Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/«Барса» та «Арсенал» у чвертьфіналі ЛЧ: одні вперше з ганебних 2:8, інші – вперше за 14 (!) років

«Каноніри» дотягнули аж до серії пенальті.

13 березня, 10:30
5

Відбулося ще два матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів – і визначилися ще два учасники чвертьфіналу турніру.

Це «Барселона» та «Арсенал» – які буквально повторили свій шлях до своїх останніх чвертьфіналів ЛЧ.

«Барселона» швидко забила два голи «Наполі» – команда Кальцони відповіла лише одним

3:1, перший матч – 1:1

Команда Хаві не гаяла часу – вже на 15-й та 17-й хвилинах швидко забезпечила перевагу у грі, яка стартувала з нічиєї.

Спочатку забив 20-річний Фермін Лопес – після пасу Рафіньї опинився вільним і пробив поміж захисниками гостей.

Другий гол забили внаслідок контратаки – спочатку Рафінья влучив у стійку, але йому на допомогу прибіг Жоау Канселу.

Відіграли один гол «Наполі» на 30-й – Маттео Політано та Амір Ррахмані, який і відзначився, закосплеїли перший гол суперника.

На 83-й «Барса» зняла усі сумніви – Серджі Роберто класно побачив Левандовського. Тому було не надто зручно бити, але хіба це має значення, коли мʼяч у воротах?

Востаннє «Барселона» грала у чвертьфіналі ЛЧ в сезоні 2019/20. В 1/8 фіналу теж грали з «Наполі», теж зіграли у першому матчі 1:1, і удома перемогли з ідентичним рахунком – 3:1.

У тому чвертьфіналі зустрілися з «Баварією» – і вже у ковідних умовах отримали легендарні одноматчеві 2:8.

«Арсенал» не без труднощів пройшов «Порту» – здолали лише у серії пенальті

1:0, перший матч – 0:1, серія пенальті – 4:2

41 – важливе для цього матчу число. Адже прямо зараз це вже вік Пепе, який оновив рекорд найстарішого польового футболіста-учасника плей-оф ЛЧ, і головного тренера «Арсенала» Мікеля Артети, якому 42 виповниться лише 26 березня. Просто цікавий факт.

Пепе причому ще й провів усі 120 хвилин матчу.

На 41-й хвилині «Арсенал» і зрівняв рахунок двоматчевого протистояння – отримав класний пас на хід від Мартіна Едегора і влучно пробив у дальній кут. З-під Пепе, звісно.

На 67-й «Арсенал» забив і вдруге – відзначився Едеґор.

Але кількома миттєвостями раніше бригада арбітрів на чолі з Клеманом Тюрпеном побачила гол Кая Гаверца – взяття воріт скасували.

8:0 за кутовими на користь «Арсенала» в основний час, 13:7 за ударами – але жодній не вдалося вирвати перемогу у перші 90 хвилин.

У першому екстратаймі найпомітнішим моментом стало те, як Кай Гаверц вибив мʼяча прямо перед носом тренера «Порту» Сержіу Консейсау і штовхнув його.

Між екстратаймами на полі зʼявився Олександр Зінченко – на кінцеві 15 хвилин. Але суттєвого впливу на гру не мав – усе закінчилося серією пенальті, яку виграв

Давід Рая парирував удари Венделла і Галено – це й вирішило долю серії.

«Арсенал»: Едегор ✅, Гаверц ✅, Сака ✅ , Райс ✅

«Порту»: Пепе Акіно ✅, Венделл ❌, Груїч ✅, Галено ❌

Серій пенальті в ЛЧ, до речі, до цього не було аж з фіналу сезону 2015/16 – тоді «Реал» виграв трофей, перегравши «Атлетіко». У тому матчі також брав участь Пепе.

А «Арсенал» в чвертьфіналі ЛЧ уперше з сезону 2009/10 – так, за 14 років! Тоді також пройшли «Порту» після поразки з різницею в 1 гол на виїзді (1:2), але удома було набагато легше – здолали 5:0.

У чвертьфіналі тоді вилетіли від «Барселони».