Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/😱 Шок: Коваленко приніс перемогу над «Наполі» на 91-й хвилині – забив вперше за 2 роки

Можливо, звільнив Гарсію.

12 ноября, 18:30
27

Сенсація в Італії: аутсайдер «Емполі» на 91-й хвилині вирвав перемогу 1:0 на виїзді в чинного чемпіона Серії А, «Наполі». Сенсація х2: цей гол забив Віктор Коваленко.

Зібрали трохи цифр для розуміння, наскільки це знаменна подія:

• Віктор Коваленко загалом у сезоні 2023/24 за даними Transfermarkt зіграв усього 59 хвилин. Жарти про «забиває раз на годину» – в студію.

У конкретно цьому матчі він вийшов на 71-й хвилині – отримав найбільше ігрового часу від тренера Ауреліо Андреаццолі.

• Насправді ж востаннє Коваленко забивав ще в сезоні 2021/22. Тоді у складі «Спеції» 16 жовтня 2021 року українець відзначився у воротах «Салернітани».

Ще раз: Коваленко не забивав 757 днів.

• Остання результативна дія за даними Transfermarkt у виконанні Коваленка була 10 березня цього року. Вона була не менш сенсаційною – тоді українець заробив пенальті, і «Спеція» змогла несподівано обіграти «Інтер».

• «Справжній» асист був за понад рік до того – 12 березня 2022 року віддав результативну передачу на Рея Маная, допомігши «Спеції» здолати «Кальярі».

• Гол за «Емполі» – очевидно дебютний і лише другий у європейській карʼєрі Коваленка за 52 матчі загалом – по голу за 26 появ на полі. Для порівняння, у «Шахтарі» Коваленко забив 32 голи за 199 матчів – тобто, приблизно по голу за 6-7 появ на полі.

• Після перемоги Віктор Коваленко присвятив її Україні:

«Це чудовий день не лише для міста Емполі, яке прийняло мене, але й для мого рідного Херсона, який був деокупований рік тому. Ми хотіли перемогти та привезти додому очки. Попереду ще багато матчів, але у нас дуже сильний та розумний підбір виконавців, ми можемо грати ще краще.

Мене не викликали до збірної України на матч з Італією, але я точно буду найпалкішим її вболівальником».