Tribuna/Бокс/Блоги/12х3/Найкращі виступи на ЧУ з боксу серед еліти: топова молодь та пречудовий Захарєєв

Ці боксери відбиратимуться на Олімпіаду-2024.

Блог — 12х3
27 листопада, 08:00
8

26 листопада у Львові завершився чемпіонат України серед еліти на призи Андрія Котельника. Турнір, на якому найкращі боксери країни відбирались у збірну для участі у тому числі на ліцензійних турнірах перед Олімпіадою-2024. Загалом відбулось 13 фінальних поєдинків серед чоловіків, але наразі є 7 категорій, які можуть отримати ліцензії на Олімпійські ігри.

Розповідаємо про чотири найкращих фінальних виступи чоловічого турніру серед ліцензійних категорій.

Дмитро Замотаєв – Сійовуш Мухамадієв

Категорія: до 51 кг

Результат: перемога Замотаєва технічним нокаутом

Дмитро Замотаєв – вже класика українського аматорського боксу. Один з членів «Українських отаманів» 2013-2014 років, бронзовий призер чемпіонату світу (2015), двох чемпіонатів Європи (2017 та 2022) та Європейських ігор (2015).

Фінал склався для 28-річного боксера із Запоріжжя успішно. У першому раунді він розсік Мухамадієву брову. Потім ефективно працював від суперника: лівий боковий, правий прямий після відтяжки заходили ідеально. Суперник – швидкий та незручний, але Дмитро спокійно довів поєдинок до зупинки через його травму.

Айдер Абдураїмов – Олег Чулячеєв

Категорія: до 57 кг

Результат: перемога Абдураїмова рішенням суддів

Житомирянин Чулячеєв – один з лідерів дивізіону, але головною зіркою категорії цього разу став харків’янин Абдураїмов, який тільки-но перейшов з юніорів на дорослий рівень. Олег провів чудовий турнір і класний фінальний поєдинок. Працював і першим номером, і намагався ловити опонента на помилках.

Проте Айдер показав топовий рівень. Робота в обох стійках, пречудове відчуття небезпеки та майстерна протидія їй. Тут і робота ніг, і захист тулубом, плечима. Водночас Абдураїмов точно та під різними кутами знаходить опонента. Класно працює по тулубу, короткими комбінаціями в голову та вчасно контратакує.

Рівень, показаний на чемпіонаті України з потенціалом на ліцензію на Олімпіаду.

Юрій Захарєєв – Максим Молодан

Категорія: до 71 кг

Результат: перемога Захарєєва рішенням суддів

Тут і особиста історія – Захарєєв і Молодан є вихованцями одного тренера, але Юрій зараз боксує не за Одеську, а за Харківську область. І історія протистоянь – рахунок офіційних зустрічей був 1:1. І різні виступи у півфіналах. Захарєєв переміг на класі, але більшість часу займався захистом, тому виглядав не так, як хотілось би. Молодан переміг міцного та фізично потужного візаві.

Проте у фіналі Захарєєв увімкнувся одразу і продемонстрував, чому до нього стільки уваги. Чудовий захист, вивірені та точні атаки. Найбільш конкурентним видався перший раунд. У другому Юрій почувався краще. У третьому – перемагав без проблем, розсікши Молодану брову. Чудовий поєдинок від обох боксерів та топовий рівень від Захарєєва.

Дмитро Ловчинський – Олександр Гриців

Категорія: понад 92 кг

Результат: перемога Ловчинського технічним нокаутом

Сестра Дмитра завоювала титул чемпіонки України 25 листопада, тож він точно був вмотивований не відставати від неї. Гриців – переможець Кубка України, де Ловчинський не брав участі. А ще – автор одного з найкращих півфіналів чемпіонату України.

Побачити повноцінне протистояння завадила травма Гриціва. Через розсічення, отримане раніше, бій був закінчений достроково – Дмитро працював точно, прицільно, добив розсічення та завоював золото.

Проте варто відзначити рівень Ловчинського. Точна, жорстка робота назустріч. Хороша швидкість ударів та легка робота на ногах. Дійсно чудовий рівень боксу. Причому від обох боксерів.

***

Окрім цих поєдинків можна виділити ще декілька подій. Ельмір Набієв з Миколаївської області переміг Івана Завадського у вазі 54 кг. Міцне, динамічне протистояння від обох. Дещо емоційний Набієв іноді пропускав те, чого явно міг уникнути, але і обидва боксери загалом показали майстерний бокс. Проте, 54 кілограми – не ліцензійна вага.

У категорії до 63,5 кілограмів Ярослав Харциз програв Даниїлу Заморилу. Близький бій, в якому Заморило забрав старт, у другому раунді Харциз вирівняв ситуацію, а кінцівку зламали нескінченні клінчі від Заморила. Проте поразка одного з лідерів збірної та вже професійного боксера (3-0, 2 КО – рекорд Харциза) – головна сенсація турніру.

Цікавим видалось і протистояння Данила Жасана та Івана Сапуна. Шульга проти правші, вибухова права від Жасана та концентрація від Сапуна. Класний бій з нокдауном та серією важких влучань від Данила. Але 86 кг – також не кваліфікаційна вага.

***

Олександр Хижняк не брав участь у чемпіонаті України. Попри попереднє рішення про участь боксера в першості країни, тренерським штабом збірної разом з батьком та тренером Олександра було прийняте рішення не боксувати, а цілеспрямовано готуватись до Олімпійських Ігор. Хижняк вже здобув ліцензію на Олімпіаду.

Олександр боксує у ваговій категорії до 80 кілограмів. На чемпіонаті Україні в його категорії Матвій Ражба переміг Максима Кофана.

Загалом ліцензійних категорій 7. Перші номери збірної України в них після першості країни виглядають так:

57 кг: Айдер Абдураїмов

63,5 кг: Даниїл Заморило

92 кг: Аркадій Карцан

Перший ліцензійний турнір відбудеться в Італії у лютому-березні 2024 року.