Крім невдах етапу Формули-1 у Монако Макс Подзігун розповів і про тих, кому доля усміхнулася на Лазуровому узбережжі.

Блог — Vidiscope
Автор — vidiscope
2 июня 2014, 17:11

Топ Гран-прі Монако. П’яте місце я віддаю Роману Гросжану. Цього разу жодної помилки, фініш на восьмій позиції, ще кілька очок у Кубок конструкторів для команди Лотус. Звісно вони лише крихти зі столу зішкрібають у цьому році, але, як мінімум вони не останні, вони не з нулем і саме завдяки Роману Гросжану, команда, якось продовжує прогресувати у Кубку конструкторів. Він заслуговує на похвалу на Гран-прі Монако.

Четверте місце я віддам Феліпе Массі. Він став жертвою наскоку у кваліфікації від Маркуса Ерікссона, він вибув фактично з боротьби за хороший результат. Стартував Масса шістнадцятим, а фінішував сьомим. Він на гумі Суперсофт проїхав відрізок у 46 чи 48 кіл, просто, здавалося б неймовірну дистанцію для найм’якішого типу гуми і завдяки такій кмітливій тактиці він зміг піднятися у топ-10 і завоювати очки.

Третє місце я віддам команді Макларен в цілому. Два боліди у топ-10, вони вперше за 3 гонки фінішували в очках і перервали одну з рекордних невдалих смуг в своїй історії. Вони знайшли якісь базові моменти, які допомагають їм отримувати результат. Цього разу молодий пілот Кевін Магнуссен і Дженсон Баттон досвідчений показали, що гонщики у команди хороші. Лишилося тільки попрацювати з технікою.

Друге місце у списку вдалих виступів на Гран-прі Монако я б віддав переможцю Ніко Росбергу. Ніко повертається у лідери чемпіонату і для нього цей вікенд безумовно пройшов успішно. Друга гонка поспіль в Монако, яку він виграє, друга гонка поспіль, де він лідирує від старту і до фінішу. Таке в останнє вдавалося Айртону Сенні. Це безумовно успіх для Ніко.

Перше місце. Тут, я думаю, мало хто буде сперечатися — Жюль Б’янкі, перші очки для команди Марусі. Команда, яка ні за яких нормальних умов не могла б фінішувати дев’ятою. Для команди Маруся це як перемога в чемпіонаті, тому що цих очок вони давно чекали. Було багато питань, щодо майбутнього команди, у них великі проблеми фінансові, але різниця між дев’ятим місцем у Кубку конструкторів і, скажімо, десятим — це близько 8 000 000 євро. Загалом це плюс майже 50 000 000, які вони отримають в кінці сезону, які вони отримають в бюджет, а це майже половина бюджету команди.