вторгнення.

«Феєноорд»«Селтік» (2:0): дві червоні, сейв Гарта з пенальті

Ще одна зустріч, яка привертала значно менше уваги, однак навкруги якої відбулися неприємні історії з фанами. У Роттердамі зустрілися 2 ідеології – шотландські ультрас приїхали у місто та відібрали прапори ЛГБТ, сфотографувавшись потім з ними зі своїм банером «Zero Tolerance».

У «Селтіка» були потужні відрізки та ґрунтовані претензії на пенальті (ВІДЕО).

Але свого добилися нідерландці – забили у першому таймі, заробили дві червоних у другому (одна сумнівна для Гольма, який провів на полі 10 хвилин).

Після цього не реалізували пенальті (врятував Джо Гарт), двічі відзначилися з офсайда, але таки вимучили ще один м‘яч у більшості та відповідно 3 очки.

Фото: скриншоти трансляції MEGOGO, Bertorello/AFP, Harry Langer/DeFodi Images, Franck Fife/AFP, Bagu Blanco/Pressinphoto, Matteo Ciambelli/DeFodi Images, Rene Nijhuis/BSR Agency