Tribuna/Футбол/Блоги/Все о футболе и не только/Огляд 27-го туру німецької Бундесліги: Чемпіонське та єврокубкове загострення, неочікуваний результат у Бохумі та інше

Автор — Oleh Tereshchenko
10 квітня 2023, 18:01

Черговий 27-тур у першій Бундеслізі відбувався минулого уік-енду. (8-9 квітня). Всього було забито 26 голів (так само як і минулого туру). Цього разу господарі і гості здобули порівну перемог – по 4. Одна гра завершилася результативною нічиєю у Майнці (2:2).

«Боруссія» Д. – «Уніон» 2:1 (1:0)

Мален (28 хв.), Мукоко (79 хв.) – Беренс (61 хв.)

Не дивлячись на виліт з 1\4 фіналу Кубка, обидві команди продовжують боротися за медалі чемпіонату. Правда, дортмундці сперечаються з мюнхенцями за чемпіонство, а «Уніон» - не тільки за бронзу (перебувають на третьому місці), а й ще і за лігочемпіонівську зону.

Тим не менш поєдинок видався досить цікавим та інтригуючим. «Джмелі» почали цей матч досить різко, постійно пресенгуючи свого суперника. І як результат, першими забили. На 28-й хвилині Мален, після пострілу Геррейру спокійно пробив в притул кіпера гостей – 1:0.

У другому таймі, не дивлячись на перевагу господарів у грі, берлінці змогли зрівняти рахунок. На 61-й хвилині Беренс закинув м’яча Беккеру перед штрафним майданчиком «Боруссії», а той повернув йому «круглого» назад і нападник «Уніона» в дотик пробив мимо голкіпера – 1:1.

Здавалося, що «залізні» зможуть втримати нічийний результат і заробити один бал. Але дортмундці змогли дотиснути гостей. На 79-й хвилині футболісти «Уніона» проґавили швидкий розіграш м’яча перед своїм штрафним майданчиком. Захисник столичного клубу вибиваючи «круглого» з під ніг Ройса, зробив гольовий пас на Мукоко, який використав на всі 100% такий подарунок долі. Нападник «Боруссії» вийшов один на один і розправився з кіпером – 2:1.

До фінального свистка цифри на табло так і не змінилася. Таким чином дортмундці займаючи друге місце змогли зберегти відставання від «Баварії» на два бали. «Уніон» - поки що третій, але з такою грою може втратити і зону Ліги Чемпіонів.

«Баєр 04» - «Айнтрахт» Ф. 3:1 (2:0)

Адлі (10 хв.), Діабі (34 хв.), Азмун (90+5 хв.) – Соу (74 хв.)

«Айнтрахт» зумів вийти до півфіналу Кубку Німеччини, здолавши берлінський «Уніон» (2:0). А ось у чемпіонаті – підкачав своїх вболівальників. По суті, гра була зроблена ще у першому таймі завдяки двом гольовим асистам Вірца. Спочатку Адлі, а трохи згодом Діабі скориставшись його подарунками змогли відмітилися точними пострілами у цьому матчі. Гості скоротили рахунок у другому таймі. На 74 хв. відзначився Соу. Але на більше їх не вистачило. Та, й перевага була на боці господарів, які вже у компенсований час забили третій гол – 3:1.

Завдяки цій перемозі підопічні Алонсо зуміли піднятися на шосте місце і опинилися у зоні єврокубків. «Орли», якщо хочуть потрапити туди ж, скоріш за все повинні сконцентруватися на Кубку, адже з такою грою і результатами їм може не вистачити балів.

«Фрайбург» - «Баварія» 0:1 (0:0)

Де Лігт (51 хв.)

Доля так розпорядилася, що одразу після програшу «Баварії» на своєму полі «Фрайбургу» в 1/4 Кубка, обидві команди одразу ж зустрілися в черговому турі Бундесліги. І тут трапилося все навпаки. Підопічні Тухеля змогли мінімально реабілітуватися.

У першому таймі захист господарів грав досить надійно, без помилок. Але після перерви, мюнхенці все ж забили. Де Лігт розрядив свою гармату з 25 метрів прямо у верхній від голкіпера кут – 1:0.

Більше гості не забивали, хоча були моменти в Мюллера та Мане. Не погано проявили себе в захисті центральні та флангові захисники «Баварії», які на цей раз не дали можливості відзначитися господарям поля.

Завдяки мінімальній перемозі мюнхенці продовжують лідирувати в чемпіонаті. «Фрайбург» перебуває на п’ятій позиції.

«Майнц 05» - «Вердер» 2:2 (0:0)

Ажорк (85 хв.), Вайпер (90+3 хв.) – Стаге (87 хв.), Фюллькруг (90+5 хв.)

Поєдинок у Майнці виявися досить цікавим та результативним, а його кульмінація відбулася в кінці другого тайму. Починаючи з 85-ї хвилини команди забили чотири м’ячі на двох. Спочатку Ажорк після передачі Відмера вивів господарів уперед. Через дві хвилини Стаге зрівняв рахунок, вигравши верхову дуель у захисників «Майнца» - 1:1. На третій доданій хвилині «карнавальники» знову забили – 2:1. Але на 95 хвилині Фюллькруг з відскоку відправив м’яч у нижній кут воріт і таким чином зрівняв рахунок – 2:2.

У цьому поєдинку чудову гру продемонстрував кіпер «Вердера» Павленка, який здійснив 8 сейвів.

«Майнц 05» посідає восьму сходинку, маючи чудові шанси на потрапляння в єврокубкову зону. «Вердер» - одинадцятий.

«Аугсбург» - «Кельн» 1:3 (1:2)

Варгас (29 хв.) – Скірі (7 хв.), Мартель (16 хв.), Майна (59 хв.)

Футболісти «Кельна» неочікувано видали непоганий поєдинок в Аугсбурзі. Підопічні Баумгарта вже до 25-ї хвилини матчу вели в рахунку 2:0. Спочатку Скірі з передачі Хабота став автором першого голу. Потім Мартель, після асисту Шіндлера, подвоїв рахунок. «Фуггери» змогли скоротити відставання до одного м’яча, після влучного пострілу Варгаса. У другому таймі «козли» все ж забили третій гол і змогли довести поєдинок до перемоги – 3:1.

Здобувши три бали «Кельн» змістився вверх на дванадцяту сходинку в чемпіонаті. В свою чергу «Аугсбург» опустився на одне місце вниз – тринадцята позиція.

«Герта» - РБ «Лейпциг» 0:1 (0:1)

Хайдара (39 хв.)

РБ «Лейпциг» зміг двічі порадувати своїх вболівальників на минулому тижні. Спочатку підопічні Розе в 1/4 фіналу національного Кубку перемогли дортмундську «Боруссію» (2:0). А потім і в чемпіонаті, мінімально здолавши на виїзді берлінську «Герту» (1:0).

У цілому матч відбувався у гострій боротьбі з великою кількістю порушення правил. На 39-й хвилині «бики» забили. Сабослаї виконав ідеальну подачу з кутового і Хайдара з близької відстані відправив «круглого» у ворота – 1:0.

Після перерви господарі мали шанс зрівняти рахунок, але кіпер гостей Бласвіх, після спроби Сердара здійснив чудовий сейв і врятував «Лейпцигу» переможні три бали.

Таким чином підопічні Розе вийшли на четверту позицію і зберігають непогані шанси на лігочемпіонівську позицію. У свою чергу «Герта» скотилася на передостаннє місце в елітному дивізіоні.

«Боруссія» М. – «Вольфсбург» 2:0 (1:0)

Нгуму (34 хв.), Тюрам (63 хв.)

У своєму домашньому поєдинку «жеребці» не мали жодних проблем. А героєм матчу став нападник менхенгладбагців Тюрам. У першому таймі він відзначився гольовою передачою на Нгуму. А після перерви вже сам забив, скориставшись асистом від Плеа. Перемога 2:0 дозволила господарям закріпитися на десятій позиції чемпіонату. А ось для «вовків», які розташувалися на дев’ятому місці завдання потрапити в зону єврокубків може залишитися лише мрією. Нинішня гра «Вольфсбурга» не є стабільною і може негативно вплинути на підсумковий результат у чемпіонаті.

«Бохум» - «Штутгарт» 2:3 (0:1)

Штегер (58 хв. пенальті), Хофманн (85 хв.) – Іто (14 хв.), Гірассі (60 хв.), Вагноман (63 хв.)

«Шваби» продовжують битися на два фронти. На минулому тижні вони так само як і «Лейпциг» зуміли добути дві перемоги з двох матчів. Спочатку в 1/4 фіналу Кубка «шутгарці» перемогли друголіговий «Нюрнберг» (1:0). А потім, в над принциповому поєдинку за виживання на виїзді, у «Бохума» (3:2).

Вже на 14 хвилині гості, завдяки своєму захиснику Іто вийшли вперед – 1:0. Після перерви «незламні» зуміли зрівняти рахунок з пенальті завдяки Штегеру – 1:1. Але вже через декілька хвилин «Штутгарт» знову забив. Соса відправив м’яча до чужого штрафного майданчика на Гірассі, який точно відправив «круглого» у правий нижній кут – 2:1.

Господарі кинулися відіграватися і тут же отримали третій гол. Цього раз Мійо класно навісив на Вагномана, який без шансів для голкіпера забив у правий кут – 3:1. За п’ять хвилин до кінця основного часу футболісти «Бохума» зуміли скоротити відставання до мінімуму – 3:2. Але на більше вже не вистачило ні часу, ні змоги. Перегравши «незламних», «шваби» поки вискочили на шістнадцяту позицію (стикові матчі). «Бохум» - на п’ятнадцятому місці.

«Гоффенгайм» - «Шальке 04» 2:0 (1:0)

Крал (22 хв. автогол), Бебу (70 хв. пенальті)

Поєдинок у Зінсгаймі завершував 27-й тур першої Бундесліги. «Гоффенгайм» на своєму полі приймав «Шальке 04» і здобув свою третю перемогу підряд. У свою чергу «кобальтові», після своєї яскравої серії вже другий раз підряд поступаються.

У цьому матчі обидва м’ячі були забиті у кожному з таймів. На 22-й хвилині автоголом за «Шальке 04» відзначився Крал. А за двадцять хвилин до кінця основного часу футболісти «Гоффенгайма» заробили пенальті і лише з другої спроби Бебу зміг подвоїти рахунок – 2:0.

Гості мали можливість змінити цифри на табло, але завдяки надійній грі Бауманна та нефартовості Єсіди рахунок так і залишився незмінним – 2:0.

«Сільські» вискочили на чотирнадцяте місце, а ось «Шальке 04» опустився на останню сходинку в чемпіонаті. Тим не менш, у «кобальтових» ще залишаються примарні шанси, аби не вилетіти з елітного дивізіону.