Tribuna/Футбол/Блоги/FAVBET/Історія дня: Вірц пропустив ЧС-2022 через хрести – але тепер він лідер і забив перший гол Євро за 10 хвилин
Спецпроєкт

Майбутнє збірної Німеччини.

Блог — FAVBET
15 червня, 15:45
1

Німеччина розтрощила Шотландію 5:1 у матчі-відкритті Євро.

Перший гол забив Флоріан Вірц вже на 10-й хвилині, встановивши рекорд наймолодшого автора голу-відкриття Євро – але не тільки цим він відзначився.

Разом з партнером проєкту FAVBET розповідаємо історію дня – як Вірц за 1,5 роки не лише зміг повернутися після важкої травми, а став ключовою деталлю в німецькій машині Юліана Нагельсманна.

Вірц міг зіграти ще на ЧС-2022, повернувшись після травми – але прийняв рішення не їхати

Флоріан Вірц вже далеко не перший рік ходить у списках перспективних мегаталантів. Дебют гравця «Баєра» за збірну Німеччини стався, коли йому було 18 років і 3 місяці – у матчі відбору на ЧС-2022 проти Ліхтенштейну.

Прогрес хлопця і в збірній, і в «Баєрі», був помітний – він, зокрема, став наймолодшим гравцем, який забив 10 голів, в історії Бундесліги. Все йшло до того, що він буде щонайменше розглядатися для участі в ЧС-2022 у складі збірної Німеччини. Однак у березні того року він порвав хрестоподібну звʼязку в матчі проти рідного «Кельна» – виносити його довелося на ношах.

Тодішній директор збірної Олівер Біргофф, щоправда, не полишав надій на участь Вірца у ЧС – був впевнений, що той відновиться:

«По-перше, є ментальний аспект, коли перед тобою чемпіонат світу. Але він також легконогий гравець, і я завжди впевнений, що вони долають такі травми трохи швидше. Ми надамо всю можливу підтримку в координації з клубом».

Вірц і встиг відновитися – розпочав тренування у загальній групі якраз напередодні ЧС. Але після консультацій з тодішнім тренером команди Гансі Фліком вирішив його все ж пропустити – розумів, що ще не готовий:

«Я постійно спілкувався з тренером збірної. У нас довірливі стосунки. Не було б сенсу йти на непотрібний ризик. Я хотів їхати, лише якби я був у повній силі та на 100 відсотків здоровий. Зараз це не так».

2024-й – його рік: запалив з «Баєром» у Бундеслізі, забив дебютний за збірну – той самий на 7-й секунді, цікавиться «Реал»

Цього сезону зірка Вірца вийшла на нову висоту – адже з просто класного і мегаперспективного гравця «Баєра» (того клуба, що час від часу в ЛЧ виходить) він перетворився на мегаперспективного лідера «Баєра» (того клуба, що пройшов сезон Бундесліги без поразок).

У чемпіонському матчі теж без нього не обійшлося – «Вердеру», який того вечора слугував декораціями для офіційних святкувань леверкузенців (5:0), Флоріан відвантажив хет-трик, вийшовши на заміну в другому таймі. Ідеальний перший хет-трик в дорослій карʼєрі – і перший в історії Бундесліги у матчі за чемпіонство.

Видатну форму Вірца і його внесок у чемпіонство – 11 голів і 12 асистів лише у Бундеслізі – визнали на рівні ліги, нагородивши його званням найкращого гравця сезону.

У збірній він теж встиг відзначитися – забив свій дебютний гол лише у березні 2024-го, зате який. Вже на 7-й секунді – з асисту Тоні Крооса, який лише от-от повернувся в національну команду.

А другий гол за національну команду, власне, і відкрив рахунок проти Шотландії.

Флоріан забив цей гол у віці 21 рік та 42 дні, завдяки чому став наймолодшим автором голу збірної Німеччини на чоловічих чемпіонатах Європи, а також наймолодшим автором голу у матчах відкриття Євро.

Ним і до того цікавилися гранди штибу «Барселони», але все частіше біля його імені в трансферних чутках звучить «Реал» – це вже справжній знак якості. Окрім нього, Вірца в себе хочуть бачити і «Баварія» з «Ман Сіті» – але, як стверджує Bild, покине «Баєр» він лише у 2025-му і щонайменше за 150 млн євро.

Що точно відомо – навряд ми почули на цьому Євро про нього востаннє.