Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/«Ліверпуль» на 118-й здолав «Челсі» у фіналі Кубка ліги – Ван Дейк перестрибнув Мудрика

Михайло вийшов на овертайм, але команду не підсилив.

25 лютого, 21:00
18

У фіналі Кубка англійської ліги 2023/24 «Ліверпуль» без травмованого Салаха обіграв «Челсі» 1:0, забивши переможний гол на 118-й хвилині овертайму. Автором результативного удару став капітан мерсисайдців Вірджил ван Дейк.

Михайло Мудрик почав матч на лаві запасних, але вийшов на поле перед овертаймом. Щоправда, гру своєї команди українець не посилив.

«Челсі»: Петрович - Гюсто, Дісасі, Колвілл, Чілвелл (Чалоба, 113) - Кайседо, Фернандес - Палмер, Галлахер (Мадуеке, 97), Стерлінг (Нкунку, 67) - Джексон (Мудрик, 90)

«Ліверпуль»: Келлехер - Бредлі (Кларк, 72), Конате (Куанса, 105), ван Дейк, Робертсон (Цимікас, 87) - Ендо, Мак Аллістер (Деннс, 87), Гравенберх (Гомес, 28) - Елліотт, Ґакпо (Макконел, 87), Діас

🔹 Основний час зустрічі пройшов без голів, але далеко не без гострих моментів, які раз за разом траплялись в обох карних майданчиках.

На 21-й стався, можливо, найнебезпечніший з них. Пас Галлахера знайшов у штрафному мерсисайдців Стерлінга, але той не зумів пробити, мʼяч відлетів до Палмера, удар якого з лінії воротарського парирував Келлехер.

На добиванні зіграв Джексон, але його постріл заблокували.

🔹 На 27-й хвилині стався ще один тривожний дзвіночок для номінальних гостей матчу на «Вемблі». Й так пошматований травмами «Ліверпуль» отримав ще й пошкодженого Гравенберха, на якого наступив Кайседо. Наступив так, що Раяна довелось забирати з поля на ношах.

🔹 На 34-й хвилині лондонці взагалі забили, але гол скасували через офсайд у Джексона, який після цього віддав передачу на Стерлінга, а той пробив Келлехера.

🔹 Після цього настала черга мерсисайдців загострювати. Спочатку на 40-й хвилині Ґакпо після навісу Робертсона пробив головою, але мʼяч влучив у стійку воріт Петровича.

🔹 А на 45-й хвилині Бредлі мав ось таку нагоду для удару, але його постріл заблокували захисники команди Почеттіно.

🔹 В другому таймі небезпеку команди почали створювати одна за одною.

На 52-й хвилині Енцо, опинившись в ось такій ситуації спиною до воріт суперника, вирішив пробивати пʼятою, а не віддати на Палмера чи Стерлінга в кращій позиції:

🔹 А на 60-й хвилині забила команда Клоппа, але також з офсайду. В моменті, коли Роберстон зі штрафного віддав асист на ван Дейка, Ендо перебував у положенні поза грою і, за рішенням судді, вплинув на спроби лондонців захиститись.

🔹 На 67-й хвилині подача з кутового від Галлахера знайшла на дальній штанзі неприкритого Дісасі, але Аксель не встиг згрупуватись для удару та пробив незграбно коліном.

🔹 На 76-й хвилині Галлахер після прострілу Палмера влучив у дальню стійку воріт Келлехера.

🔹 На 85-й хвилині знову Галлахер запоров момент, опинвшись після пасу того ж Палмера на самоті перед Келлехером. Воротар зіграв грамотно.

🔹 На 90+2-й у «Челсі» взагалі видався момент зі серією ударів по воротах «Ліверпуля», найнебезпечнішим з яких став постріл Палмера. Але Келлехер і це все нівелював своїми сейвами.

🔹 Відповідно гра перейшла в овертайм, який бадьоріше почали хлопці Клоппа. Хоча на цей момент в півзахисті та атаці «червоних» грали вже представники академії клубу – Кларк, Макконел, Деннс, потім у захист вийшов Куанса. І вони не знітилися перед суперником.

На 94-й хвилині Деннс пробив головою під перекладину, але Петрович витягнув.

🔹 На 99-й хвилині Діаз навісив на Елліота, який опинився на самоті на дальній штанзі, але Харві пробив повз ворота з небезпечної позиції.

🔹 На 116-й хвилині Елліот мав нагоду забити таки гол в цій зустрічі, однак влучив у стійку після удару головою з близької відстані, але під гострим кутом.

🔹 Але на 118-й хвилині «Ліверпуль» таки забив. Цього разу уже без порушення правил. Подача з кутового, і той таки ван Дейк перестрибнув Мудрика та пробив повз Петровича.

🔹 В підсумку перемога за мерсисайдцями, які знову обіграли «Челсі» у фіналі Кубка англійської ліги, як це було два роки тому (правда, тоді все закінчилось у серії пенальті).

Лондонці натомість втратили можливість виграти свій перший трофей під керівництвом Почеттіно (Маурісіо знову без кубка в Англії) та в епоху американських власників.

🔹 Михайло Мудрик, на жаль, став одним із пояснень, чому його команда поступилась. Усі заміни Почеттіно не зробили його команду кращою, швидше навпаки.

І навіть з тим, що претензій до голу не може бути, адже з височенним і дуже небезпечним на стандартах ван Дейком мав грати хто завгодно, а не українець – статистика Михайла у матчі не радує: