Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/😱 Неймовірний дебют: перший представник Боснії у групі єврокубків горів 0:3, але виграв в АЗ!

«Зриньські» ще й забив два шедеври.

21 вересня, 22:31
9

21 вересня – історичний день для футболу Боснії і Герцеговини: вперше за усі роки існування тамтешньої футбольної асоціації вона представлена у груповому етапі єврокубків.

Старт для «Зриньські» в Лізі конференцій не мав бути легким – так, удома, але все ж проти АЗ Алкмар з першого кошика жеребкування.

• Власне, так і здавалося спочатку – перший тайм нідерландці виграли з рахунком 3:0.

На 10-й Майрон ван Бредероде замкнув простріл Майкеля Ладо.

На 32-й Свен Мейнанс опинився першим на добиванні.

А на 44-й Дані де Віт, як тоді здавалося, закрив матч.

• Однак «Зриньські» не планував здаватися. Вже на 48-й хвилині відіграли один гол – Звонімір Кожуль, який вийшов лиш у перерві, поклав красу зі штрафного. Просто подивіться, звідки він бив!

На 68-й відіграли ще один – і теж шедевром. Йосип Чорлука, здавалося, навішував у штрафний – а мʼяч опинився у воротах Метью Раяна.

Вже за три хвилини «Зриньські» зрівняв: Алдін Хрванович, який щойно зʼявився на полі, пробив з-під двох захисників – і забив! Фани в екстазі, Хрванович знімає футболку – навіть нічия з 0:3 вже була б для боснійців неабияким досягненням.

Але господарі не зупинилися – на 81-й Матія Малекинушич влучив у штангу, однак Кожуль зміг добити мʼяча у ворота. Знову екстаз, знову знята футболка – свято!

«Зриньські» – найтитулованіший клуб країни. Заснований хорватами, забороняли за націоналізм

Після такого дебюту треба швидко познайомити з власне героями вечора. «Зриньські» були засновані ще у 1905-му році – хорватська молодь міста Мостар вирішила зібратися у спортивне товариство. Тоді ж клуб і отримав свою назву – на честь хорватського-угорського шляхетного роду Зринських, чиї представники тоді нерідко правили хорватськими ж землями. Власне, й донині повна назва клубу – «Хорватський спортивний клуб Зриньські Мостар».

Однак проіснував клуб лише до 1945-го – далі влада Югославії його заборонила. Мовляв, занадто націоналістичний елемент – заважав створювати «єдиного югослава». Відродили його лише зі здобуттям Боснією і Герцеговиною незалежності у 1992-му, хоч через війну офіційні матчі не проводив аж до 1994-го. Своє перше чемпіонство «Зриньські» не могли виграти аж до 2005-го – але відтоді брали його загалом 8 разів, що є рекордом незалежної Боснії і Герцеговини.

Власне, і у цьому єврокубковому поході вони починали з Ліги чемпіонів – пройшли там вірменський «Урарту», відвалилися в ЛЄ від братиславського «Слована», далі пройшли в другому єврокубку ще одних дебютантів – «Брєйдаблік», і зрештою звалилися в ЛК від ЛАСК.

Саме ж місто Мостар, звідки клуб родом, вважається історичною столицею географічного регіону Герцеговини (який не має нічого спільного з поділом країни на Федерацію Боснії і Герцеговини та Республіку Сербську).

Тож можемо «топити» за андердогів з найкращим дебютом спокійно.