Tribuna/Футбол/Блоги/Все о футболе и не только/Огляд 32-го туру німецької Бундесліги: Погроми від лідерів та «круте піке» аутсайдерів

Огляд 32-го туру німецької Бундесліги: Погроми від лідерів та «круте піке» аутсайдерів

Автор — Oleh Tereshchenko
16 травня, 10:24

Черговий тур німецької Бундесліги видався досить результативним – 42 голи в 9 матчах. А в 4 поєдинках було забито як мінімум по 6 голів. 8 зустрічей завершилися перемогою однією із команд. І лише в одному матчі суперники розійшлися миром.

Якщо не брати до уваги статистику, а так, окинувши тверезим поглядом, проаналізувати ситуацію в першій Бундеслізі, то перше, про що слід сказати – двополярність Берліну (до речі, планую написати з цього приводу пост). З одного боку «Герта» на 80% вже там…, у другій Бундеслізі. А з іншого – у столиці Німеччини в наступному сезоні може пролунати такий омріяний і бажаний гімн Ліги Чемпіонів (останній раз це було 24 роки тому). Шанси в «Уніона» приблизно 80%.

Щодо інших цікавих моментів туру, то слід відмітити ситуацію з «Бохумом». «Незламні» у кожному турі намагаються «вигризати» необхідні для себе бали. На відмінно від «Штутгарта» та «Шальке 04», підопічним Леча це вдається.

Цифри туру

Не дивлячись на те, що в матчі проти «Боруссії» Дортмунд Ларс Штіндль забив гол, його команда поступилася 2:5. Штіндль програв 18 із 23 поєдинків з «джмелями» у складі менхенгладбахської «Боруссії» (4 перемоги та 1 нічия). Жоден інший гравець в історії Бундесліги не програвав так часто дортмундцям.

Кращим гравцем туру став нападник берлінського «Уніона» Шеральдо Беккер. До цього часу він ще ніколи за гру не набирав чотири бали. У матчі проти «Фрайбурга» форвард зроби подвійний дубль – 2 голи і 2 асисти.

Бундесліга 1.

32 - й тур.

12.05.2023

«Кельн» – «Герта» 5:2 (3:2)

Зельке (8 хв.), Губерс (39 хв., 69 хв.), Скірі (43 хв.), Хусейнбашич (81 хв.) – Тусар (18 хв.), Йоветич (33 хв.)

Відкривав черговий тур поєдинок у Кельні, де місцевий клуб приймав столичну «Герту». Господарі вщент розбили гостей, які, правда, трималися перші сорок п’ять хвилин.

Вже на 8 хвилині «козли» повели в рахунку, відзначився Зельке. Берлінці, за допомогою Тусара, вже через десять хвилин зрівняли рахунок. А ще через п'ятнадцять – вийшли вперед завдяки Йоветичу. Та на перерву переможцем пішов «Кельн». Спочатку Губерс зрівняв рахунок, а потім Скірі зробив його 3:2.

У другому таймі футболісти «Герти» просто не мали шансів зіграти навіть у нічию. На 69 хвилині Губерс забив свій другий гол у матчі. А влучний постріл Хусейнбашича остаточно закріпив успіх господарів у цьому поєдинку – 5:2.

Програвши «козлам», берлінці скоріш за все вилетять із еліти німецького футболу. Чисто теоретично, щоб залишитися в першій Бундеслізі, «Герті» потрібно перемагати у дуже мотивованих «Бохума» та «Вольфсбурга», за умовою, що інші опоненти столичного клубу («Штутгарт» та «Шальке 04») програють свої матчі.

13.05.2023

«Баварія» - «Шальке 04» 6:0 (2:0)

Мюллер (21 хв.), Кімміх (29 хв. пенальті), Гнабрі (50 хв., 65 хв.), Тель (80 хв.), Мазраві (90+2 хв.)

Підопічні Тухеля не залишили ніяких шансів «кобальтовим» на «Альянц Арені». Футболісти «Шальке 04» змогли протриматися лише половину першого тайму, а потім посипалися. На 21-й хвилині Сане, знаходячись спиною до чужих воріт зумів викрутитися і видав чудовий пас на Мюллера, який і розпочав розгром гостей – 1:0. Вже через вісім хвилин Кімміх, з пенальті подвоїв рахунок – 2:0.

Після перерви черга забивати дісталася Гнабрі. За двадцять хвилин правий вінгер мюнхенців оформив дубль. Спочатку, з передачі Канселу він точним пострілом робить – 3:0. А на 65 хвилині, втікши в одній із контратак від захисника гостей Єсіди і вискочивши на побачення з голкіпером, змінив цифри на табло – 4:0.

На останок, «баварці» забили ще двічі. Спочатку на 80 хвилині голом відзначився Тель. А вже у доданий час потужний постріл від Мазраві під ближню штангу зафіксував остаточний рахунок – 6:0.

Мюнхенці продовжують лідирувати в елітному дивізіоні, маючи в своєму активі 68 балів. «Шальке 04» на 16 сходинці з 30 очками.

«Уніон» - «Фрайбург» 4:2 (3:0)

Беренс (5 хв.), Беккер (36 хв., 38 хв.), Лаїдуні (80 хв.) – Гульде (56 хв.), Гріфо (70 хв. пенальті)

Інший столичний клуб «Уніон» в очній дуелі переміг свого прямого конкурента «Фрайбург» за лігочемпіонівську позицію. Обидва суперники мали рівну кількість очок. Крім того, до цього туру саме вони та ще РБ «Лейпциг» вважалися кандидатами на бронзові медалі чемпіонату.

Тим не менш, серйозної дуелі, принаймні у першому таймі, не отрималося. «Залізні» якось легко змогли справитися з футболістами «Фрайбурга». І вже до перерви, завдяки Беренсу та дублю Беккера, гості «горіли» 0:3.

Другий тайм вийшов зовсім іншим. «Бразильці із Брайсгау», не дивлячись на суттєві пробоїни в захисті, змогли двічі відповісти. Спочатку Гульде з передачі Гріфо відзначився влучним пострілом. А потім сам Вінченцо вдало виконав пенальті – 3:2. Тим не менш господарі зуміли зібратися і ще раз забити. Знову відзначився Беккер, але цього разу уже в якості асистента. А гол забив Лаїдуні.

Перемога 4:2, дозволила «Уніону» не тільки продовжити битву за місце в Лізі Чемпіонів на наступний сезон, а ще й претендувати на бронзові медалі (4 місце і 59 балів). «Фрайбург» зберігає за собою позицію Ліги Європи (5 місце і 56 очок).

«Айнтрахт» Ф. - «Майнц 05» 3:0 (2:0)

Камада (18 хв. пенальті), Бута (40 хв.), Коло Муані (59 хв.)

«Майнц 05» програє вже третій матч підряд у чемпіонаті. Цього разу кривдником «карнавальників» стали футболісти франкфуртського «Айнтрахту». «Орли» на своєму полі без проблем здолали гостей. Вже на 18 хвилині Камада реалізував пенальті. А за п’ять хвилин до кінця першого тайму Бута, точним пострілом під перекладину, подвоїв рахунок. Довершив класичний розгром «Майнцу 05» Коло Муані, який чудово реалізував свій гольовий момент, завдяки точному асисту від Камади.

Завдяки цій перемозі франкфуртці мають змогу, чисто теоретично, поборотися за місце в Лізі Конфедерації (8 позиція і 46 балів). З іншого боку, «орли» також мають можливість опинитися в єврокубковій зоні завдяки перемозі в національному Кубку.

«Майнц 05» з 45 балами розташувався на 9 сходинці. «Карнавальники» також, чисто теоретично мають можливість посперечатися за єврокубкове місце, рівня ЛК.

«Вольфсбург» - «Гоффенгайм» 2:1 (1:0)

Камінський (15 хв.), Вальдшмідт (75 хв.), Гілавогі (90+3 хв. автогол)

«Вольфсбург» мінімально зміг перемогти «Гоффенгайм» на своєму домашньому стадіоні. Після рівної боротьби у першому таймі на табло «горіли» 1:0 на користь господарів. Розв’язка поєдинку трапилася в кінці матчу. Спочатку Вальдшмідт за допомогою Нмеча подвоїв рахунок. А у компенсований час «вовки» вирішили трохи підіграти своїм суперникам, забивши у свої ворота. Автоголом відзначився Гілавогі.

Здобувши перемогу, «Вольфсбург» у турнірній таблиці обійшов леверкузенський «Баєр 04» і з 49 балами займає 6 позицію (єврокубкова зона). «Гоффенгайм» поки що не убезпечив себе від вильоту. «Сільські» займають 14 сходинку, маючи у своєму активі 32 очки.

«Бохум» - «Аугсбург» 3:2 (1:1)

Антві-Анджей (2 хв.), Лосілла (62 хв.) – Маєр (29 хв.), Гауелеу (59 хв. автогол), Єбоа (85 хв.)

Підопічні Томаса Леча, які боряться за виживання, змогли переграти на своєму стадіоні «Аугсбург» 3:2. Вже на початку першого тайму Антві-Анджей відкрив рахунок. Ще до перерви гості змогли зрівняти цифри на табло, завдяки зв’язці Бельо-Маєр. Перший віддав гольову передачу, а другий – забив.

Перелом у зустрічі трапився на 59 хвилині. Спочатку гравець «фуггерів» Гауелеу забив у свої ворота. А ще через 3 хвилини Лосілла з передачі Форстера змінив рахунок матчу на 3:1. «Аугсбург» зумів відіграти лише один м’яч. Точним пострілом на 85 хвилині відзначився Єбоа.

Своєю перемогою «незламні» продемонстрували бажання залишитися в еліті німецького футболу і готовність битися до кінця. З 31 балами «Бохум» займає 15 сходинку в чемпіонаті. «Аугсбург» йде на 13 позиції, маючи у своєму активі 34 очка.

«Боруссія» Д. - «Боруссія» М 5:2 (4:0)

Мален (5 хв.), Беллінгем (18 хв. пенальті), Алле (20 хв., 32 хв.), Рейна (90+4) – Бенсебаїні (75 хв. пенальті), Штіндль (85 хв.)

У протистоянні двох «Боруссій» перемогли дортмундці, які не підвели своїх вболівальників. Вже на 32 хвилині рахунок зустрічі був 4:0 на користь «джмелів». Мален, Беллінгем та дубль Алле повністю деморалізували «жеребців». У другому таймі господарі трохи розслабилися і дозволили гостям забити двічі – 4:2.

Тим не менш дортмундці змогли зібратися і вже в доданий арбітром час Рейна, вдало зігравши на добиванні, точним пострілом відправив м’яч у ціль – 5:2.

Перемога, дозволила «джмелям» не відпускати далеко «Баварію» та залишити інтригу до наступного туру. У підопічних Терзіча 67 балів і 2 місце. У менхенгладбахців 11 позиція та 39 очок.

14.05.2023

«Штутгарт» - «Баєр 04» 1:1 (0:0)

Гірассі (57 хв. пенальті) – Паласіос (70 хв. пенальті)

Леверкузенці неочікувано розійшлися миром у Штутгарті. Хоча, з іншого боку нічого «неочікуваного» і не трапилося. Підопічні Алонсо, після програшу в першому півфінальному матчі в Римі (0:1), скоріш за все готуються до реваншу. Тому, особливо і не викладалися у гостьовому поєдинку. У цьому протистоянні все вирішили пенальті у другому таймі. Спочатку, на 57 хвилині завдяки Гірассі, свою спробу реалізували «шваби». А через 13 хвилин, їм «взаємністю» відповіли гості. Паласіос з одинадцятиметрової позначки пробив точно у лівий нижній кут воріт – 1:1.

Таким чином футболісти «Штутгарта» змогли добути важливий бал (29 очок і 17 позиція), а «Баєр 04» знову втратив. Хоча, скоріш за все на даний момент для «аптекарів» зараз важливіший саме єврокубок (7 місце і 49 балів).

РБ «Лейпциг» - «Вердер» 2:1 (0:0)

Орбан (87 хв.), Сабослай (90+6 хв.) – Біттенкур (70 хв.)

Драматичний поєдинок склався у Лейпцигу, де місцеві «бики», програючи футболістам бременського «Вердеру» змогли у компенсований арбітром час «вигризти» перемогу. Після перших сорокап’ятихвилин на табло світилося 0:0, а сама гра проходила за повною перевагою господарів поля. І лише завдяки впевненій грі кіпера гостей Павленка рахунок залишався переможним до 87 хилини зустрічі. На той час «музиканти» вигравали 1:0, а автором влучного пострілу був Біттенкур. Але на допомогу німецькій команді прийшов угорський дует Орбан-Сабослай та їхній гольовий асистент – Нкунку. Спочатку Віллі за три хвилини до кінця основного часу зрівняв рахунок. А вже на шостій доданій хвилині Домінік забив вирішальний гол. «Бики», здобувши перемогу, піднялись на 3 місце (60 балів) і обігнали «Уніон» на одне очко. «Вердер» з 32 балами зберігає за собою 12 позицію.

P.S. Картина Бундесліги 2 за два тури до кінця чемпіонату

Щодо матчів у другій Бундеслізі, за два тури до кінця чемпіонату ще більше загострилася боротьба за вихід до елітного дивізіону. Всі три лідери таблиці грали на виїзді. «Дармштадт 98» програв «Ганноверу 96» 1:2, «Гайденгайм», не зміг здолати «Падерборн 07» 2:3. А ось «Гамбург» розгромив «Ян Регенсбург» 5:1.

Ситуація на вершині другої Бундесліги (за 2 тури до кінця) має тепер такий вигляд: 1. «Дармштадт 98» (64 бали), 2. «Гайденгайм» (61), 3. «Гамбург» (60). Замикають п’ятірку – «Падерборн 07» (54) та «Санкт-Паулі» (54).

Щодо аутсайдерів, то 18. «Зандхаузен» (28), 17. «Ян Регенсбург» (28), 16. «Армінія» (33) перебуває в зоні стикових матчів. До речі, 15. «Нюрнберг» (35).