Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/Голи у компенсований час – тренд сезону. Порахували, хто забиває їх найчастіше

Голи у компенсований час – тренд сезону. Порахували, хто забиває їх найчастіше

«Баєр» завдяки йому досі не програв, «Арсенал» здобув трофей.

13 квітня, 20:53
6

Сезон 2023/24 став першим повноцінним після впровадження «чистішого» компенсованого часу – щонайменше у топлігах цього де-не-де намагаються дотримуватися. Це не лише збільшило тривалість матчу як явища, але й подарувало вже низку шалених розвʼязок в кінці матчів.

Tribuna.com проаналізувала, яким клубам топліг такі нововведення сподобалися найбільше.

Загальна картина

Для загальної картини ми підрахували кількість забитих голів після 90-ї хвилини (для кубкових матчів на виліт – також і після 120-ї) – без виокремлення того, чи впливали такі голи безпосередньо на результат.

Найбільше таких голів забивають англійські клуби, де нововведення принаймні здається найбільш відчутним, а також «Баєр», про який ми ще поговоримо нижче. У лідерах також – обидва іспанські гранди.

Статистика станом на 8 квітня

В єврокубках найбільше після 90-ї забивали «Ліверпуль» і «Баєр» (по 4), чисто у чемпіонаті – «Ліверпуль», «Челсі», «Арсенал» та «Боруссія» Дортмунд (по 8).

Найбільш знакові голи у компенсований час: багато «Баєра», Мудрик та навіть виграний трофей

Звісно, усі голи з таблиці вище оглянути не можемо. Ба навіть усі камбеки – тоді матеріал просто перетвориться на купу вбудованих оглядів матчів.

Несподівано майже всі голи «Ліверпуля» в компенсований час «нудні» – можна згадати хіба камбек проти «Ньюкасла» у серпні в АПЛ. Відігралися з 0:1 завдяки дублю Дарвіна Нуньєса, другий гол забили на 90+3-й.

Єдиний клуб, у якого можна (і варто) згадати одразу низку камбеків – це «Баєр». Бо це постійно була історія, що от-от перерветься серія без поразок – а леверкузенці брали й казали цьому «ні».

Як-от в епічному двоматчевому протистоянні з «Карабахом»: спочатку в Баку вирвали нічию на 90+2-й голом Патріка Шика, а потім удома відігралися з 1:2 його ж голами на 90+3-й та 90+8-й, врятувавшись навіть від необхідності грати екстратайми.

Подібне ж сталося і у нещодавньому матчі Бундесліги з «Гоффенгаймом». Майже всю гру клуби програвав через гол Баєра, яким цікавиться сам «Баєр», але цей каламбур був змушений чекати аж цього матеріалу – бо леверкузенці зрівняли на 88-й, а на 90+1-й взагалі вирвали перемогу. Забив, звісно ж, Шик.

У «Челсі» в першу чергу варто згадати свіжий камбек проти «МЮ» – з дублем Палмера на 90+9-й та 90+11-й хвилинах, коли вже здавалося, що лондонці програють матч, в якому вели 2:0.

Але не варто забувати і про матч Кубка ліги з «Ньюкаслом» – бо там від поразки «Челсі» врятував Михайло Мудрик. Гол у підсумку перевів матч у серію пенальті, яку лондонці виграли.

Але «Арсенал» Олександра Зінченка може похвалитися ще більшим досягненням. За ідентичним сценарієм на 90+11-й хвилині рахунок у матчі за Суперкубок з «Ман Сіті» зрівняв Леандро Троссард – а серію пенальті «каноніри» виграли, здобувши трофей.

У півфінал Кубка Англії у надпринциповому протистоянні з «Ліверпулем» на 120+1-й хвилині «МЮ» вивів Амад Діалло – завершивши надрезультативний матч з рахунком 4:3.

Кілька перемог у компенсований час здобула і «Жирона». Забивали з «плюсом» на екрані й «Барселоні», але вже ведучи в рахунку, а от у січні подібним чином все ж здобули три очки з «Атлетіко» – хоча до того встигли втратити перевагу 3:1. Забив на 90+1-й Іван Мартін.

Компенсований час вирішив і долю Ель-Класико в Ла Лізі удома в «Барселони» у жовтні – переміг «Реал». Каталонці вели з 6-ї хвилини, але Беллінґем спочатку зрівняв на 68-й, а на 90+2-й взагалі завдав першої поразки команді Хаві у сезоні чемпіонату.

Стався епічний обмін голами в компенсований час і в ЛЧ. 20 вересня, у першому турі групового етапу «Баварія» забила четвертий «МЮ» на 90+2-й – суперник зміг відповісти на це голом Каземіро на 90+6-й (4:3).

І окремий шатаут «Кальярі» Клаудіо Раньєрі, яке бореться за виживання в Серії А – і здобуло третину своїх перемог (2 з 6) у лізі завдяки двом голам в компенсований час.

У жовтні Леонардо Паволетті оформив дубль на 90+4-й та 90+6-й хвилинах проти «Фрозіноне» – так 2:3 стало 4:3.

А в грудні повторили досягнення з «Сассуоло»: Лападула на 90+4-й, той-таки Паволетті на 90+9-й – і 0:1 стало 2:1.

Звісно, список можна продовжувати довго, в тому числі командами, які у топ не увійшли – від «Вільярреала», чиї голи змусили Хаві оголосити про відставку, до «Реала», який зміг в ЛЧ пробити «Уніон» у їхньому першому в історії матчі в турнірі лише після 90-ї хвилини.

Але залишимо це вам – діліться у коментарях, які голи у компенсований час цього сезону найбільше запамʼяталися вам.