22 вересня 2022, 00:30
44

Збірна Шотландії розгромила Збірну України - 3:0.

• В обох команд були серйозні кадрові проблеми. Олександр Петраков залишився без дискваліфікованого Забарного та травмованих Зінченка, Соболя, Бущана, Шапаренка, Миколенка та Коваленка.

Стіву Кларку було не легше - до матчу травмувалися лідер Енді Робертсон, гравець основи Грант Генлі (грав усі 90 хвилин проти нас у червні), а також голкіпер Джон Маклафлін, який не є основним, та нападник Джейкоб Браун.

• Усього порівняно із червневим матчем з різних причин у Шотландії було 6 замін (не вийшли в основі Генлі, Купер, Гікі, Гілмор, Робертсон, Дайкс), в України - теж 6 (Бущан, Забарний, Миколенко, Циганков, Зінченко, Яремчук).

• Ситуація із травмами у шотландців стала ще гіршою у середині першого тайму. Натан Паттерсон, одноклубник Віталія Миколенка, отримав ушкодження і на 26-й був вимушено замінений на молодого Арона Гікі.

Олександр Петраков особисто підійшов, щоб підтримати травмованого шотландця, якого виносили на ношах.

• А наприкінці першого тайму за голови змусив схопитися вже Валерій Бондар. Він просто зненацька в'їхав плечем у Че Адамса, і якби не присутність інших гравців нашої збірної поруч, наполягань щодо червоної було б значно більше.

• Наполегливі спроби відбивати атаки Шотландії усіма правдами та неправдами вдавалися лише до 71-ї хвилини.

Удар Адамса ногою зі спини відбив Матвієнко, м'яч відлетів до Бондаря та Макгінна, перший впав на землю, другий влучно пробив у ворота Трубіна.

• А на 80-й Дайкс, який лише вийшов 4 хвилинами раніше, після подачі з кутового перестрибнув Маліновського та подвоїв перевагу господарів.

• Через 7 хвилин Дайкс забив майже ідентично - знову кутовий, перестрибнутий тепер Ігнатенко, м'яч у воротах.

Статистика матчу кричить, що Шотландія переважала: 21:3 за ударами, і жодного (!) удару в площину воріт за весь матч. xG - 2,29 у Шотландії, 0,07 в України.

Зате ми дещо переважали у володінні - 54% на 46% на нашу користь.

• Цікаво, що вперше за 27 матчів у стартовому складі збірної України вийшов лише один гравець «Динамо» - Олександр Караваєв. Востаннє таке ставалося ще 14 листопада 2020 року у матчі ЛН проти Німеччини. Тоді місце в старті отримав Ілля Забарний.

• У Шотландії в останніх 15 матчах (включно з цим) лише дві поразки вдома - Хорватії на Євро-2020 та Україні у кваліфікації ЧС. Тож сьогоднішній результат виглядає більш закономірним, аніж червневий.

• Шотландія обійшла Україну в турнірній таблиці: у переможців тепер 9 очок, у нас - 7.