Tribuna/Футбол/Блоги/Мій протест/За крок до фіналу. Найуспішніший мундіаль для СРСР

За крок до фіналу. Найуспішніший мундіаль для СРСР

Напевно, один із найцікавіших чемпіонатів світу з футболу

Блог — Мій протест
10 сентября 2020, 17:02
6

Чемпіонат світу 1966 року проходив в Англії. Тоді чемпіонами стали англійці, перемігши ФРГ у фіналі з рахунком 4:2, перший і поки останній переможний чемпіонат світу для них. Трофей цього ЧМ під час демонстрації його на публіці в Методистському центральному залі в Вестмінстері, було вкрадено. І тільки через 7 днів титул допомогла знайти собака, по кличці «Піклс», в одному із кущів Лондона завернутим в газету, господар собаки відразу попав під підозру, але його врятувало алібі. Як потім вияснилось, крадіжку організовав лондонський гангстер Сідні Кугульєре.

Цей чемпіонат також запам'ятався рекордним результатом для СРСР - 4 місце. В заявці до складу Радянської команди входили і українські гравці, а саме: Віктор Серебряніков, Леонід Островський, Йожеф Сабо, Валерій Поркуян, Віктор Банніков. В команді були представники 11-х клубів, але найбільша кількість гравців прийшло саме з київського «Динамо» - 5 чоловік.

В груповому етапі збірна СРСР зіграла проти Північної Кореї, Італії та Чилі. Цю групу тодішні ЗМІ називали не простою, але прохідною. Всі три матчі СРСР перемогли. Обігравши грізну збірну Італії, яка в 1966 році була 2-х разовим чемпіоном світу (1934, 1938) і олімпійським чемпіоном (1936), її до речі називали одним із фаворитом всього чемпіонату. Збірна Радянського Союзу стала першою командою яка пройшла в чвертьфінал. В 1/4 фіналу збірній СРСР довелося зіграти проти Угорщини, яка змогла перемогти бразильців в груповому етапі.

Другою командою з групи D, яка вийшла у чвертьфінал, сенсаційно, стала Північна Корея, яка обіграла італійців (1:0), в них був дуже цікавий збір - гравців закрили на тренувальні базі на 6 місяців без вихідних, відпусток і можливості бачитися з рідними і такий підхід дав результат.

Батьківщина легендарної четвірки Бітлз - Ліверпуль, 4 матчі і 4 перемоги, перед півфіналом все скадалося дуже вдало, але Радянська команда все таки поступилася німцям. Збірна ФРГ з перших хвилин почала грати дуже агресивно і вже на 10 хвилині травму отримав український півзахисник Йожеш Сабо, до кінця матчу він кульгав, за правилами того часу заміни під час матчу не проводились.

Німці атакували, а у футболістів СРСР мабуть «здавали нерви» і під кінець першого тайму Ігор Численко сфолив і був вилучений з поля (карток тоді ще не було). На 88 хвилині уродженець Кропивницького Поркуян завдяки помилці воротаря зміг забити м'яч (Валерій був включений в заявку на чемпіонат в останній момент), але для камбеку не вистачило свіжості футболістам СРСР. 2:1 у фінал виходять німці.

У матчі за третє місце збірна Радянського Союзу поступилася португальцям, в матчі виділявся Еусебіу, який став найкращим бомбардиром чемпіонату.

До речі, першим талісманом чемпіонатів світу і взагалі великих турнірів став талісман ЧМ-1966 року - левеня Віллі. Символ Великобританії був одягнений у футболку в кольорах британського прапору і з надписом «WORLD CUP».