Tribuna/Футбол/Блоги/Все о футболе и не только/Огляд 33-го туру німецької Бундесліги: Зміна лідера, виліт «Герти», у «Лейпцига» - «бронза» та інші результати

Автор — Oleh Tereshchenko
23 травня, 08:01
2

У передостанньому турі Першої Бундесліги все вирішилося з берлінською «Гертою». Якщо в минулому сезоні Фелікс Магат допоміг столичному клубу викарабкатися і залишитися в елітному дивізіоні. То у цьому розіграші, для «Старої дами» все закінчилося трагічно. Зігравши в нічию з «Бохумом» (ще один претендент на виліт) «Герта», після десяти років, знову понизилася у класі, вилетівши до другого дивізіону.

Здивувала «Баварія». Здавалося, що після деякої кризи, розпочалося просвітління. А перемоги в останніх турах додали впевненості підопічним Тухеля і вболівальникам. Але як виявилося, що зустрівшись з більш менш серйозним противником у вигляді РБ «Лейпциг», мюнхенці знову «здулися». А ось дортмундці, навпаки, скористалися цією осічкою від «червоних». Хоча матч в Аугсбурзі, на початку не здавався такою легкою прогулянкою для Терзіча. Цікаво, чи стане «Майнц 05» таким собі «Унтерхагінгом» 2000-го року для дортмундської «Боруссії»?

Щодо інших поєдинків, то слід відмітити відчайдушну боротьбу аутсайдерів. З п’яти команд (з 17 по 13 сходинки), дві можуть приєднатися до «Герти» (правда, одна з них може залишитися, вигравши в стиках). Так ось, «Шальке 04» і «Бохум» вирвали по дному балу, а «Штутгарт» та «Гоффенгайм» по три пункти. Підвів себе сам лише «Аугсбург».

Бундесліга 1.

33 - й тур.

19.05.2023

«Фрайбург» - «Вольфсбург» 2:0 (0:0)

Гантер (71 хв.), Петерсен (75 хв.)

Розпочинав передостанній тур Бундесліги поєдинок у Фрайбурзі, де місцева команда приймала гостей із Вольфсбурга. В останніх трьох очних зустрічах господарі двічі обігравали «вовків». І цього разу «бразильці із Брайсгау» знову впоралися зі своїми суперниками. Переможні м’ячі «Фрайбург» забивав у другому таймі, а героєм матчу став Шоллої. Завдяки його гольовим передачам влучними пострілами відзначилися Гантер та Петерсен.

Перед останнім туром підопічні Штрайха займають 5 позицію з 59 балами. «Вовки» на 7 місці з 49 очками.

20.05.2023

«Шальке» - «Айнтрахт» 2:2 (1:1)

Теродде (1 хв.), Польтер (85 хв.) – Камада (21 хв.), Тута (59 хв.)

Важливий бал в домашньому поєдинку проти франкфуртських «орлів» здобули «кобальтові». Вже на першій хвилині зустрічі Тероде, з передачі Саласара відкрив рахунок. Через двадцять хвилин гості за допомогою Камади (гольовий асист від Коло-Муані) зрівняли рахунок – 1:1.

Після перерви команди обмінялися ролями. На 59 хвилині вже футболісти «Айнтрахту» вийшли вперед. Голом відзначився Тута з передачі Туре. Але за 5 хвилин до кінця основного часу Польтер таки врятував господарів від поразки і приніс команді один бал – 2:2.

«Шальке 04» на 17 сходинці з 31 очками. Франкфуртський «Айнтрахт» - на 8 місці з 47 пунктами в заліку.

«Гоффенгайм» - «Уніон» 4:2 (2:1)

Бебу (22 хв.), Крамарич (36 хв. пенальті, 90 хв.), Даббур (90+9 хв. пенальті) – Духі (45+4 хв.), Лаїдуні (90+5 хв.)

Столичний «Уніон» програв битву за бронзові медалі чемпіонату «Лейпцигу». Для «залізних» все вирішилося у гостьовому поєдинку проти «Гоффенгайму», в якому підопічні Фішера поступилися 2:4.

У першому таймі помилка захисника гостей призвела до того, що на 22 хвилині Бебу скористався втратою м’яча суперником, після чого відправив «круглого» в ціль. На 36 хвилині Крамарич подвоїв рахунок. Нападник «сільських» чітко реалізував пенальті, після того, як у штрафному майданчику берлінців упав Баумгартнер. Футболісти «Уніона» змогли скоротити рахунок зустрічі вже у доданий час першої половини зустрічі. Відзначився Духі з передачі Тріммеля.

У другому таймі гра проходила рівно, на зустрічних курсах. А розв’язка гри наступила в самому кінці. Спочатку, на 90-й хвилині Крамарич оформив дубль – 3:1. У відповідь, гості забили на 94 хвилині – 3:2. Тим не менш, гра на цьому не закінчилася. На 99 хвилині футболісти «Гоффенгайма» заробили пенальті і Даббур, чітко реалізувавши одинадцятиметровий, поставив остаточну крапку в цій грі – 4:2.

«Уніон» - 4 позиція і 59 балів. «Гоффенгайм» - 13 місце і 35 очок.

«Герта» - «Бохум» 1:1 (1:1)

Тусар (63 хв.) – Шлоттербек (90+4 хв.)

Берлінська «Герта», через десять років, покинула елітний дивізіон. Причина – «Стара дама» не змогла на своєму полі обіграти «Бохум», який, наслідуючи своє прізвисько, виявився практично «незламним» на цей раз. Після першого тайму на табло «горіли» нулі. Тому вся розв’язка подій перенеслася на другу сорокап’ятихвилинку. Першими забили футболісти «Герти». На 63 хвилині, з передачі Ріхтера, відзначився Тусар. Столичний клуб мав шанс зберегти переможний для себе рахунок, але не вдалося… На останній хвилині компенсованого часу Шлоттербек все ж зрівняв цифри на табло і таким чином відправив «Герту» до Другої Бундесліги.

Нажаль, головний тренер столичного клубу Дардаї, який поставив непогану берлінцям, не зміг врятувати їх від вильоту.

«Герта» - 18 позиція і 26 бали. «Бохум» - 16 місце і 32 очок.

«Вердер» - «Кельн» 1:1 (0:1)

Шмідт (73 хв.) – Тіггес (36 хв.)

В останніх трьох очних зустрічах між цими командами фінальний свисток фіксував рахунок 1:1. Ця зустріч також не стала винятком. Обидва суперники забезпечили собі місце в наступному сезоні в еліті (і не боряться за єврокубки), тому можуть спокійно догравати останні матчі турніру.

У суботньому поєдинку першими забили футболісти «Кельна». В першому таймі за «козлів» відзначився Тіггес з передачі Каїнца. Після перерви «Вердер» зрівняв рахунок і навіть міг вирвати перемогу, але кіпер гостей Швабе не дав відбутися цьому диву.

Остаточний рахунок зустрічі 1:1. Таким чином «Вердер» на 12 місці з 36 балами. «Кельн» - 10 позиція і 42 пункти.

«Баварія»» - РБ «Лейпциг» 1:3 (1:0)

Гнабрі (25 хв.) – Лаймер (65 хв.), Нкунку (76 хв. пенальті), Сабослай (86 хв. пенальті)

Мюнхенці неочікувано програли на «Альянс-Арені» футболістам РБ «Лейпцига». Хоча все починалося не так погано для господарів. Гості сміливо стартували, але поступово «Баварія» прибрала ігрову ініціативу до своїх рук. Це привело до того, що вже на 25 хвилині Гнабрі, після передачі Мюллера відкрив рахунок. Гравець «червоних» чудово пройшов вперед, після чого вдарив у ближній кут воріт. М’яч від стійки заскочив до сітки – 1:0.

До кінця першого тайму «бики» мали моменти аби зрівняти рахунок, але на останньому рубежі чудово справлявся Зоммер. В принципі, здавалося, що у цьому поєдинку підопічні Тухеля не будуть мати проблем. Тренер РБ «Лейпциг» Розе думав зовсім по інакшому. На 65 хвилині господарі не вдало виконали подачу з кутового, а гості перехопивши м’яча, швидко розіграли контратаку, яка завершилася голом. Лаймер пройшов по центру і віддав «круглого» вправо на Нкунку, а той повернув назад і Кондрад пробив під поперечину – 1:1.

Ще через десять хвилин «бики» отримали право на пенальті і Нкунку не підвів – 2:1. А ще через десять – знову пенальті і знову гол. Цього разу свою майстерність реалізації продемонстрував Сабослаї – 3:1.

Фінальний свисток зафіксував перемогу РБ «Лейпциг» 3:1. «Баварія» - 2 місце і 68 балів. «Бики» - 3 позиція і 63 бали.

21.05.2023

«Майнц 05» - «Штутгарт» 1:4 (1:1)

Інгвартсен (23 хв.) – Ендо (41 хв.), Гірассі (64 хв.), Фюріх (78 хв.), Кулібалі (90+1 хв.)

У цьому матчі «шваби» дійсно здивували. Штутгарці розгромили «карнавальників» на їхньому полі. Хоча, для господарів все починалося не так погано. Вже на 23 хвилині Інгвартсен вивів «Майнц 05» вперед – 1:0. Здавалося, що в аутсайдера нема шансів. Тим не менш, за чотири хвилини до перерви Ендо зрівняв рахунок – 1:1. А вже після перерви гості взагалі відкрилися, чого не очікували підопічні Свенссона. Спочатку Гірассі вивів «швабів» уперед. А трохи згодом, Фюріх і Кулібалі завершили погром свого суперника – 4:1. Героєм цього протистояння став Фюріх, який за системою «гол+пас» заробив 3 бали (1+2).

«Майнц 05» - 9 місце і 45 балів. «Штутгарт» - 15 позиція і 32 очки.

«Аугсбург» - «Боруссія» Д. 0:3 (0:0)

Алле (58 хв., 84 хв.), Брандт (90+3 хв.)

Протистояння в Агсбурзі, не зважаючи на кінцеві цифри на табло, для Дортмунда було не простим. Господарі дуже активно розпочали гру, змусивши «джмелів» на деякий який час забути про атаки. Все змінилося на 38 хвилині гри, коли «Аугсбург» залишився у меншості. За фол останньої надії на Маленє, поле залишив Удуохай. Саме цим і скористалися гості, які після перерви забили три голи. Спочатку дублем відзначився Алле. А на 93 хвилині остаточну крапку поставив Брандт – 3:0.

«Боруссія» - 1 позиція і 70 балів. «Аугсбург» - 14 місце і 34 очки.

«Баєр 04» - «Боруссія» М. 2:2 (2:0)

Адлі (15 хв.), Демірбай (20 хв.) – Гоффман (58 хв.), Штіндль (90 хв.)

Матч в Леверкузені завершував 33-й тур у Першій Бундеслізі. «Баєр 04» прагнув реабілітуватися перед своїми вболівальниками за виліт із півфіналу Ліги Європи. І нібито все розпочиналося непогано для підопічних Алонсо. Вже до середини першого тайму «аптекарі» перемагали 2:0 і здавалося, що перемога нікуди не дінеться. Але після перерви все змінилося. Спочатку Гоффман, скориставшись помилкою голкіпера господарів, скоротив рахунок – 2:1. А в самому кінці зустрічі Штіндль зрівняв рахунок, забивши гол у пусті ворота – 2:2.

«Баєр 04» - 6 позиція і 50 балів. «Боруссія» Менхенгладбах – 11 місце і 40 очок.