Tribuna/Футбол/Блоги/Red Side Of Merseyside/Гарматне м’ясо на газонах Wembley

Гарматне м’ясо на газонах Wembley

LFC в фіналах FA Cap [vol. ІV: 1971] Переможений на Old Trafford Евертон, золотий дубль Арсеналу, стотисячний стадіон та стильні семидесяті

2 июля 2013, 23:21
4

Двадцять один рік знадобився Ліверпулю та Арсеналу, щоб знову зійтися в фіналі Кубку Англії. За цей час, червоні провалилися до Другого Дивізіону, а вибравшись, відсвяткували перший тріумф в FACup-65, стали чемпіонами країни та активно зміцнювали власні позиції на європейській футбольній арені. Тим часом до моди остаточно увійшло видовжене волосся, джинси кльош та божевільні ритми Джимі Хендрікса.

Дорогою на Wembley-71, Ліверпуль здолав в 3-у раунді Олдершот (1:0), 4-у – Суонсі (3:0), 5-у – Саунтгемптон (1:0), 6-у – Тотенхем (0:0, 0:1), а півфіналі на Old Trafford був битий Евертон – 2:1. Забивши свій дебютний гол за червоних, Браян Холл вивів команду до четвертого в історії фіналу і другого проти канонірів.

Біл Шенклі з командою перед від'їздом до Лондону, 7 травня 1971

Фінальна гра Кубку Англії розіграшу 1970/71, стала останнім офіційним матчем для червоних в сезоні, тому для команди це був єдиний шанс зачепитися за трофей. Адже, за чемпіонство боротися не прийшлося, а Лідс виніс Ліверпуль з КЕЧ в півфіналі турніру.

Для Арсеналу гра була ще більш визначальною, на кону стояв золотий дубль, забронювавши за собою перемогу в Першому Дивізіоні, підопічні Бертрама Мі мали будь-що брати верх над хлопцями Біла Шенклі. Заповнений під зав’язку Wembley (на гру зібралося понад 100 тисяч глядачів), став свідком справжнього трилеру 8 травня 1971 року: дві половини гри с масою нереалізованих моментів, екстра-тайми, три голи протягом 19 хвилин, золотий дубль канонірів та повний розпачу Ліверпуль.

Чарлі Джордж тріумфатор: його гол приніс перемогу Арсеналу

Мерсисайдці втілили ігрову перевагу вже на другій хвилині першого екстра-тайму, голом відзначився Стіві Хайвей, проте два голи Еді Келлі та Чарлі Джорджа принесли перемогу Арсеналу. Під час кола пошани вболівальники канонірів зустрічали футболістів з Північного-Заходу оваціями, солідарність продемонстрували і фани Ліверпуля, коли принц Едвард вручав трофей капітанові переможців Франку Маклінтоку скаузери зустріли його оплесками.

Фінал 1971 став першим, коли в складі ЛФК не грав жодний шотландець, а в канонірів вони були і до того ж забивали. Пройде не одне десятиліття, і мерсисайдці, зрештою, зможуть повернути лондонцям боржок, за програні фінали.