Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/Хорватія знову це зробила – пройшла далі у серії пенальті! Ливакович – герой в абсолютно рівній грі з Японією

Перша серія пенальті цього ЧС.

5 грудня 2022, 20:48
3

На ЧС-2022 уперше стався додатковий час не у вигляді компенсації 15 хвилин головним арбітром – Японія та Хорватія зіграли основний час внічию.

• Під завісу першого тайму, на 43-й хвилині, рахунок відкрила Японія: забив Дайдзен Маеда з передачі вже легендарного для японців Маї Йосіди. Вдалий розіграш кутового, 1:0.

• Невдовзі по перерві Хорватія зрівняла – чудово головою замкнув подачу Деяна Ловрена Іван Перишич, 1:1.

• Півзахисник «Тоттенгема» та Хорватії став лише четвертим гравцем, який забивав на останніх трьох чемпіонатах світу – склав компанію Ліонелю Мессі, Кріштіану Роналду та Джердана Шакірі.

А ще обійшов Давора Шукера за голами за Хорватію на великих турнірах – у Перишича їх тепер 10.

• Основний час абсолютно справедливо завершився внічию – команди зіграли максимально рівну гру. Хорватія помітно більше володіла мʼячем, але рідко створювала небезпеку біля воріт Сюїті Гонди. Японія ж частіше, відносно свого володіння, бігала в атаки, але хорвати теж з ними здебільшого справлялися.

Показовий xG, який в онлайн-режимі підрахував SofaScore: 1 у Японії, 1,15 у Хорватії. Opta нарахувала ще веселіший xG – 1:1 рівно. Команди забили рівно те, що створили.

• Можливо, Хорватія дотягнула до екстратайму за звичкою – з 1998-го лише один матч великого турніру на вибування команда закінчила у 90 хвилин – фінал ЧС-2018 проти Франції.

Усі інші заходили щонайменше в екстратаймі: чвертьфінал Євро-08 проти Туреччини (програли по пенальті), 1/8 Євро-16 проти Португалії (програли в екстратаймі), увесь шлях до фіналу ЧС-2018 – пенальті з Данією та РФ, екстратайм з Англією, 1/8 Євро-2020 проти Іспанії (програли в екстратаймі).

• В екстратаймах здавалося, що обидві команди просто чекають на серію пенальті. 0,19:0,07 за xG у першій половині, 0:0 – у другій.

• Домінік Ливакович став головним героєм серії – потягнув три удари Японії. І Такумі Мінаміно, і Каору Мітома, і Мая Йосіда не змогли переграти хорватського голкіпера.

У Хорватії теж був свій незабитий удар – Марко Лівая пробив у стійку.

• Усі 6 останніх серій пенальті на ЧС виграли команди, які били другими – Хорватія не стала винятком. Також у них поки 100%-й результат у серіях пенальті на ЧС (3 з 3-х), у Японії – друга з двох програні.

• Домінік Ливакович – лише третій воротар в історії, якому вдалося відбити три удари в серії пенальті. Попередні – португалець Рікарду проти Англії у 2006-му і земляк сьогоднішнього героя Даніель Субашич проти Данії у 2018-му.

• Хорватія зіграє у чвертьфіналі чи проти Бразилії, чи проти Південної Кореї. Суперник визначиться о 21:00 – Віталій Кім вже чекає.