Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Теракт росіян в Чернігові в 1 км від матчу, рекорд 57-річного граючого президента та перша перемога «Металіста» – головне з туру ПФЛ

Камбек «Металурга» З в меншості та продакшн «Карпат».

Автор — Ihor Chernyavskiy
21 серпня, 23:57
8

Трагедія в Чернігові: матч «Чернігів» – ФСК «Маріуполь» скасували, хоча спочатку збирались грати

В суботу футбол відпав на якийсь сотий план через черговий жахливий теракт з боку рашистів, чия ракета влучила в Драматичний театр у Чернігові та вбила невинних людей (7 загинули, 129 зазнали поранень). Через це, зокрема, скасували та перенесли на невизначений термін матч Першої ліги між «Черніговом» та ФСК «Маріуполь».

Ворожий «Іскандер» розірвався у якихось 3-4 хвилинах їзди від стадіону «Юність», на якому мав відбутися матч «Чернігів» – ФСК «Маріуполь». Це відбулось після 11.00, а матч мав розпочатись о 12.00. По прямій між локаціями – близько 1 кілометра.

Найдивовижніше в цій історії, що спочатку матч все ж таки хотіли грати, але без допуску журналістів і будь-яких інших осіб – таке повідомлення з’явилось в соцмережах «Чернігова». Але дуже швидко замість нього з’явився пост про перенесення матчу на невизначений термін.

Аномальна результативність у Другій лізі – все

У третьому турі Другої ліги було забито всього 14 м’ячів у 6 матчах – це сильно контрастує з показниками двох стартових турів ‐ 35 та 36 голів. Навіть миколаївський «Васт», який у двох попередніх матчах пропустив 16 разів, у цьому турі обмежився лише трьома м’ячами. Але співвідношення забитих та пропущених 1:19 усе ще виглядає вкрай жахливо.

Різке падіння результативності можна пояснити тим, що в цьому турі команди грали з суперниками свого рівня, тож майже кожен матч вийшов конкурентним. При цьому, як і раніше, жодної нічиєї.

У Першій лізі з голами в четвертому турі взагалі було туго. Одразу в шести з дев’яти матчів було забито не більше одного голу, загалом – 13 м’ячів на 18 команд, що менш ніж півтора гола за гру. Навряд чи нейтральні вболівальники отримали багато задоволення від перегляду матчів цього туру.

За «Реал Фарму» грає найбільш віковий футболіст у світі – президент клубу

Тиждень тому 57-річний президент друголігової «Реал Фарми» Микола Лиховидов оновив власний рекорд найбільш вікового футболіста, відігравши 37 хвилин у матчі проти київського «Локомотива». Але на цьому він вирішив не зупинятися і знову вийшов у стартовому складі своєї ж команди – тепер на гру проти «Кременя-2».

Лиховидов і цього разу відіграв майже 40 хвилин, а після матчу сказав, що почувається на 25-30 років. Якщо хочете більше дізнатися про цього колоритного персонажа, то до вашої уваги цікавий матеріал Ірини Козюпи.

Цікавий факт: наявність граючого президента «Реала Фарми» на полі не завадила його команді перемогти у двох стартових матчах сезону – вона йде в групі лідерів Другої ліги.

Продакшн «Карпат» – топ

Тур відкрили лідери групи А в Першій лізі – «Карпати» та «Нива» Бузова. Команди зіграли внічию з рахунком 1:1, «Нива» навіть була близькою до перемоги, коли Владислав Нехтій прямим ударом зі штрафного пробив у поперечку. Але матч більше запам’ятався не подіями на футбольному полі, а якістю трансляції, яка відповідала швидше не рівню Першої ліги, а УПЛ.

«Карпати» дійсно роблять якісний продукт. По-перше, висока якість картинки не змушує примружувати очі, щоб побачити номери гравців на спині – це вже великий плюс у порівнянні з конкурентами. На матчі працює чимало камер з різних ракурсів, а GoPro з воріт створюють яскраві враження:

Також до гри, в перерві та по завершенню матчу працювала аналітична студія, на яку завітав і головний редактор Tribuna.com Олег Щербаков.

Ну а графіка з кілометражем, який набігали футболісти, – це взагалі вау для першої ліги!

Камбек «Металурга» у меншості, посилання арбітра та шалена спека

Я особисто побував на матчі «Полтава»«Металург» Запоріжжя і хочеться звернути увагу на одній проблемі: дуже складно знайти логічні пояснення, чому ПФЛ призначає матчі в такі спекотні дні на 14-ту, 15-ту, 16-ту години. Навіть просто сидячи на трибуні, ближче до середини першого тайму обливаєшся потом, а гравці мусять відбігати понад 90 хвилин при температурі 35+.

Але рівень гри за таких погодних умов приємно здивував – не дивлячись на шалену спеку, команди намагалися активно грати в футбол, а не відбувати номер. Окремий респект «Металургу», який спромігся на камбек з 0:1 у 2:1 у меншості (!). А «Полтава» вже другий тур поспіль втрачає перемогу, маючи кількісну перевагу над суперником.

Але якщо за гру «Металург» заслуговує на похвалу, то от за поведінку окремих футболістів – точно ні. Коли захисник запорожців Володимир Польовий отримав пряму червону картку за відвертий зрив потенційного виходу сам на сам, було ідеально чути, як він порадив лайнсмену рухатися в конкретному напрямку і вжив ще цілу низку сумнівних епітетів.

Пригоди братів Луцівих: вигнали з «Хуста», а вони тягнуть «Металіст»

Наймолодша команда Першої ліги починає приємно дивувати. «Металіст» здобув першу перемогу в поточному сезоні Першої ліги, мінімально обігравши тернопільську «Ниву» (0:1). При чому харків’яни могли забивати ще не один і не два, але «Ниву» постійно рятував воротар Максим Механів, яким, до слова, цікавився «Колос». Але перед добиванням з кількох метрів навіть Механів був безсилий (якщо автоматично не відкривається, то таймкод на 3:28).

А відправив м’яч у сітку новачок «Металіста» Василь Луців, який разом зі своїм братом Петром приєднався до команди всього кілька днів тому. Починали сезон брати Луціви у «Хусті», але їх вигнали з команди за порушення дисципліни – про це повідомив головний тренер команди Володимир Циткин. Окрім Петра та Василя, «Хуст» покинув і молодий воротар Арсен Бєліменко, який у першому турі видав настільки сильний перфоманс проти «Карпат», що Мирон Маркевич почав сватати його в збірну.

Напевно, в «Хусті» зараз кусають лікті, що занадто швидко розпрощалися з лідерами команди. Команда не забила жодного голу в чотирьох турах і з одним очком закріпилася на останньому місці в Першій лізі.