Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Що відбувалось на полі таємничого матчу збірної: розповіді «Брентфорда» та УАФ – здогадаєтесь, хто доклав більше зусиль?

Дякуємо англійцям, що додали корисної інформації.

24 березня 2023, 13:00
7

Збірна України зіграла найсекретніший матч у своїй історії – проти «Брентфорда». Українські вболівальники були обурені медійною організацією цього спарингу, тому що він був закритим, без ЗМІ, трансляції та навіть текстового онлайну від УАФ.

Інформацію доводилось збирати по крупицях. Навіть стартові склади вже стали відомі по ходу матчу, а автори голів та заміни – лише після:

Вже після матчу «Брентфорд» та УАФ розповіли, що саме відбувалося на полі, а ми порівняли. Англійці явно розповіли про матч своєї команди Б детальніше, ніж УАФ – про головну спортивну команду України. Важливо: мова саме про розповіді про перебіг матчу та події на полі, які залишились поза об'єктивами камер.

«Брентфорд»

Матч розпочався з того, що Україна багато володіла м'ячем, але тиск «Брентфорда» виявився досить ефективним завдяки енергії таких гравців, як Гілберт, Майкл Олакігбе та Кайріс Лісбі. Це створювало тиск на суперників, оскільки вони ускладнювали гру для України через їхні зони.

На 16-й хвилині Михайло Мудрик мав першу можливість, коли він використав свою швидкість, щоб проскочити захист «Брентфорда». Але він був змушений зміститися убік, а після цього не зміг подати на Романа Яремчука, оскільки його навіс був перехоплений.

На 20-й хвилині «бджоли» мали власну можливість забити гол: після кутового «Брентфорда» м'яч знайшов голову Янссона, а далі спробу удару Гілберта вибив Андрій Лунін.

Через три хвилини у грі був забитий перший гол, і він відбувся за невтішних обставин для «бджіл». Руслан Малиновський кутовим знайшов Сватка, який точно пробив у ворота Бена Вінтерботтома.

Найкращий шанс «Брентфорда» в цьому таймі з’явився через п’ять хвилин після того, як він пропустив, і це сталося через чудову гру зліва від Олакігбе. 18-річний хлопець використовував свою швидкість, щоб випередити свого гравця, перш ніж лівою ногою подав на хід Гілберту. Форвард контролював м'яч коліном перед тим, як вдарити, але м'яч люб’язно відскочив у руки воротареві.

Невдовзі після цього послідував удар Яремчука, коли він зумів подолати офсайдну пастку, а потім спробував перекинути Вінтерботтома, але його спроба завершилася зверху на сітці воріт «Брентфорда». Це передувало ще одній спробі «бджіл» зі стандартного положення на 30-й хвилині. Низький удар Гілберта зі штрафного знайшов Тревітта, який віддав пас на хід Янссону, чий імпровізований удар правою п’ятою ледь не закінчив атаку «Брентфорда». Але м'яч було вибито.

На 36-й хвилині рахунок ледь не став 2:0 на користь України, коли Мудрик небезпечно подав у штрафну з центральної зони. Удар знайшов голову Трістана Крами, який хотів відбити, і, на щастя для «бджіл», його спроба відбилася від стійки «Брентфорда». Сторони пішли на перерву у таймі, коли Україна мала гол на свою користь.

Україна зробила 10 замін під час перерви, щоб дати своїм гравцям хвилини напередодні недільного міжнародного матчу. Шанси почали з'являтись через 10 хвилин після поновлення: Крама заблокував удар Віталія Буяльського, а перед цим низький удар Артема Довбика пройшов повз стійку. А на 65-й хвилині Україна змогла подвоїти свою перевагу, коли Судаков підхопив нічийний м'яч у центрі поля, а потім побіг вперед і завдав потужного удару в нижній лівий кут.

Потім Вінтерботтом мусив зіграти на максимумі на 69-й хвилині. Він заблокував потужний удар з близької відстані після стандарту України, переправивши удар Віктора Циганова у штангу. Матч закінчився з рахунком 2:0 на користь України, що було блискучим досвідом для команди Б.

УАФ

Зі стартового свистка збірна Украіни захопила ініціативу й наполегливо намагалася втілити в життя настанови, які встигла отримати під час нечисленних тренувань та теоретичних занять під керівництвом нового наставника.

Видовищною гру у виконанні обох команд до перерви назвати  важко. Але ініціатива була на боці українців. І як результат — забитий після розіграшу кутового м’яч. Маліновський з правого флангу подав, а Сваток опинився найспритнішим у штрафному майданчику і головою вразив ворота. Забити ще підопічні Руслана Ротаня могли під завісу першого тайму. Але спочатку м’яч після невдалого виносу гравців «Брентфорда» потрапив у стійку, а потім Яремчук разом із партнерами не зміг розібратися з м’ячем, коли, здавалося, той уже мав залетіти у ворота з близької відстані.

У другому таймі зі стартового складу залишився лише Буяльський. Але малюнок гри збірної України не змінився. Ініціатива також залишилася за командою Руслана Ротаня.

В українців було кілька можливостей збільшити рахунок, але скористалися вони лише однією. На 65-й хвилині Судаков пробив із-за меж штрафного, і голкіпер суперників був безсилим. 0:2.

Проте після цього він рятував свою команду після ударів Коноплянки, Довбика та Циганкова. А під завісу матчу Буяльський просто дивом метрів із десяти не влучив у ворота, пробивши над поперечкою.