Tribuna/Футбол/Блоги/Хаві аут? Причини поразки Барселони у Ель-Классіко

Хаві аут? Причини поразки Барселони у Ель-Классіко

15 січня, 00:30
10

Завершився матч фіналу Суперкубку Іспанії, Реал Мадрид Барселона. Мадридський клуб впевнено та зовсім без проблем переграв каталонців із рахунком 4-1, таким чином здобувши перший трофей у цьому сезоні

Поразка від Реала стала лише ще однією краплею в морі проблем нинішньої Барселони. І якщо у попередньому сезоні поразка 4-0 від Реала здавалася дивом, то сьогоднішній матч став черговим провалом Барси у цьому сезоні. Давайте ж розберемо проблеми Хаві в цьому матчі:

1. Схема на матч.

Тренер Барселони хотів здивувати Анчелотті, однак зміг здивувати лише фанів Барси. Хаві обрав дуже цікавий малюнок гри, випустивши Роберто номінально на правий фланг атаки, але при захисті той зміщався в оборону і схема перебудовувалася з 4-3-3 на 4-4-2. Серхіо просто не міг виконувати такий об'єм роботи, який він мав виконати, та до цього не викновував в силу того, що це його перший матч у такій ролі. Як підсумок, тактичний план Хаві був повністю провалений.

2. Вибір гравців у стартовий склад

Тут питань стає все більше. Вже який матч поспіль Хаві ігнорує Фелікса. Крім того він випускає Педрі, який після місячної травми зіграв лише 30 хвилин у матчі проти Осасуни. Ямаль та Фермін Лопес, що були значно більш готові, залишилися у запасі.

3. Недооцінка Вінісіуса.

Хаві, як і останні 3 сезони, поставив на фланг проти Вінісіуса одного Араухо, в той час, як Анчелотті сьогодні підібрав таку роль для бразильца, щоб він був незалежним від дій Рональда. Хаві же більший акцент зробив на перекривання Джуда Беллінгема, який у матчі і справді нічого не зробив. У підсумку - бразилець забив 3 гола, заробив пенальті та віддав асист, а також обидві жовті картки Араухо, що у підсумку переросли у червону Вінісіус також заробив власноруч.

4. Відсутність змін після невдалого першого тайму.

Після перерви Хаві зробив рівно 0 змін. Коли здавалося, що міняти слід все, тренер Барселони змінив нічого. Навіть схематично малюнок гри не змінився. Каталонці начеб-то і не програли перший тайм, та грали так, що їх все влаштовує. У підсумку - рахунок на табло.

5. Невміння мотивувати підопічних.

Проблеми з моральним станом переслідують Барселону вже далеко не перший сезон. Таке було і при Вальверде і при Сетьєні. Але наразі Хаві є тренером Барселони і всі питання мають бути саме до нього. Якщо порівнювати гру у першому та другому таймі, тренер Барселони нічого не змінив, та не дав "чарівного пенделя" гравцям у перерві.

У підсумку, Барселона з тріском програла Ель-Классіко, а відставка Хаві виглядає ще ближче і ближче.