Tribuna/Бокс/Блоги/12х3/Найкращий чемпіонат світу в історії українського боксу. Розбили топів та стали першими

Не менш успішний турнір за Олімпіаду-2012.

Блог — 12х3
9 жовтня, 21:15
4

22 вересня 2011 року офіційно стартував найуспішніший чемпіонат світу з боксу в історії українського аматорського боксу. Кваліфікаційні поєдинки турніру в Баку відбулись 26 вересня, а за результатами турніру збірна України стала першою у загальнокомандному заліку.

Україну представляли: Денис Козарук, Георгій Чигаєв, Микола Буценко, Василь Ломаченко, Денис Берінчик, Тарас Шелестюк, Євген Хитров, Олександр Гвоздик, Олександр Усик, Роман Капітоненко.

Команда здобула 4 золота та 1 срібло – українці розбили всіх, сильно випередивши навіть збірну Куби, яка стала другою.

Ломаченко ледь не вилетів з турніру. Врятувала історична апеляція

Цей турнір – один з найбільш насичених для Василя Ломаченка. У ваговій категорії до 60 кілограмів він стартував з перемоги над австралійцем, а потім зустрівся з американцем Хосе Карлосом Раміресом.

Бій проти майбутнього чемпіона світу в профі склався добре. Легкий на ногах Василь перепрацював Раміреса та переміг 16-9.

У наступному поєдинку Ломаченко програв. Судді віддали перемогу бразильцю Робсону Консейсао, який по ходу поєдинку побував у декількох нокдаунах, а в останньому раунді явно не хотів перетинатись з Василем, йдучи від бою.

Але була піднята саме рука Консейсао. Після цього українська команда подала протест на рішення суддів та отримала вирок на свою користь. Унікальна ситуація – протести в боксі практично ніколи не затверджуються.

Далі у Ломаченка було ще три поєдинки. Він побив представника Узбекистану з рахунком 18-10, італійця 17-11 та кубинця 17-12.

Берінчик побив майбутнього суперника з Олімпіади, а до золота не вистачило геть трохи

Єдине срібло цього турніру, як і через рік у Лондоні – на рахунку Берінчика у категорії до 64 кг. Денис стартував надпотужно – переміг Роніеля Іглесіаса. Кубинець – на той момент бронзовий призер Олімпіади (а з часом завоює золото ще двічі) та переможець Панамериканських ігор.

Поєдинок видався насиченим та близьким, але українець переміг з рахунком 20-19. Через рік вони зустрілись у фіналі Олімпіади і Денис, маючи травму руки, все ж програв кубинцю.

Далі українець пройшов представників Еквадору, Іспанії, Азербайджану та Великої Британії. А у фіналі програв бразильцю Евертону Лопесу. Знову дуже близький бій і такий же рахунок – 26-23 на користь бразильця.

Шелестюк переміг майбутнього олімпійського чемпіона

Тарас стартував на турнірі у ваговій категорії до 69 кг 29 вересня 2011-го. Тобена Келлера з Данії українець розбив з рахунком 23-8. Наступним став кубинець Карлос Банто – досвідчений боксер зі сріблом Олімпіади 2008-го, на якій він перебоксовував Біллі Джо Сондерса.

Наступним став Алексіс Вастін – бронзовий призер тої ж Олімпіади 2008 року. Вже більш ніж потужна серія перемог.

Але фінальною крапкою стала перемога у фіналі над казахстанським боксером Серіком Сапієвим. Майбутній Олімпійський чемпіон 2012-го, на той момент вже дворазовий чемпіон світу та переможець азійських ігор.

Такого іменитого візаві Шелестюк переміг з рахунком 16-10.

Хитров виграв у одного з головних японців у профі-боксі останніх років

Євген Хитров провів на турнірі п'ять поєдинків. Чвертьфінал проти серба Александара Дреновака вийшов страшенно насиченим – 34-15 на рахунок українця.

У фіналі Хитров зустрівся з японцем Рета Муратою. Майбутній олімпійський чемпіон турніру у Лондоні дав чудовий бій українцю, але програв – фінальний рахунок 24-22.

У профі Мурата ставав чемпіоном світу у середній вазі, а кар'єру завершив у 2022 році після поразки Геннадію Головкіну.

Усик побив Пулєва, взяв реванш у Бетербієва та завоював золото

Стартувавши з розгромної перемоги 26-2 у поєдинку проти литовця, у наступному поєдинку Олександр Усик зустрівся з Тервелом Пулєвим – братом Кубрата.

З ним Усик боксував тричі: у 2010-му в Харкові, на турнірі в Баку і на Олімпіаді у Лондоні 2012-го. Всі три рази переміг. Наступним став ще один суперник, з яким українець боксував тричі – Артур Бетербієв.

Вперше вони зустрілись ще у 2007-му – тоді Усик програв. Цього разу виграв 17-13, хоч і побував у нокдауні. До речі, за рік на Олімпіаді у Лондоні Усик переміг Бетербієва з таким самим рахунком.

Далі був півфінал проти білоруса і 23-10 та фінал проти азербайджанця та 25-15 на користь українця.

***

Той чемпіон світу – абсолютний тріумф та репетиція майстерного виступу України на Олімпіаді-2012. У Лондоні збірна України формально розділила перше місце з Великою Британією, але тут не мала конкурентів.

Другою стала збірна Куби з двома золотими та однією срібною медаллю, третьою – збірна Азербайджану з одним золотом та одним сріблом.

До речі, майбутні переможці Олімпіади у Лондоні програвали не тільки українцям. Люк Кемпбелл – олімпійський чемпіон у категорії до 56 кг тут програв у фіналі Лазаро Альваресу з Куби. А Ентоні Джошуа став срібним призером, програвши Мегомедрасулу Маджидову.