Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Розчарування «гавніщем», гол+автогол за 80 сек та три м'ячі «Інгульця» в меншості – моменти туру ПФЛ
Огляд

Привоз «Карпат» та обурення суддівством «Агробізнеса».

Автор — Ihor Chernyavskiy
19 вересня, 13:08
4

Результати туру

Завдяки тому, що минулого тижня в Другій лізі відбувся мід-вік, а Перша – відпочивала, два нижчих дивізіони тепер зрівнялися за кількістю проведених турів. До вашої уваги результати майже всіх матчів 8-го туру ПФЛ:

Майже всіх, тому що в Другій лізі залишилося зіграти ще один матч. Сьогодні, 19 вересня, зустрінуться дублі «Руху» та «Кременя».

«Інгулець» Лупашка забив три голи у меншості (!) та розриває першу лігу

«Інгулець» продовжує домінувати у групі Б. Вже очевидно, що команда з Петрового значно переважає всіх своїх конкурентів. Показовий розгром найближчого переслідувача, сумської «Вікторії», з рахунком 3:0 – чергове тому підтвердження.

Навіть рання червона картка та гра в меншості протягом більшої частини матчу не завадили команді Владислава Лупашка відправити у ворота гостей три «сухих» м’ячі. Один з них, до речі, був забитий прямим ударом зі штрафного (таймкод на 5:47, якщо не відкривається автоматично).

Якщо нічого кардинально не зміниться, то «Інгулець» вже за підсумками цього сезону повернеться в УПЛ. Владислав Лупашко та його тренерський штаб повністю виправдовує довіру від Олександра Поворознюка.

«Карпати» знову перемогли завдяки пенальті. Та самі придумали гол у свої ворота

«Карпати» також продовжують лідирувати у своїй групі (відрив від «Ниви» Бузової становить вже 6 очок). Але, на відміну від «Інгульця», львів’яни досі не здобули жодної по-справжньому переконливої перемоги (окрім хіба що 3:0 з «Металістом»). Домашній матч проти «Поділля» не став виключенням.

Щотижня Мирон Маркевич каже, що його команда сама придумує проблеми на свою голову – і з ним важко не погодитись. Цього разу львів’яни в банальній ситуації не впоралися з тиском суперника і привезли на свої ворота вільний удар, який закінчився голом (04:07).

На щастя вболівальників «Карпат», у перерві Маркевич знову зробив заміну, яка допомогла виграти матч. Якщо в позаминулому турі з «Епіцентром» різницю зробили Віталій Равлик та Крістіан Ното, то цього разу джокером став Єгор Демченко. Саме він насмілився піти одразу на трьох візаві та заробив пенальті, який реалізував Павло Полегенько (05:37).

«Карпати» перемагають завдяки вироку арбітра вже в другому турі поспіль. Тиждень тому підопічні Маркевича реалізували тільки один пенальті з двох, але цього вистачило для мінімальної перемоги над «Агробізнесом».

80 секунд на два голи – і в чужі, і у свої ворота

У матчі між «ФСК Маріуполь» та запорізьким «Металургом» відбулося щось із тої ж опери, що зробив «Інгулець». Граючи більше тайму в меншості, запорожці змогли видряпати нічию в компенсований час (2:2). Але найдивовижніше, що сталося у цій грі – навіть не камбек «Металурга», а перфоманс центрального захисника цієї команди Дмитра Піддубного.

Центрбек «Металурга» примудрився відкрити рахунок у матчі прямим ударом зі штрафного, а вже за хвилину з гаком – відновити паритет голом у свої ворота. Погодьтеся, нечасто побачиш такий епічний збіг обставин (46:27).

«КДК! ХУ ІС ЗИС?». Черговий суддівський скандал у матчі «Агробізнеса»

Вже не вперше у цьому сезоні «Агробізнес» та представники команди влаштовують публічний розбір суддівства після невдалих ігор. Комусь може здатися, що таким чином волочиська команда намагається знайти відмовку за поразку, але «Агробізнес» дійсно має моральне право на критику.

На 8-й хвилині виїзного матчу з «Буковиною» стався дуже контроверсійний епізод. Нападник «Агробізнеса» намагався скинути під удар партнеру, але м’яч влучив у руку суперника. На відео видно, що захисник «Буковини» намагався прибрати руку за спину, але, оскільки він не встиг зробити це повністю, зачепив м’яч та повністю змінив його траєкторію (17:23). Дуже спірний момент, який потребує фахової оцінки від Комітету арбітрів УАФ.

У своїх соцмережах «Агробізнес» очікувано вибухнув гнівом. На офіційній сторінці клубу з’явилося звернення до Контрольно-дисциплінарного комітету: На 8-й хвилині матчу арбітр не призначив пенальті за гру рукою, яку не міг помітити лише сліпий. КДК! ХУ ІС ЗИС?».

«Кремінь» вже вдруге у цьому сезоні згорів 0:6

Щось дивне відбувається з «Кременем». Команда з Кременчука вже вдруге у цьому сезоні дозволяє собі програти з аж надто непристойним рахунком. Кілька турів тому були домашні 0:6 з «Полтавою», тепер такі ж цифри виднілися на табло після виїзної гри з «Лівим берегом».

І якщо у «Полтави» позалітало майже все, що можна, то «Лівий берег» мав усі шанси пробити «десяточку» – 3 рази «Кремінь» рятував каркас воріт, ще кілька мертвих м’ячів витягнув 17-річний Станіслав Оксененко.

Більшість голів, які влетіли у ворота гостей – звичайні робочі м’ячі, але потужна гармата у виконанні Руслана Дедуха та елегантна паненка від Андрія Співакова точно варті вашої уваги.

Бонус: тренер «Чернігова» розчарований «гавніщем» – суддівством

Традиційно в українському футболі однією з найгарячіших тем залишається суддівство. Цього сезону вже багато тренерів встигли наговорити вогню про роботу людей зі свистком, але найепічніший спіч по праву належить головному тренеру «Чернігова» Валерію Чорному.

Після поразки від «ФСК Маріуполь» у перенесеному матчі 4-го туру він не стримував емоцій: «Я не злий, я, мабуть, більше розчарований. Тим гавніщем, яке відбувається тут, на цьому полі протягом чемпіонату. Тому більше розчарований, ніж злий.

Це про тих людей, які тут приїжджають та допомагають. Думаю, що всі бачили той епізод із забитим м’ячем та інші епізоди, пов’язані з «арбітресою» (пряма мова – прим.) матчу. Думаю, мені нічого втрачати, тому я можу говорити, в принципі, все, що завгодно».

Чорного можна зрозуміти. Наприкінці гри його команда зрівняла рахунок, але арбітриня Катерина Усова (або її помічник на боковій лінії) десь знайшла офсайд, якого і близько не було. Дивіться самі (03:23):

Але вже через кілька днів на флеш-інтерв’ю після матчу з «Гірником-Спорт» коуч «Чернігова» нарешті був щасливий. Судді не зіпсували йому гру, а підопічні порадували довгоочікуваного перемогою 1:0, яка перервала серію з семи поразок поспіль.