Tribuna/Футбол/Блоги/Як козаки у футбол грали/Найрезультативніші протистояння плей-офф Ліги Чемпіонів першого десятиліття ХХІ століття

Найрезультативніші протистояння плей-офф Ліги Чемпіонів першого десятиліття ХХІ століття

Початок ХХІ століття подарував велику кількість цікавих та результативних матчів у плей-офф Ліги Чемпіонів. Про найрезультативніші з них читайте тут.

Автор — Bohdan Komarnickiy
23 апреля 2020, 16:02
4

Для більшості вболівальників найцікавішими є матчі, де  забито багато голів. А коли голи є у протистояннях на виліт, це особливе захоплення. Тому до вашої уваги найрезультативніші дуелі плей-офф ЛЧ першого десятиліття ХХІ століття. До уваги бралися сезони 2000/2001–2009/2010.

9-8 місце (9 голів).  Барселона – Челсі (2:1; 2:4). 1/8 фіналу. Сезон 2004/2005.

Перший сезон Моурінью в «Челсі». Два вогняні матчі у протистоянні Пуйоля, Роналдінью, ван Бронхорста, Хаві, Ето’о та Іньєсти проти Чеха, Дрогби, Макелеле, Террі, Лемпарда.

Перша гра на «Камп Ноу» запам’яталася автоголом Белетті, двома жовтими Дрогба і камбеком Барси після голів Максі Лопеса та Ето’о.

Матч-відповідь перевершив усі сподівання. 3:0 до 19 хвилини після голів Гудьйонсена, Лемпарда та Даффа. Потім був дубль Роналдінью. Другий м’яч Ронні, того вечора вівторка, входить у відеонарізки кращих моментів у його кар’єрі. Чех і Карвалью дивилися, як бразилець потанцював біля штрафного майданчика господарів і з носка вдарив у лівий від себе кут воріт. 3:2 у першому таймі. На той момент «Барселона» виходила в ¼ фіналу. Після перерви гра тривала без центру поля. Моменти були в обох команд. Але долю протистояння вирішив гол Джона Террі. Вожак лондонців забив на 76 хвилині.

«Челсі» продовжив боротьбу у турнірі. В ¼ пройшли «Баварію» (4:2; 2:3), а у півфіналі поступилися «Ліверпулю» (0:0; 0:1), який у вирішальному матчі турніру подарував надзвичайний стамбульський фінал проти «Мілана».

9-8 місце (9 голів).  Мілан - Депортиво (4:1; 0:4). 1/4 фіналу. Сезон 2003/2004.

Один із найвеличніших камбеків в історії ЛЧ. Іспанський клуб на початку 2000-х був грізною силою. Цій команді вдалося відігратися з 1:4 у неперевершеного «Мілана» Анчелотті.

Після жеребкування було незрозуміло на що розраховує Депор. У першому матчі це нерозуміння лише підтвердилося. Хоч іспанці і забили першими (Пандіані з навісу Капдевільї), але «Мілан» відігрався (Кака з передачі Кафу). На початку другого тайму довели статус фаворита після голу Шевченка. Після цього італійці почали добивати суперника. Вдруге Кака та Андреа Пірло здавалось вирішили долю протистояння ще в Мілані. 4:1 у першому матчі.

На другу гру Анчелотті зробив лише дві заміни. Тому основа мала продовжувати розпочате в Італії. Ла-корунці з перших хвилин ринули в атаку. Вже на 5-ій хвилині Пандіані відквитав один м’яч. Ще через 30 хвилин Валерон, після помилки Діди на виході, зробив рахунок 2:0. Іспанцям залишалося забити один м’яч, щоб пройти у півфінал. І вони його забили! У кінці першого тайму Альберт Луке скористався помилкою Нести.

«Мілан» понісся вперед. Але безрезультативно. А на 76 хвилині матчу Іррурета, який вийшов на заміну за 10 хвилин до того, остаточно декласував іменитих гостей. Після фінального свистка «Ріасор» був у ейфорії.

7 місце (10 голів).  Реал - Монако (4:2; 1:3). 1/4 фіналу. Сезон 2003/2004.

Ще одне чвертьфінальне протистояння у 2004 році. Перший матч відбувся 24 березня на «Сантьягу Бернабеу». Наприкінці 1-го тайму Скілаччі вивів гостей вперед. У другому таймі «вершкові» взялися за роботу, і в період з 51 по 81 хвилину забили у ворота Флавіо Рома чотири рази (Ельгера, Зідан, Фігу, Роналдо). Здавалось комфортний відрив, але через дві хвилини Фернандо Морієнтес зробив рахунок 4:2. В монегасків під керівництвом Дешама з’явилися примарні шанси на реванш.

6 квітня вечір для «Монако» розпочався невдало. З передачі Роналдо забив Рауль. Наприкінці тайму Людовік Жюлі забиває у дальній кут воріт, які захищав Ікер Касільяс.

Після виходу з роздягальні «Монако» забиває вдруге. Хороший навіс молодого Евра головою замкнув Морієнтес. А на 66 хвилині матчу Жюлі елегантно п’ятою переправляє круглого у ворота Ікера та біжить святкувати. Далі команди обмінялися хорошими атаками, які голів не принесли. Фінальний свисток Колліни зафіксував один з найпам’ятніших результатів у історії клубу «Монако». Після гри Дешам сказав: «Ця гра доказує, що в футболі можливо все, якщо вірити у себе».

Після цієї перемоги «Монако» дійшло до фіналу, де поступилися «Порту» - 0:3.

6-4 місце (11 голів).  Рома – Манчестер Юнайтед (2:1; 1:7). 1/4 фіналу. Сезон 2006/2007.

Навесні 2007 року жереб звів італійську та англійську команди. Фаворитом у протистоянні вважалися манчестерці, де починав запалювати Роналду. Перший матч на «Стадіо Олімпіко» завершився мінімальною вікторією римлян. На голи Таддеї та Вучиніча червоні дияволи відповіли точним ударом Руні.

А вже через тиждень «МЮ» взяв переконливий реванш. В перші 20 хвилин Каррік, Руні та Алан Сміт зняли питання про переможця матчу. До кінця тайму встиг відзначитися і Роналду. У четвертому таймі двохматчевого протистояння розгром продовжили Роналду, Каррік та Евра. Між 6 та 7 голами манчестерців один м’яч за «Рому» забив Де Россі. Зразу після гри Едвін ван дер Сар сказав: «Не те, щоб «Рома» грала погано, просто ми були неперевершені».

6-4 місце (11 голів).  Челсі - Баварія (4:2; 2:3). 1/4 фіналу. Сезон 2004/2005.

Протистояння англійського та німецького грандів подарував нам чвертьфінал у 2005 році. Перший матч на «Стемфорд Брідж» розпочався з швидкого голу Джо Коула. На 7 хвилині другого тайму Швайнштайгер зрівняв рахунок. Це лише розсердило господарів, які з 60 по 81 хвилини «відгрузили» у ворота Кана 3 голи (дубль Лемпарда та м’яч Дрогба). Проте на 90 хвилині у «Баварії» з’явилася нагода пробити пенальті. Одинадцятиметровий реалізував майбутній гравець аристократів – Міхаель Баллак.

Після першого матчу «Баварії» потрібно було відіграватися. На «Олімпіаштадіоні» рахунок на 30 хвилині відкрили гості (Лемпард). Другий тайм активніше розпочала «Баварія», якій на 65 хвилині вдалось відновити статус-кво. Забив Клаудіо Пісарро. Через 15 хвилин надії німців на прохід у ½ фіналу розвіяв Дідьє Дрогба зробивши рахунок 3:6 за сумою двох протистоянь. Після цього мюнхенцям вдалося затиснути до власних воріт гостей із Лондона. Вже в доданий арбітром час команда Фелікса Магата зуміла вирвати перемогу в другій грі (забили Шолль та Герреро). Але далі турнірним шляхом пішла команда з Англії.

6-4 місце (11 голів).  Реал – Манчестер Юнайтед (3:1; 2:3). 1/4 фіналу. Сезон 2002/2003.

Чвертьфінал у 2003 році звів дві зіркові команди. Касільяс, Р. Карлос, Зідан, Фігу, Рауль, Роналдо, Гуті з сторони Мадриду. Манчестер представляли Невілл, Фердінанд, Бекхем, Гіггс, Кін, Скоулз та ван Ністелрой.

Перша гра відбувалася на «Бернабеу». До 50 хвилини «галактікос» вигравали 3:0 (Фігу та дубль Рауля). На 52 хвилині ван Ністелрой встановив остаточний рахунок іспанської частини двобою – 3:1.

Матч-відповідь подарував справжній футбольний триллер. Сер Алекс залишив на лаві запасних Бекхема, якому перед цим у роздягальні дісталося бутсою по обличчі. Гра розпочалася з голу Роналдо, який пробив у ближній кут воріт Бартеза. «Юнайтед» активно пішли вперед і за дві хвилини до перерви були винагороджені м’ячем ван Ністелроя. На початку другої 45-хвилинки знову забив Роналдо. Не встигла секундна стрілка зробити два повних оберти, як «дияволи» зрівнюють рахунок. Автогол Івана Ельгери залишив манчестерців «у грі».

Але це був вечір бразильського феномена. Хет-трик і рахунок знову на користь «вершкових». Далі відбувся вихід Бекса. Через 14 хвилин після виходу на заміну Девід забив зі штрафного. А під завісу гри Бекхем забив свій останній гол за «МЮ» у Лізі Чемпіонів. Загалом 4:3 у матчі, та 5:6 у двох матчевій дуелі. Далі пішли «галактікос».

3-2 місце (12 голів).  Вердер – Ліон (0:3; 2:7). 1/8 фіналу. Сезон 2004/2005.

«Вердер» з Боровскі та Клозе потрапив під каток зіркового «Ліона» з Купе, Ессьєном, Абідалем, Жуніньйо та молодими Малуда і Бен Арфа.

Перший матч у Бремені зафіксував впевнену «суху» перемогу гостей – 0:3. Забивали Вільтор, Діарра та Жуніньйо.

На «Жерлані» команда Поля ле Гуена влаштувала перестрілку. На хет-трик Вільтора, дубль Ессьєна, голи Малуда та Берто бременський колектив відповів м’ячами Міку та Ісмаеля.

3-2 місце (12 голів).  Ліверпуль – Челсі (1:3; 4:4). 1/4 фіналу. Сезон 2008/2009.

У 2009 році дві англійські команди зійшлися у плей-офф найпрестижнішого Єврокубка. Перший матч відбувся на «Енфілді». Різкий початок мерсисайдців призвів до швидкого голу Фернандо Торреса. «Челсі» зусиллями свого правого захисника Івановіча спочатку відігралися, а потім і вийшли вперед. Остаточний рахунок встановив Дрогба в середині другого тайму. Після гри господарі покидали стадіон будучи розчарованими.

Матч у Лондоні розпочався вдало для гостей. Вони створили більше моментів і заслужено вели до перерви 0:2 (Ауреліо і Хабі Алонсо). На другий тайм «аристократи» під проводом Гууса Хіддінка вийшли вмотивованішими. У період з 51 по 76 хвилини відзначилися Дрогба, Алекс та Лемпард. «Ліверпуль» знайшов у собі сили не лише відігратися, а й вийти вперед (Лукас Лейва і Кейт). Проте, останнє слово залишилось за господарями поля. Лемпард зробив дубль. Остаточний рахунок – 4:4. За сумою двох матчів далі пішли лондонці.

1 місце (13 голів).  Спортинг – Баварія (0:5; 1:7). 1/8 фіналу. Сезон 2008/2009.

Найрезультативніша дуель плей-офф Ліги Чемпіонів була зіграна навесні 2009 року. Мюнхенський гранд у двох матчах зніс з футбольного поля португальський «Спортинг».

Перша гра на «Жозе Алваладе» у Лісабоні принесла велике розчарування місцевим фанатам. Зіркова «Баварія», за рівної кількості ударів по воротах, знищила «Спортинг» - 0:5. Дублі на рахунках Рібері та Тоні, ще один гол забив Міро Клозе. Другий матч втрачав своє стратегічне значення.

Але на «Альянц-Арені» «Баварія» продовжила побиття португальців. 4:1  до перерви,  і ще три м’ячі від господарів в останній чверті гри зробили рахунок 7:1. 13 голів у двох матчах.

Це протистояння ще 9 років залишалося найрезультативнішим у ХХІ столітті. Поки «Ліверпуль» та «Рома» у півфіналі сезону 2017/2018 не повторили показник у 13 голів за два матчі.