Tribuna/Футбол/Блоги/Ретро/17 років тому закінчилась українська казка на ЧС-2006. Згадуємо матч Італія – Україна

Через 2 роки українців звинуватили у здачі гри.

Блог — Ретро
Автор — Саша Довгаль
30 червня, 13:25
2

30 червня 2006 року збірна України програла Італії у чвертьфіналі чемпіонату світу у Німеччині з рахунком 3:0. Матч, у якому не вдалося стрибнути вище за голову, але за який українцям точно не соромно.

Давайте пригадаємо перепетії тієї гри:

Дзамбротта відкрив рахунок на 6-й хвилині дальнім ударом з-під Русола. Здається, Шовковський не бачив моменту удару, тож і стрибнув у кут із запізненням.

Наприкінці другого тайму Шевченко наважився на удар з-за межі штрафного майданчика. Удар вийшов дуже слабким, але рикошет від Каннаваро створив додаткову небезпеку. Буффон вчасно зорієнтувався.

На 50-й хвилині чудовий шанс мав Гусін. М'яч після його удару влучив у штангу, а Буффон ударився головою об штангу.

Ще за 10 хвилин українці просто мали забивати. Удар від Гусєва відбив воротар, а після добивання Калініченка італійців врятував Дзамбротта.

Не забиваєш ти – забивають тобі. Буквально за хвилину Лука Тоні виявився найспритнішим у штрафному майданчику українців – 2:0.

Після удару Гусіна головою Буффон був уже безсилий. Італію врятувала поперечина.

Нестримний Дзамбротта на швидкості увірвався до штрафного майданчика та зі 100% точністю викотив м'яч на Тоні, якого проспали наші захисники – 3:0.

Один із останніх шансів української збірної забити гол престижу – далекий удар Шевченка зі штрафного. Буфон був на місці.

А відео цього сольного проходу на останніх хвилинах ще довго передавалося блютузом у кожній футбольній компанії країни. Щоправда, пенальті Андрій явно малював – суддя не купився.

Після матчу Олег Блохін сказав: «Я дуже розчарований. Я не думаю, що підсумковий результат відобразив те, що відбувалося на полі. Швидкий гол Італії змусив нас активніше грати в атаці. Але хоча й ми грали проти дуже організованої оборони, ми все ж таки створили кілька стовідсоткових гольових шансів за рахунку 0:1».

Через 2 роки англійський журналіст Деклан Хілл написав книгу, в якій розповідав про договірні матчі на цьому чемпіонаті світу. Він стверджував, що на мундіалі були сплановані результати щонайменше чотирьох зустрічей, у тому числі матчу 1/4 фіналу Італія – Україна.

Журналіст стверджував, що представники синдикату підпільних ставок Бангкока чинили тиск на футболістів збірних Еквадору, Гани та України. Хілл писав, що перед початком матчів групового турніру Італія – Гана (2:0), 1/8 фіналу Бразилія – Гана (3:0) та 1/4 фіналу Італія – Україна (3:0) йому повідомили точні результати цих матчів.

Достовірність цих тверджень так і не була доведена, але варто зазначити, що капітан збірної Гани Стівен Аппіа підтвердив, що під час чемпіонату світу до нього зверталися з пропозицією щодо організації договірних матчів.