Tribuna/Хокей/Блоги/toxic_sport/Переноси через прорваний водопровід, сміттєпад в Нью-Джерсі і дикі камбеки: головні події тижня НХЛ

Автор — Игорь Яслик
29 листопада 2022, 14:36
2

Команди тижня

Завдяки чотирьом поспіль перемогам «Айлендерс» піднялися на друге місце у дивізіоні Метрополітан. Хлопці з Лонг-Айленда пропустили на цьому відрізку лише шість шайб і засушили «Едмонтон». За стилістикою це саме ті «острів’яни», яких ми запам’ятали у 2020-2021 роках завдяки двом поспіль виходам до фіналу Сходу – злі, бойовиті, організовані в захисті і безжальні в атаці, коли треба сконцентруватися на реалізації невеликої кількості моментів.

Після провалу в сезоні-2021/2022 здавалося, що цикл цих «Айлендерс» завершився, тому що команда вікова, а звільнення Баррі Троца, який максимально швидко вибудував дуже безграмотний тактично (тут взагалі не знали, як грати в захисті) колектив під себе, повинно було стати крапкою. Але новий тренер Лейн Ламберт, схоже, не тільки має конспекти попередника (він був його асистентом), а й розуміє суть того, що там написано.

На друге місце у Західній конференції піднявся «Сіетл», в якого п’ять перемог поспіль. «Кракен» у дебютному сезоні стали найгіршими навіть у слабкому дивізіоні Пасифік – в них і не було ростеру, щоб битися за місце в плей-оф, а провал воротарів, особливо Філіпа Грубауера з його жирним контрактом, погіршив ситуацію максимально. Німецький воротар і зараз грає на низькому рівні. А ось Мартін Джонс, схоже, вирішив воротарське питання, хоча в «Сан-Хосе» стабільно мав слабку статистику.

Втім, «Сіетл» вирішує питання за допомогою атаки – 3,57 шайби за матч (шосте місце в лізі). Тут нема зірок, але Дейв Хекстол на другий сезон показав публіці команду, де кожна ланка здатна ефективно атакувати – випускай «кракенів»! У «Сіетла» 12 гравців набирають не менше 0,5 очка за гру, у 11 гравців не менше чотирьох шайб, а забивали 19 хокеїстів із задіяних 21 – а ті двоє провели чотири матчі в суммі.

Матч тижня

«Рейнджерс» – «Едмонтон» – 3:4

Після двох періодів «синьосорочники» впевнено вели 3:0. Здавалося, що впевнено.

Але «Ойлерс», які переживають не найкращі часи (двох перемог поспіль в них не було з початку листопада, надовго вилетів через травму Евандер Кейн, який проявив себе елітним снайпером у ланках з зірковими плеймейкерами), влаштували Камбека Камбековича у третій 20-хвилинці. Вони навіть встигли перемогти у основний час.

Ця перемога «Едмонтона» цікава тим, що головні зірки Макдевід і Драйзайтль долучилися лише до однієї шайби, причому у більшості – але вона стала вирішальною. Два голи забив захисник Еван Бушар, три асисти зробив Райан Маклауд з третьої ланки, а зрівняв рахунок Ділан Голловей – 21-річний форвард з четвертої лінії, для якого це перша шайба в НХЛ.

Що цікаво, кількома днями раніше в матчі з «Нью-Джерсі» Голловей влучив (щоправда, рикошетом від ключки захисника суперників Дагі Гемілтона) в обличчя своєму запасному воротареві Джеку Кемпбеллу. І ось таких казусів від чекерів чекаєш більше, ніж голів, насправді.

Камбеки тижня

Не лише «Едмонтон» виграв свій матч, поступаючись у три шайби. Але тільки «Ойлерс» зробили камбек в основний час. Втім, треба відзначити інші команди, які не здаються у безнадійних ситуаціях.

Здавалося, нічого не світить «Сент-Луїсу» на льоду «Флориди» – 0:2 на третій хвилині, 0:3 на восьмій, 1:4 після двох періодів. Тим більш перед цим «Блюз» згоріли 2:6 «Баффало» і 2:5 «Тампі» (у цьому матчі вони отримали 0:3 на дев’ятій хвилині). Але у СЛБ є лідери, які здатні струснути партнерів. Найбільший внесок на рахунку Джордана Кайру (ще недавно його звинувачували у тому, що він знизив вимоги до себе після підписання великого контракту) – дубль, в тому числі шайба в овертаймі.

Напевно, «Даллас» сам був дуже здивований, коли виявилося, що на 10-ї хвилині третього періоду домашнього матчу вони програють 1:4 бідолашному «Чикаго» (вже сім поразок поспіль). Підсумок гри – 6:4 на користь «Старс». Техасці взагалі провели веселий тиждень. Після камбеку з «Чикаго» вони відіграли за останні 132 секунди дві шайби в матчі з «Вінніпегом», але поступилися в овертаймі. 23-річний Джейсон Робертсон (в нього мама японка, а молодший брат Нік грає за «Торонто», але його успіхи поки скромніше) зробив три підряд дубля і став лідером серед снайпері сезону. І взагалі «Даллас», який ще кілька років тому вважали прагматичною і нудною командою, зараз на другому місці за результативністю (3,82 шайби за матч) та на четвертому за реалізацією більшості (29,2%, тут свій хліб відробляє 38-річній Джо Павелскі, який п’ять зі своїх 10 шайб закинув саме в більшості).

«Кароліна» програла «Вінніпегу», але вразило, як «Гаррікейнс» перевели матч в овертайм, відігравши три шайби з порожніми воротами. Втім в «ураганів» лише одна перемога в останніх шести матчах. Команда, в якої є великий потенціал, ніяк не може вирішити проблеми з результативністю – 2,68 шайби за гру, 28 місце у лізі. А відомий снайпер Макс Пачіоретті, який після обміну з «Вегаса» за «Кароліну» ще не грав, відновиться не раніше січня.

Водопровід тижня

Фанати «Нешвілла» дуже чекали кінця тижня. 25-26 листопада вони повинні були подивитися домашні матчі проти «Колорадо» і «Коламбуса». Але на арені «Предаторс» прорвало водопровід. На першому поверсі було кілька сантиметрів води. Звичайно, обидві гри перенесли.

Класика тижня

«Пітсбург» і «Бостон» показали, в якій формі проведуть свій матч в рамках «Зимової класики». Ця гра на відкритому повітрі запланована на 2 січня. Її прийме 37-тисячна арена «Фенвей Парк» у Бостоні.

Сміттєпад тижня

Фанати «Нью-Джерсі» прагнули побачити клубний рекорд. «Девілс» повторили досягнення сезона-2000/2001 і хотіли встановити новий – 14 перемог поспіль. Але через три не зараховані шайби здолати «Торонто» (1:2) не вдалося. Саме після третьої у вболівальників урвався терпець – на лід полетіло все, що було під рукою.

Для сучасної НХЛ, де вже нема класичних тафгаїв, а на трибунах спокійно можуть знаходитися жінки, діти і люди, яким треба берегти нерви, це явище, вважайте, аномальне.

Щодо «Торонто», то «Мейпл Ліфс», незважаючи на проблеми в захисті і з воротарями через травми, на невелику результативність (і це при зірковій атаці), набрав очки у кожному з останніх дев'яти матчів, сім з них виграв і відстає в Атлантичному дивізіоні лише від фантастичного на старті «Бостону».

Бійка тижня

«Філадельфія» вже розуміла, що в неї немає ніяких шансів уникнути десятої поразки поспіль у матчі з «Айлендерс». І тут ця команда, яку зараз звинувачують у плюшевості, згадала, що в неї хуліганське коріння. А років 40-45 тому протистояння «Айлендерс» против «Флайерс» гарантувало як високий клас хокею, так і максимальний рівень ненависті і кількості бійок.

Головні цифри тижня

1500 – перемогу у якості генерального менеджера НХЛ у матчі з «Аризоною» здобув Девід Пойл, який керує «Нешвіллом». Він вже давно є одноосібним рекордсменом, а зараз просто прийшла черга крутого ювілейного числа.

197 – матчів знадобилося гравцю «Колорадо» Кейлу Макару, щоб набрати 200 очок у НХЛ, це рекорд ліги для захисників.

177 – секунд з початку зустрічі знадобилося «Монреалю» і «Баффало», щоб забити чотири шайби один одному («Сейбрс» повели 3:1), це рекорд НХЛ у нинішньому сторіччі. «Баффало» в підсумку переміг 7:2.

20 – матчів знадобилося «Анахайму» (3:2 с «Рейнджерс»), щоб вперше в сезоні перемогти в основний час. Але треба нагадати, що в регулярці за будь-яку перемогу (навіть в овертаймі чи серії буллітів) дають два очка.

800 – перемог в НХЛ у якості головного тренера стало після матчу з «Вашингтоном» (5:1) у Лінді Раффа, який зараз успішно працює з «Нью-Джерсі». Він поступається лише Скотті Боумену (1244), Джоелю Кенневіллю (969), Баррі Троцу (914) і Кену Хічкоку (849).

6000 – шайбу в історії «Флориди Пантерс» закинув у матчі з «Сент-Луїсом» (відкрив рахунок) Аарон Екблад.

845 – матчів вже провів Блейк Вілер за «Вінніпег», це клубний рекорд. Нагадаємо, що оригінальні «Джетс» зараз грають в НХЛ під назвою «Аризона Койотіс». А Вілер шлях до рекорду починав у «Атланті Трешерс», яка переїхала до Манітоби у 2011 році.

12 – домашніх перемог поспіль зі старту сезону здобув «Бостон», це рекорд НХЛ всіх часів.

4 – роки гравці «Нью-Джерсі» не робили хет-трики, доки цей трюк не вдався Джеку Г’юзу (5:1 з «Вашингтоном»). Він – перший номер Драфта-2019. Тобто Джек зробив перший хет-трик у НХЛ.

20 – очок у листопаді набрав Ерік Карлссон. Він став першим захисником в історії «Сан-Хосе», якому вдалося набрати 20+ пойнтів протягом одного місяця.