Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Гармаш проти «Динамо»: забив з відскоку, розмовляв з арбітрами, ледь не награв на червону

Розібрали повернення Дениса, який зовсім не змінився.

25 лютого, 19:25
5

33-річний Денис Гармаш повернувся в Україну – матчем за «Металіст 1925» проти рідного «Динамо».

Кияни в ефектному стилі виграли 4:2, Гармаш забив на старті зустрічі та подарував шоу до кінця тайму, а 18-річний Тарас Михавко «пройшов посвяту», результативно помилившись у своєму дебюті при закиданні на простір.

Оперативно розбираємо гру саме з акцентом на камбек Дениса в УПЛ.

Гармаш випав з гри у першому таймі, але перед тим вже зробив свою справу – опинився у потрібному місці та забив

Хто добре пам‘ятає часи Гармаша-форварда у «Динамо» до повномасштабного вторгнення, той добре пам‘ятає, в чому тоді полягала унікальність Дениса – вміння бути там, де потрібно. Навіть якщо його результативні/корисні дії були спонтанними та нелогічними, це нікого не турбувало – бо вони, власне, були. Так фактично сталося й цього разу.

Гармаш вже на 5-й хвилині завдяки досвіду та інтуїції повністю змінив увесь сценарій гри – побіг відкриватися між лініями туди, де ніби вже й був необхідний гравець, тобто це рішення здавалося неправильним:

Але ні – кілька рикошетів (зокрема від Михавка, який чомусь опинився правіше від Попова), і ось: м’яч у повітрі, перед ним Денис, удар, гол.

І майже не важливо, що Гармаш робив після голу, бо ця подія вже змінила весь план для «Динамо». Тепер кияни не могли розраховувати на вільні зони, а зіткнулися з автобусом «Металіста 1925», який треба було зламувати. Виходило насправді доволі добре: 10 кутових за тайм, безліч моментів/ударів, інтенсивний пресинг. Але результат, який на старті гри зробив Денис, продовжував тиснути.

Гармаш же після голу повністю випав з гри – помітно, що він не готовий фізично. Програвав єдиноборства, мляво пресингував попереду, не встигав за епізодами, не створив достатньо проблем юному Михавку та багато фолив. І це – окрема історія.

Гармаш не змінився – втрачав концентрацію, сперечався з арбітрами, міг награти на червону

Окрім того, що Гармаш не допомагав «Металісту 1925» стабілізувати ситуацію, він її ще й погіршував. Двома способами:

1. Сперечався з арбітрами, через що втрачав концентрацію

Все почалося на одному з кутових – Кабаєв за руку потягнув Дениса, але арбітр не зафіксував порушення. Він, очевидно, одразу завівся – тому не виключено, що «десь зачепити» Гармаша було однією з вказівок тренерського штабу «Динамо».

Потім він двічі втрачав фокус та випадав з ігрових епізодів – спілкувався з арбітром або скаржився йому на ймовірні фоли, коли кияни продовжували свої атаки:

Щось показував судді, коли за його спиною під аут спокійно вбігав Кабаєв – момент у підсумку завершився жовтою для Фарини за фол проти Владислава та небезпечним штрафним

А згодом розводив руками після єдиноборства, хоча свистка не було – Волошин у результаті без супротиву вийшов на удар:

2. Грубо фолив

Не дивно, що Дениса зняли вже у перерві. У першому таймі після усіх «несправедливостей», які він міг собі уявити, нападник «Металіста 1925» двічі влетів у Вівчаренка.

На 28-й хвилині на фланзі

Та вже через 2 хвилини у центрі прямою ногою на жовту

Кульмінація – Гармашу помстився Шапаренко на 33-й, грубо приклавши його на газон (теж на жовту):

Висновок один – з Гармашем навесні в УПЛ сумно точно не буде, його емоційність нікуди не зникла. Наскільки це підсилення для «Металіста 1925» з Віктором Скрипником, який є прихильником системності – поки незрозуміло. Навряд тренер довго терпітиме, якщо у Дениса буде така сама дисципліна та небажання витримувати структуру.

Харків‘яни, до речі, не дали приводів якось оцінити їхній перехід на нову модель з «ромбом» Скрипника, бо після забитого голу грали на відбій, намагаючись стримати киян. З позитиву – у центрі перекрили Бражка, який випав з розіграшів.

***

І ще кілька спостережень загалом за матчем:

➡️ «Динамо» приємно здивувало – весь час тиснуло та витримувало ритм, при цьому створюючи моменти. У першому таймі – хоча б якісь, у другому – дійсно хороші;

➡️ Михавко добре порався з дебютом до 72-ї хвилини – допустив звичну для захисників киян помилки, махнувши повз м‘яч, хоча до цього якісно виглядав в єдиноборствах та пасовій роботі;

➡️ Кабаєв та Волошин помінялися флангами, а Владислав з Шовковським продовжує реанімувати свій трансфер в «Динамо» – залишилось підтягнути вміння приймати правильні рішення у фінальній третині;

➡️ Проти команди з низьким блоком нова роль Буяльського не сильно нашкодила атаці киян – Віталій часто опинявся доволі високо та ефективно відкривався між лініями;

➡️ Шапаренко провів топовий матч – тьфу-тьфу, щоб не зурочити. А от до Ваната попри дубль є претензії – міг краще реалізовувати усі наявні шанси. Проте це вже забаганки, бо основний форвард «Динамо» був як завжди активним та по-футбольному «нахабним».