Tribuna/Футбол/Блоги/Європейський похід київського Динамо 1999/2000. Частина друга. Валідол, молитва, самогон.

14 серпня 2022, 01:15

У другому груповому раунді динамівцям протистояли норвезький «Русенборг» та старі знайомі – «Реал» та «Баварія».

Перша частина тут

24 листопада динамівці виходили на поле засніженого та холодного «Олімпійського» в поганому настрої. Напередодні трапилась словенська катастрофа збірної України, залишивши останню за бортом Євро-2000. Ця подія завдала тяжкого морального удару по Олександру Шовковському.

Холодна погода відлякала багатьох вболівальників «Динамо» від стадіону, тому на матчі було присутньо лише 15 000 глядачів.

Фернандо Морієнтес відкрив рахунок після прострілу Рауля. Кияни у відповідь починають марнотратити свої моменти, що вже перетворюється на недобру традицію, і не в змозі пробити Біццарі, відомого своїми ляпасами у рамці воріт.

«Реал» подвоює рахунок на початку другого тайму. Це Рауль чудовим ударом з 22-х метрів поцілив у дальній кут воріт Шовковського.

«Динамо» спромоглось відіграти тільки один пункт – на 86-й хвилині це зробив Сергій Ребров. З пенальті.

24.11.1999. Динамо К – Реал 1-2. (Ребров, п – Морієнтес, Рауль)

У Мюнхені кияни повинні були вигравати. «Баварія» грала заключний єврокубковий матч 1999 року дуже слабо, про це казали як і європейські журналісти, так і наші.Здавалось, що варто динамівцям додати обертів і можна сподіватись бодай на нічию, а може і на перемогу...

Подача кутового «Баварією» на 6-й хвилині призводить до гола. Шовковський випускає м’яч з рук прямісінько на ногу Янкера. Дається взнаки той проклятий гол від словенців.

На 50-й хвилині Ребров зрівнює рахунок. «Динамо» продовжує «возити» Баварію, створювати небезпечні моменти. А після неймовірного сейву Олівера Кана, який відбив м’яч з «дев’ятки» воріт на кутовий після удару Василя Кардаша, динамівці зупинилися.

На 80-й хвилині Пауло Серджіо, після помилки Дмітруліна, який раніше посварився з Шовковським, робить рахунок остаточним. 2-1 не на користь киян.

7.12.1999. Баварія – Динамо К 2-1. (Янкер, Пауло Серджіо – Ребров)

В час зимової перерви «Динамо» підсилилось двома гравцями – Георгієм Деметрадзе із «Аланії», та Ігорем Костюком з полтавської «Ворскли».

Напередодні важливого матчу(хоча в тому євросезоні всі матчі були важливими) «Динамо» зіграло товариську зустріч з «Міланом» і здобула перемогу. На поле «Олімпійського» проти «Русенборгу» з Тронхейма гравці виходи з рішучим настроєм. В цьому матчі дебютував Андрій Несмачний.

Валентин Белькевич з лівого флангу зміщується у центр та робить передачу на Хацкевича. Майбутній головний тренер «Динамо» відкриває рахунок ударом в «дев’ятку» воріт норвежців. Табло показувало десяту хвилину матчу.

На 27-й хвилині Андрій Несмачний пасує на Реброва, Сергій поцілює в ту ж саму «дев’ятку» що і Хацкевич. 2-0. Під кінець тайму Деметрадзе міг зробити рахунок 3-0, але штанга врятувала гостей з Тронхейму.

Після кутового на 47-й хвилині та сутолоки у штрафному майданчику киян Ян Івар «Міні» Якобсен скорочує рахунок.

Далі пішла вже звична динамівська гра – нервова, напружена, з моментами у обох воріт. Але переможний рахунок збережено і настрій у вболівальників киян покращується. «Динамо» ще побореться!

29.02.2000. Динамо К – Русенборг 2-1. (Хацкевич, Ребров – Якобсен)

За перші 12 хвилин матчу 4 туру групового турніру «Русенборг» у воріт «Динамо» створив шість небезпечних моментів. Захист, за відсутності Головка і Ващука, нагадував прохідний двір. Але «Динамо»вистояло, почало оговтуватися та приходити до тями.

Подача третього поспіль кутового у воріт Арасона призводить до гола. Белькевич навішує, Шацьких продовжує на Реброва, Сергій забиває свій 27-й гол у Кубку європейських чемпіонів.

На 38-й хвилині кутовий подають норвежці і Берг зрівнює рахунок.

Кінцівка першого тайму пройшла в атаках норвежців. Шовковський рятував.

Ребров, спіймавши Арасона на протиході, робить дубль на 68-й хвилині поєдинку.

Кінцівка матчу проходить в атаках обох команд. Серед динамівців дуже активним був Деметрадзе. Він з легкістю створював небезпечні моменти, але так же легко втрачав нагоди відзначитись в цьому матчі.

«Динамо» свої два матчі виграло, «Реал» двічи програв «Баварії», тому наступний двобій в Мадриді був вирішальним для киян.

8.03.2000. Русенборг – Динамо 1-2. (Берг – Ребров-2)

В Мадриді був матч за шість очок. Обидві команди влаштовувала тільки перемога. Нічия ж перенесе вирішальний момент на останній тур, але «Реал» буде попереду при рівності очок завдяки перевазі в особистих зустрічах.

Жвавий початок гри закінчився падінням Морієнтеса у штрафному киян. Пенальті впевнено реалізує Рауль. Це була 1 4 хвилина матчу.

Атака відповідь киян і знов арбітр призначає пенальті. Це Сальгадо валить Деметрадзе на газон. До м’яча підходить Ребров. Розбігається, удар і... Касильяс! Мабуть, вперше у сезоні Сергій не реалізував одинадцятиметровий. В тому матчі нападник грав з підвищеною температурою.

25 хвилина матчу. Олександр Головко прихоплює Рауля у штрафній зоні, іспанець, звісно, падає і знов пенальті у ворота «Динамо». У м’яча Рауль. Мадридські вболівальники очікують від свого улюбленця чергового голу, але Шовковський відбиває!

Поступово перевага переходить на динамівській бік. Активний Деметрадзе постійно створює небезпеку у воріт Касильяса. На 42-й хвилині Олександр Хацкевич головою зрівнює рахунок.

Початок другого тайму був за «Реалом». Королівський клуб атакував , «Динамо» інколи намагалось контратакувати. Одна з таких контратак завершилась взяттям воріт – Деметрадзе пройшов по правому флангу, зробив простріл у штрафну де досвідчений капітан «Реала» Фернандо Йерро зрізає м’яч у свої ворота.

В повітрі почувся запах перемоги «Динамо». Але грати ще багато часу, табло сповіщає, що йде тільки 56 хвилина матчу.

«Реал» «поплив». «Динамо» мало змогу остаточно добити суперника і закрити питання виходу у чвертьфінал.

Деметрадзе на своїй половині поля фолить проти Йерро. Штрафний удар. До воріт доволі далеченько. У м’яча Роберто Карлос. Його гармата потужно вистрілює, м’яч летить до рук Шовковського, але наш воротар не в змозі накрити м’яча, шкіряний відскакує від рук Олександра та влітає у дальній кут воріт.

Знов результативна помилка голкіпера киян у важливому матчі.

Ще один штрафний у бік «Динамо». Знов Роберто Карлос і знов Шовковський невдало відбиває м’яч перед собою. Але ситуацію рятує Андрій Гусін.

Гра так і завершилась з рахунком 2-2. Це означало, що потрібно у наступному матчі перемагати «Баварію» і молитися, щоб «Русенборг» повторив подвиг «Марибора».

14.03.2000. Реал – Динамо К 2-2. (Рауль, Роберто Карлос – Хацкевич, Йерро.аг)

До Києва «Баварія» приїздила другим складом. В чвертьфінал вона вже потрапила і вирішила увімкнути режим економії своїх потужностей.

«Сьогодні будуть забивати грузини» - повідомив на початку трансляції на каналі УТ-1 славнозвісний Коте Махарадзе.

Його слова матеріалізувались у голи Каладзе і Деметрадзе. Георгій забив «ножицями»

Більше о грі сказати нічого. «Динамо»впевнено переграло резервістів «Баварії»

22.03.2000. Динамо К – Баварія 2-0. (Каладзе, Деметрадзе)

Мадридський «Реал» в Тронхеймі виборов перемогу за рахунком 1-0. Футбольний бог не допоміг киянам, натякнувши на вичерпаний ліміт своїх втручань.

«Динамо», не зважаючі на все, залишало євроарену з високо піднятою головою. Команда гідно протистояла грандам світового футболу, не маючи гравців топ-класу і не граючи в сильному чемпіонаті. «Динамо» залишало євроарену з твердим наміром повернутись у наступному сезоні і знов бути серед кращих команд Європи навесні.

Таку ж надію мали і вболівальники. Так, наприкінці сезону мав покинути команду Ребров, але в киян були ще Шацьких з Деметрадзе. А головне – нікуди не збирався Валерій Лобановський, який може робити команду-зірку з не зіркових гравців.

Так вважалось, а що сталося у наступному сезоні то вже тема окремого нарису.