Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Спірне вилучення Бескоровайного в матчі з «Динамо» – можливо, Ванат падав ще до контакту

Є одразу декілька приводів для сумнівів в правильності рішення.

12 листопада, 19:30
75

У матчі 14 туру УПЛ «Кривбас» програв «Динамо» - 0:2.

На 12-й хвилині (ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ), вже за рахунку 1:0 (на 8-й хвилині рахунок відкрив Владислав Ванат), головний арбітр матчу Максим Козиряцький показав пряму червону картку Данилу Бескоровайному за фол останньої надії на тому-таки Ванаті.

ВАР-арбітр Денис Шурман в епізод не втручався, Козиряцього до монітора не кликав.

Але до цієї червоної є кілька запитань.

1. Можливо, у Ваната контакт був узагалі з Тимуром Стецьковим – Бескоровайний знаходився дещо далі від нападника «Динамо». Однак повтору, який би це точно підтрверджував, немає.

2. Схоже, Ванат узагалі починав падати ще до того, як зачепився своєю лівою ногою за Бескоровайного. Можливо, після того, як відчув натяк на контакт зі Стецьковим.

Ось цей скрін зроблений до контакту форварда з Бескоровайним:

3. Далі був контакт ноги Ваната та Бескоровайного, але фактично нога Владислава приземлилася на місце, де вже стояла нога захисника «Кривбаса» та зачепилась за неї ззаду – після цього ліва нога нападника «Динамо» перечепилася за праву, і він впав.

4. Якщо це все-таки фол (ми не можемо стверджувати, що його точно не було, якість повторів залишає простір для сумнівів), все одно лишаються питання до трактування його як фолу останньої надії. Офіційно затверджені правила гри вказують, що арбітр має при прийнятті рішення у такому епізоді зважати на:

• відстань між місцем порушення та воротами

• загальний напрямок гри

• ймовірність збереження або можливість заволодіння контролем над м’ячем

• розташування та кількість захисників.

Саме наявність Стецькова в епізоді й змушує ставити це питання.

Захисники доганяли Ваната, він був з м'ячем, тому теоретично інший захисник міг би наздогнати та завадити форварду «Динамо».

***

«Кривбас» вже запустив опитування в чаті ютуб-трансляції, хто найкращий у першому таймі, включивши до переліку арбітра матчу Максима Козиряцького:

Віцепрезидент «Кривбаса» Артем Гагарін відреагував на суддівство в матчі 14-го туру з «Динамо».

«Друзі, закінчився перший тайм матчу з «Динамо». По сценарію в мене написано «Емоції»… Ну, які тут емоції? Хотілося б сказати, що перший тайм імені однієї людини, і це не гравець на полі

Можете писати про свої емоції та враження в коментарі, передавати привіт людям, завдяки яким Максим Козиряцький знову приїхав у Кривий Ріг», – сказав Гагарін під час прямого включення в перерві.