Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/Шевченко завітав у студію CBS: розібрав фінал ЛЧ-2005 із Каррагером та доніс важливий меседж про війну

Маємо повний переклад розмови.

19 квітня 2023, 22:29
18

18 квітня у славетну вже студію CBS Sport, присвячену Лізі чемпіонів, прийшов запрошений експерт – Андрій Шевченко.

Серед нарізок, які публікує канал у своєму твіттері, моментів з власне аналізом матчів від Шеви немає. Однак цікавого усе одно вдосталь.

• Ще перед матчами ведуча Кейт Абдо спитала Джеймі Каррагера про момент, який йому сниться у приємних снах. Виявилося, що це промах Шевченка з пенальті у фіналі ЛЧ між «Міланом» та «Ліверпулем» у Стамбулі 2005 року.

Тоді ж Каррагер попросив про нагоду розібрати після матчу той фінал.

• Це й сталося – Каррагер та Шевченко приділили близько 7 хвилин «історичному екскурсу», у якому обговорили події того матчу.

Публікуємо переклад цієї розмови повністю.

Кейт Абдо: Поговоріть з нами про настрій цієї гри. Як це було в таборі «Ліверпуля»?

Каррагер: Гадаю, настрій у нас був інший, ніж у «Мілана», тому що ми були просто раді бути там. Не забуваймо цю команду – «Мілан» з Шевою, який на той час був найкращим нападником у світі. Володар Золотого м'яча. Дивишся на гравців, які виходять. Мальдіні, Кафу, Зеєдорф, Гаттузо, Пірло. Ці гравці виграють чемпіонат світу.

Річардс: Ти злякався?

Каррагер: Я б не сказав, що злякався, але дуже нервував. І ми знали, що були великими аутсайдерами. І для нас це було більше хвилювання, тому що, як я вже сказав, ми не повинні були бути там, і ми зустрілися з одними з найкращих гравців усіх часів. Дивишся на гру, і я все ще не можу повірити, що ми її виграли.

Ми почали жахливо, Шева, як ви знаєте, в першому таймі. Вже на початку гри був гол від Паоло Мальдіні. Ви над цим працювали перед грою?

Шевченко: Так, очевидно, ми чудово підготувалися перед грою: залишаємося на штрафному, а потім йдемо в центр. Ось Яп Стам, Кака, і загалом відкритий простір і Паоло виходить на м'яч, який летить.

Річардс: Чудовий початок.

Каррагер: Так, блискучий старт. Великою проблемою для нас у тому першому таймі, безумовно, були ваші рухи, Креспо і роль Кака. Він створив нам великі проблеми. Він підбирав м’яч, набігав на нашу четвірку і зазвичай втікав. І це, я думаю, видно у другому голі. Це було великою проблемою для нас протягом усього тайму. Але, особливо з другим голом, як ми бачимо тут.

Шевченко: Так, це класичний момент, до якого ми готувалися. Я опускаюся, ми знаємо, що одна з найкращих якостей Кака – він може покрити простір, біжучи з м'ячем швидше, ніж будь-хто інший. І в цей момент Креспо робить дуже хороший хід. Відкрий простір для мене.

Каррагер: Ми не будемо говорити про захисника, ми поговоримо лише про атаку. І 3:0. Пас Кака. Я намагаюся перервати його перед фінішем від Креспо.

Коли мене запитують про цю гру, задають питання більше про перерву, ніж про саму гру. Тож я завжди хотів би запитати тебе, якою була перерва у «Мілані»? Ви перебуваєте у фантастичному становищі, вели у три голи. Як пройшла перерва? Що казав Карло Анчелотті? Які були його вказівки?

Шевченко: Інструкція полягала в тому, що ми продовжуємо грати так само. Була хороша атмосфера, ніхто не хвилювався. Ми знали, що протистоїмо дуже хорошій команді. Була велика повага. Якщо ви трохи втратите увагу, коли граєте проти команди з Англії, особливо проти «Ліверпуля», вони можуть зробити камбек.

Річардс: А потім відбувся камбек. Джеймі, проговори його для нас, будь ласка.

Каррагер: Що ж, ми йдемо до голу. Ось Стівен Джерард, і він був величезним фактором. Ви повинні пам’ятати, що ми також змінили схему. Ми стали грати у 3 захисники, Хаманн вийшов, щоб накривати Кака. Важливою подією для мене став другий гол. Ось Кака, який вставляє свій щиток. Не знаю, чи бачили ви це колись раніше.

Шевченко: Так. У цій грі відбулося багато речей, особливо в другому таймі, тому що за шість хвилин ми пропустили три голи, і в цей момент Кака вибув з гри, м’яч потрапив у центр, був чудовий удар.

Каррагер: Я завжди кажу, що коли був забитий гол, я почав вірити, що ми повернемося в гру. Що ви відчували, коли рахунок став 3:2? Ось вже і 3:3. Яке відчуття, коли гра тепер нічийна після того, як у перерві було 3:0?

Шевченко: Ми були розчаровані, але після того, як ми пропустили три голи за шість хвилин, ми продовжили грати у чудову гру, ми створили так багато моментів, ми просто вірили, що зможемо змінити цю гру, ми можемо перемогти.

І в кінці додаткового часу я мав чудовий шанс, чудовий сейв від Дудека. Важко повірити, що м’яч не влетів, але в цьому краса футболу – все може статися. Я це поважаю. Я думаю, що ви заслуговували, бо ви вірили більше, ніж ми.

Річардс: І я вважаю, що є дещо у захисті, чим ти пишаєшся, Джеймі?

Каррагер: Трохи, але я думаю, що Шева справді пишатиметься тим, як він веде м’яч. Я маю на увазі, що для мене це був не найкращий удар головою у світі, але потім Шева підхопив його. Він був найкращим нападником у світі на той момент. Ти, напевно, думав, що вже виграв Лігу чемпіонів.

Шевченко: У той момент я нічого не думав. Я просто намагався зробити все, що міг. Це був хороший удар головою від мене, але обидва були відбиті. Я намагався вдарити по м’ячу після сейву, але вдарив у руки Дудека.

Каррагер: Ти забив переможний гол у серії пенальті за два роки до того. Про що ти тут думав, намагаючись обдурити Дудека?

Шевченко: Я не намагався. Я побачив, як він рухається праворуч, а потім, бачите, я трохи розкрив ногу. І я замкнувся, тому що побачив воротаря, який рухався праворуч, я вдарив по центру, а потім він просто залишив ногу і здійснив сейв.

• Також Шевченко не пішов зі студії із пустими руками – в межах рекламного моменту йому подарували сорочку. Здається, серед усіх чотирьох експертів він був найскромніший.

• А наприкінці Шевченко доніс важливий меседж про війну, яка триває.

– Хочу нагадати людям про Україну, війна там досі триває. Хочеться привернути увагу та закликати підтримувати Україну. Це дуже важливо для нас, що решта світу стоїть за нами.

Ситуація дуже складна, але я дуже пишаюся своїм народом. Я завжди стою поряд та захищаю нашу країну. Особливо в цей момент нам потрібна ваша допомога.

– Це, напевно, дуже важко. Я не знаю, що сказати навіть. Футбол може дати додаткову надію?

– Так. Правила спорту загалом можуть багато дати. Я брав участь у зборі коштів на реконструкцію стадіону в Ірпені – місті, яке було майже знищено під час війни.

Під час війни важливо дати молоді шанс повернутися на стадіон, розважитися, зіграти в футбол і на той момент трішки забути про війну.