Tribuna/Фігурне катання/Блоги/mushrooms/Без лідера. Хто представить Україну на чемпіонаті Європи з фігурного катання

Без лідера. Хто представить Україну на чемпіонаті Європи з фігурного катання

Знайомимося з кожним.

Блог — mushrooms
Автор — Аокідзі
23 січня 2023, 20:50
3

Тетяна Савенець та Ірина Журавльова підготували гайд по національній збірній із фігурного катання, яка представить Україну на чемпіонаті Європи.

В фінському Еспоо 23-28 січня 2023 року пройде чемпіонат Європи з фігурного катання. Особливим цей турнір для українців роблять відразу два факти — наша країна буде представлена в усіх чотирьох дисциплінах і там не буде росіян.

У чоловічому та жіночому катанні виступлять Кирило Марсак та Анастасія Гожва, у спортивних танцях дуети Марія Пінчук - Микита Погорєлов і Марія Голубцова - Кирило Бєлобров, а в парному катанні — Віолетта Сєрова - Іван Хобта. Запасні: Кирило Марсак, Гліб Смотров, Марія Андрійчук, Софія Голіченко - Артем Даренський, Зої Ларсон - Андрій Капран.

Спортивні танці

Марія Пінчук і Микита Погорєлов — двократні чемпіони України, які разом змагаються вже третій сезон і тренуються під керівництвом Галини Чурілової. У команді вони ділили лід із зірковою парою групи — Олександрою Назаровою та Максимом Нікітіним. За цей період дует завоював 12 медалей (як юніорського, так і дорослого рівня), виступали на 19 різних турнірах. Попри ускладнені умови підготовки та виступів через війну в Україні, вони змогли заявити про себе на євроарені: дует завоював для України першу за три роки медаль Гран-прі серед юніорів, що проходив у Ризі. До 24 лютого пара мешкала та тренувалась у Харкові, звідки була змушені переїхати до Відня. Їхню ковзанку «Салтівський лід» було зруйновано внаслідок обстрілу РФ.

Близькими до бронзи українці були й на етапі серії в Гданську, де посіли 4 місце. До речі, того дня перемогла канадська пара, у складі якої виступає ексукраїнка Надія Башинська. Вони стали першими й у фіналі серії.

Паралельно український дует змагався на дорослому рівні — і також небезуспішно. Пінчук та Погорєлов здобули бронзу на турнірі Pavel Roman Memorial, який став їхнім першим стартом на дорослому рівні. Пізніше українці завоювали срібло в танцях на льоду на Bosphorus Cup. Примітно, що Марія і Микита цього сезону катають два різних ритм-танці — перший для юніорського, другий, відповідно, для дорослого рівня. Вони набрали дорослий «технічний мінімум», що й дозволило їм здобути путівку на ЧЄ. Їм складуть конкуренцію 22 танцювальні пари, серед яких ще один український дует — Марія Голубцова та Кирило Бєлобров.

Марія Голубцова та Кирило Бєлобров – чотириразові призери чемпіонатів України серед дорослих. Протягом декількох років вихованці київської тренерки Марії Чайки-Тумановської вважалися другим номером збірної, поступаючись лише чемпіонам Універсіади-2017 Олександрі Назаровій та Максиму Нікітіну, втім після їхнього відходу зі спорту Марія та Кирило вийшли на перший план.

Цього року в житті танцівників відбулося одразу декілька значущих подій. По-перше, українці отримали право виступити одразу на двох дорослих етапах Гран-прі, а по-друге, змінили місце тренувань. Тепер Марія та Кирило готуються до стартів у найкращій школі світу – Монреальській академії. Цей сезон видався для нашої пари також непростим. Фігуристи змінили декілька баз тренувань, переїхали до Північної Америки та отримали підвищення у ранзі змагань. На обох етапах Гран-прі українці стали десятими і не змогли кваліфікуватися до фіналу.

Голубцова та Бєлобров привертають увагу вболівальників незвичним стилем своїх програм, хорошим володінням ковзаном у обох партнерів, а також нетривіальною зачіскою партнерки — Марія виходить на всі змагання з високим хвостом.

Жіноче катання

У жіночому катанні Україну представить Анастасія Гожва — чемпіонка України (2015/16), яка вже має досвід виступів на чемпіонаті Європи.

В цій дисципліні ситуація доволі складна: якщо ще минулого сезону всі три призерки чемпіонату України видали запеклу боротьбу за національне золото (Гожва тоді взяла 2-ге місце й видала два чистих прокати, встановивши особистий рекорд — 180,98 у сумі), то на цьогорічний ЧЄ Анастасія потрапила майже без конкуренції. Наприклад, Анастасія Архипова майже не змагалася цього сезону через відголоски старої травми та складнощі пубертату, хоча минулого сезону була третьою на ЧУ й має досвід виступу на чемпіонаті світу. А натуралізована росіянка та багаторазова чемпіонка України Анастасія Шаботова була виключена зі збірної через рішення залишитися мешкати в РФ. Така кульмінація була очікуваною: на початку повномасштабної війни в Україні Шаботова лайкнула пост прихильника Путіна Євгена Плющенка про «вимушену спецоперацію».

Повертаючись до Анастасії Гожви — українка цього сезону не виступала на етапах Гран-прі, але брала участь у чотирьох челенджерах ISU. Одиночниці не вдалося повторити свій найкращий результат, який вона показала на ЧУ минулого сезону, обмежившись максимумом у 155,08 балів за сумою двох програм на Volvo Open Cup 2022.

Чоловіче катання

Здавалося, що у цьому виді для збірної України не повинно бути неочікуваностей, адже протягом декількох років лідером нашої команди є чотириразовий національний чемпіон, учасник Олімпійських ігор, чемпіонатів Європи та світу Іван Шмуратко. Але напередодні ЧЄ в складі нашої делегації сталася заміна - Шмуратко знявся з турніру. Чемпіон України пропустить вже друге змагання поспіль через проблему з ногою – з цієї ж причини він знявся з Універсіади.

Замість Івана в Еспоо виступить 18-річний Кирило Марсак, який зараз тренується в Фінляндії під керівництвом Аліни Майєр-Віртанен. Ця молода спеціалістка сама ще нещодавно активно виступала за збірну Німеччини, а зараз втілює свій змагальний досвід у навчанні нового покоління.

Марсак успішно поєднує виступи на юніорському та дорослому рівнях: так, минулого року, він став чемпіоном України серед юніорів та виграв бронзу дорослого ЧУ.

У сезоні 2022/2023 Кирило став чемпіоном Latvia Trophy 2022 серед юніорів, а також двічі підіймався на п’єдестал дорослих міжнародних змагань – ставав третім на Volvo Open та Tallinn Trophy.

В арсеналі українця немає стрибків у 4 оберти, проте він стабільно виконує потрійний аксель як в короткій, так і в довільній програмах. Цього сезону українець має 2 дуже симпатичні композиції: КП він катає під пісню «Runaway» Дела Шеннона, а в довільній намагається передати образ під саундтреки із «Зоряних війн».

Цьогорічний чемпіонат Європи – хороша нагода для юного фігуриста спробувати себе на одному льоду із зірками європейського фігурного катання без великого вантажу відповідальності, адже доля квот на цьому ЧЄ вирішуватися не буде.

Парне катання

Віолетта Сєрова та Іван Хобта – одна з двох спортивних пар, які зараз існують в Україні. Вони менш досвідчені, аніж їхні старші колеги Софія Голіченко та Артем Даренський, які мають досвід виступів не тільки на ЧЄ та ЧС, але навіть і на Олімпіаді, але вибір тренерського штабу впав на Віолетту та Івана. Софія Голіченко все ще відновлюється від травми, через яку пару пропустила етап дорослого Гран-прі.

Сєрова та Хобта цього сезону розірвали юніорську міжнародку — виграли 2 срібні нагороди на етапах юніорської серії ГП, а також стали першими українцями у фіналі цього турніру з 2015 року, де посіли 5 місце. Крім того, у листопаді українці вперше виступили на дорослих змаганнях й одразу здобули бронзову медаль.

Вболівальникам Сєрова та Хобта запам’яталися яскравою короткою програмою під композицію «Весна» українського гурту «ВВ».