Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Скандальне суддівство «Інгульця», «Карпати» винесли «Металіст», «Прикарпаття-неЗСУ», «Васт» може зникнути – найцікавіше з туру ПФЛ

Погром 6:0 та домінація «Ниви» з Бузової й в першій лізі.

29 серпня, 17:41
10

Всі результати туру

«Карпати» рознесли «Металіст» – з купою ексхарків'ян у складі

Вік-енд в ПФЛ відкрила, напевно, найцікавіша афіша з-поміж усіх, які тільки можуть бути в цьому сезоні Першої ліги. «Карпати» та «Металіст» переживають не найкращі часи, але матчі між ними завжди викликатимуть фанатський інтерес. Щоправда, цього разу статус поєдинку не виправдав очікувань, оскільки «Карпати» доволі легко розгромили «Металіст» з рахунком 3:0.

Гра могла б бути набагато конкурентнішою, якби через фінансові проблеми «Металісту» не довелося розпрощатися майже з усіма лідерами, які масово пішли якраз у «Карпати». Тепер харків’яни грають своєю молоддю з академії, тоді як за «левів» виступають Євген Підлепенець, Олександр Мизюк, Юрій Романюк, Єгор Картушов, Єгор Демченко та інші виконавці, які ще кілька місяців тому представляли «Металіст» в УПЛ.

«Нива» Бузова за другою лігою продовжує домінувати і в першій

Перед початком сезону мало хто знав про самобутню команду з Бучанського району Київської області, але вже наприкінці травня Ірина Козюпа першою детально розповіла про «Ниву» Бузову:

Відтоді багато що змінилося. Команда серйозно підсилилася, підписавши футболістів з досвідом гри в УПЛ, зокрема Михайла Сергійчука, Руслана Паламаря, Владислава Нехтія та інших. Але найважливішим новачком став головний тренер Ігор Жабченко, який багато років працював на чолі «Гірника-Спорт», а тепер допоміг «Ниві» яскраво увірватися в Першу лігу.

«Яскраво увірватися» – це анітрохи не перебільшення, адже за підсумком п’яти турів бузівчани сенсаційно ділять перше місце в групі А з «Карпатами» і йдуть без поразок. Єдина втрата очок відбулася якраз у виїзному матчі з «Карпатами».

А в п’ятому турі команда Жабченка повернулася на переможний шлях, мінімально здолавши «Буковину» – 1:0. Єдиний гол на рахунку Сергійчука, який ідеально розташувався серед кількох захисників і холоднокровно реалізував свій момент. Не дивлячись на лише один гол, матч «Ниви» вже традиційно був багатий на яскраві моменти. Особливо варто зацінити епічний сейв воротаря «Буковини», який не дозволив «Ниві» подвоїти перевагу (таймкод на 6:02, якщо не відкривається автоматично).

«Вікторія» вп'яте поспіль (!) перемогла 1:0

Колись Дієго Сімеоне сказав: «Краще 5 разів перемогти по 1:0, ніж один раз розгромити 5:0». Судячи з останніх результатів сумської «Вікторії», її тренер Анатолій Безсмертний також дотримується цього принципу:

Так, дві з цих перемог – кубкові. І на старті у сумчан було ще дві нічиї. Але загалом завдяки такому прагматичному підходу «Вікторія» вже дихає в спину «Інгульцю» та закріпилася в статусі одного з головних претендентів на вихід у чемпіонську групу.

А на останню перемогу сумчан надихнув цікавий ультиматум. Військовий Ігор Гонтар жартома пригрозив, що без перемоги команду не пропустять на блокпості. «Вікторії» не залишалося нічого, окрім як здолати «Гірник-Спорт» зі своїм улюбленим рахунком 1:0:

Від підозри ДБР до найбільшої перемоги в історії «Прикарпаття» – три дні

Державне бюро розслідувань викрило схему фіктивного зарахування на військову службу футболістів професійного клубу з Івано-Франківська. У звіті ДБР не згадується конкретна назва клубу, але ж ми всі розуміємо, що єдиний професійний футбольний клуб в Івано-Франківську – це «Прикарпаття». До того ж саме «Прикарпаття» не залишило жодних сумнівів, опублікувавши відповідь з вимогою провести чесне розслідування. Читайте докладніше про новий великий скандал в українському футболі.

Буквально через три дні після початку грандіозного шухеру «Прикарпаття» провело домашній матч проти головного аутсайдера Першої ліги – «Хуста». Схоже, що скандал розізлив івано-франківців, бо вони здобули найбільш розгромну перемогу в історії клубу – 7:0. Автор найкращого жарту на цю тему – користувач Tribuna.com Очоа, який припустив, що гравці «Прикарпаття» налаштовувалися не на «Хуст», а на ДБР.

«Васт» не поїхав на матч та може припинити існування

У Другій лізі пройшло лише 4 тури, а один із клубів уже близький до футбольного забуття. 27 серпня багатостраждальний «Васт» (той самий, що пропустив 19 голів за три тури) мав зіграти на виїзді зі «Скалою 1911», але не поїхав на матч через травми та хвороби одразу 14 гравців. «Челсі» з 10 травмами на старті сезону нервово курить у стороні.

Втім, за інформацією інсайдерів, справжня причина неявки – це фінансові проблеми. Гравцям просто не платять зарплату, тому вони відмовилися продовжувати грати.

«Полтава» знищила «Кремінь» з претендентом на найкращий гол туру

У матчі 5-го туру Першої ліги зустрічалися дві команди, що представляють Полтавську область – «Кремінь» та «Полтава». Перший тайм пройшов за невеликої переваги гостей з обласного центру, яка вилилася в рахунок 1:0. Але вже по перерві шалена спека випарувала будь-яку інтригу, адже «Полтава» почала гольовий фестиваль за графіком «5 хвилин на гол».

Цей погром почався з гарматного пострілу зі штрафного. Радимо ознайомитися з претендентом на гол туру та рештою м’ячів у виконанні полтавців.

«Інгулець» вперше втратив очки – у матчі з дуже дивним суддівством

Найгарячіша тема туру УПЛ – це вогняний спіч Романа Григорчука про суддів після поразки від «Ворскли» (1:2). Загалом, головний тренер «Чорноморця» видав базу, але було дивно чути ці претензії, адже арбітр не ухвалив жодного рішення, яке прямо вплинуло на результат – ні пенальті, ні червоних карток.

А от у представників «Інгульця» має бути набагато більше запитань до Романа Блавацького, який обслуговував їхній матч проти ФСК «Маріуполь». Спершу нічого не передвіщало біди, петровці повністю перегравали суперника та повели в рахунку завдяки голу Артема Сітала, а потім понеслося.

Під кінець першого тайму Блавацький після перегляду ВАР вилучив Сітала за дуже суперечливий фол – і це при тому, що спершу він взагалі не дав ніякої картки! (якщо не відкривається автоматично, то таймкод епізоду на 47:39).

Реакцію нападника «Інгульця» та його партнерів треба бачити.

Гра продовжилася, але суперечливих епізодів усе одно вистачало. Наприклад, якби Блавацький судив послідовно, то мав би вилучати Івана Мельниченка за надмірну агресію в цьому епізоді, але обмежився лише жовтою карткою.

Ймовірно, в «Інгульці» закрили б очі на всі суддівські моменти, якби не драматична кінцівка матчу. «Маріуполь» вибіг у швидку контратаку та зрівняв рахунок на 90+5-й хвилині при компенсованих трьох!

Цей епізод сам по собі був дуже спірним, бо під час виходу з оборони, ще на своїй половині, в «Маріуполя», схоже, була рука, яку не помітили арбітри:

Одразу після фінального свистка гості очікувано вибухнули гнівом. Владислав Лупашко відганяє розлюченого Сітала від суддів, гравець «Інгульця» брутально штовхає Мельниченка: