Tribuna/Футбол/Блоги/ФК «Карпати» Львів/“Леви” на Закарпатті: як “Карпати” провели збори в Хусті

“Леви” на Закарпатті: як “Карпати” провели збори в Хусті

Останні новини від львів'ян.

7 березня 2023, 09:35
1

Другу половину лютого львівські “Карпати” заповнили двотижневими навчально-тренувальними зборами на Закарпатті. В яких умовах тренувалися, з ким проводили контрольні матчі, конкуренція за місце в основі, чому та на скільки кілограмів схуд Фастов, за що борються Книш та Приймак та що нового у “зелено-білому” клубі – про все це у нашому матеріалі.

Тренування

“Карпати” базувалися у містечку Хуст, що на Закарпатті. Символічно для “левів” – їхній готель мав назву “Карпати”. Тренування “зелено-білі” проводили у селищі Вишково, яке розташоване за 22 кілометри від готелю, де проживала карпатівська делегація. Саме у Вишково підопічні Андрія Тлумака провели два контрольні матчі: проти івано-франківського “Прикарпаття” та ФК “Хуст”. Ще один спаринг відбувся у Виноградові, де “Карпати” зустрілися з місцевою командою “Севлюш”. Карпатівці працювали у дворазовому режимі, проводячи щоденні тренування зранку та ввечері. Футболісти виконували швидкісно-силову роботу, багато працювали з м’ячем, а також приділяли увагу тактиці.

Конкуренція та адаптація новачків

Під час зимового трансферного вікна “Карпати” підписали шістьох новачків. П’ятеро з них пройшли два етапи зборів з “левами” у Львові та Хусті. Вже по приїзду із Закарпаття “зелено-білі” оформили оренду ще одного гравця. Навесні боротися за вихід в УПЛ “Карпатам” допомагатиме Сергій Горбунов, який донедавна захищав кольори “Дніпра-1” та грав за команду Олександра Кучера у єврокубках.

Інтеграція інших п’яти новобранців відбувається доволі вдало. Олексій Хобленко, який покликаний закрити позицію центрфорварда, за час зборів відзначився двічі. Тішить форма його конкурента Ростислава Таранухи. Чинна гольова серія найкращого бомбардира “левів” у осінній частині чемпіонату налічує три поєдинки. Слід відзначити, що в останніх двох спарингах Тарануха діяв на позиції лівого інсайда. На цій позиції також може зіграти інший новачок Данило Книш.

Взимку “Карпатам” вдалося вирішити проблему лівого латераля, роль якого можуть виконати згадані Горбунов та Книш, а також Олександр Климець, який відновлюється від травми. Приємно вразив універсальністю опорник Артур Рябов, який награвався під час зборів, у тому числі, зліва на фланзі.

Центральний півзахисник Іван Бобко отримав невелике ушкодження під час збору в Хусті, але поступово відновлюється та готується до наступних контрольних матчів. Тарас Саків награється на позиції лівого центрального захисника. “Чесно кажучи, для мене це не нова позиція. Тривалий час я грав так у "Минаї" через те, що в нас не було центрального захисника, який грає лівою ногою. Тому жодних проблем чи дискомфорту не відчуваю. Я можу зіграти і зліва в півзахисті, якщо буде потреба”, – запевняв новачок в недавньому інтерв'ю.

Ще одне зимове підписання – голкіпер Олександр Ільющенков – провів два “сухих” матчі, утім на тренуванні зазнав травми і зараз проходить процес реабілітації. Підписання Ільющенкова загострило конкуренцію на останньому рубежі. Відтепер за статус “першого номера” змагатимуться одразу троє: Ільющенков, Роман Льопка та Дмитро Фастов, який під час зимової паузи скинув вісім кілограмів та з новими силами бореться за місце в основі. Льопка перший збір у Львові пропустив через народження дитини, але вже у Хусті працював на повну. Хто вважатиметься основним голкіпером у “Карпатах” – одна з найбільших інтриг весняної частини чемпіонату.

Контрольні матчі

Під час другого етапу зборів у “Карпат” було заплановано чотири спаринги, три з яких “леви” провели на Закарпатті, а завершальний контрольний поєдинок був зіграний у Львові. Першим суперником на закарпатських зборах для підопічних Андрія Тлумака було івано-франківське “Прикарпаття”. Цей матч викликав неабиякий ажіотаж у місцевих фанатів Вишково. “Чотири роки не бачили футболу! Як дізналися, що тут відбудеться такий матч, то пішки рванули 100 кілометрів за годину”, – жартує місцевий мешканець Йосип.

У галицькому дербі сильнішими виявились “зелено-білі”. У першому таймі “Карпати” відкрили рахунок завдяки влучному удару Олексія Хобленка. Вже по перерві львів’яни подвоїли свою перевагу зусиллями Дениса Кожанова. Наприкінці поєдинку фінальну крапку поставив Микола Когут. У підсумку, впевнена перемога 3:0. Одним із героїв цього протистояння став Іван Когут, який віддав два асисти. Свою гольову передачу на Кожанова Іван прокоментував наступним чином: “Я Дениса Кожанова відчуваю всюди, це не проблема”.

У другому контрольному матчі карпатівці протистояли футбольному клубу “Севлюш” із Виноградова. “Леви” забили два м’ячі ще до перерви. Дебютний гол в основній команді до свого активу 17-річний центральний захисник Андрій Ломницький. А наприкінці першого тайму форвард “зелено-білих” Ростислав Тарануха відзначився влучним ударом головою і встановив, як виявилося згодом, фінальний рахунок зустрічі 2:0.

Заключний матч на Закарпатті команда Андрія Тлумака провела проти ФК “Хуст”, який виступає у Другій лізі. “Карпати” знову першими відкрили рахунок. Спочатку чудову нагоду втратив Денис Кожанов, який не реалізував пенальті. Та на 30-й хвилині гри Ростислав Тарануха красивим ударом з меж штрафного майданчика відправив м’яч у сітку воріт суперника. На старті другої половини зустрічі “Хуст” активізувався та відновив паритет завдяки голу Миколи Пилипа. Ба більше, на останній хвилині матчу закарпатці здобули право на 11-метровий удар. Проте тут спрацювала футбольна закономірність. Пилип, як і Кожанов, теж не реалізував удар з позначки.

“У нас є свої завдання, цілі та розуміння того, чого саме ми хочемо від цих зборів. Команда працює під великими навантаженнями. Ми завжди кажемо нашим хлопцям, що не важливо, який це матч, на зборах чи офіційний – ми повинні перемагати. Однозначно, ми звертаємо увагу на результат і якість гри”, – розповідав Андрій Тлумак про закарпатський етап зборів.

Завершальний спаринг в рамках другого етапу підготовки “Карпати” провели у Львові – у суперниках була першолігова тернопільська “Нива”. Матч виявився багатим на боротьбу та небезпечні моменти. Однак рахунок команди відкрили лише у другому таймі. Ростислав Тарануха влучним ударом вивів “зелено-білих” вперед. Утім через кілька хвилин тернополяни зуміли зрівняти рахунок завдяки голу Дмитра Галадея – 1:1.

Про спаринг з “Нивою” та збори загалом розповів один із ключових футболістів “Карпат” Амбросій Чачуа: “Можливо, на результат гри вплинула зміна покриттів полів. Адже в Хусті було інше поле, ніж у Львові. Однак потрібно виходити на кожну гру та віддаватися на максимум. У другому таймі ми намагалися дотиснути суперника. забили м’яч, але пропустили гол через власні помилки. Треба зберігати концентрацію до останніх хвилин. Не можна давати слабину та щоб такі моменти виникали у суперника. Потрібно зробити висновки з тих контрольних матчів, які ми провели. Невдовзі ми вирушаємо в Ужгород, де готуватимемося до весняної частини Першої ліги”.

Що далі?

Базова дата початку матчів Першої ліги України сезону 22/23 – 8 квітня. До цього часу львівські “Карпати” ще проведуть двотижневі збори в Ужгороді з 6-го по 18-те березня, де також запланована низка спарингів. Після цього карпатівці повернуться до Львова та продовжать готуватися до весняної частини чемпіонату. Підопічні Андрія Тлумака зіграють ще кілька контрольних матчів по приїзду до Львова. Зокрема, 25-го березня, запланований спаринг проти рівненського “Вереса”.