Tribuna/Прочие/Блоги/Live блог/Онлайн дня Олімпіади: Шмуратко відібрався у довільну програму, несподіване срібло білоруса в індивідуальній гонці біатлону

Слідкуємо за змаганнями в Пекіні 8 лютого.

3

Головне на змаганнях в Пекіні 8 лютого.

Головні події дня

• Українські біатлоністи взяли участь в індивідуальній гонці з біатлону на 20 км. Найкращим у нас став Дмитро Підручний (18-й). Артем Прима – 37-й, Антон Дудченко – 50-й, Богдан Цимбал – 55-й.

Виграв у гонці француз Фійон-Має, другим несподівано став білорус Антон Смольський.

• Триразовий чемпіон світу американець Нетан Чен встановив світовий рекорд у короткій програмі на Олімпійських іграх у Пекіні. Отримав 113,97 бали. Історичне досягнення.

• Іван Шмуратко відібрався у довільну програму у рамках особистих змагань. Українцю вдалося втиснутись у 24 найкращих, що дозволить виступити 10 лютого. Непоганий результат з огляду на те, що наш спортсмен 5 днів був на карантині.

• Наша сноубордистка Аннамарі Данча мало не пропустила заїзд через проблеми з тестом на коронавірус. На щастя, ситуацію вдалося швидко вирішити. Шкода, але все одно Аннамарі не пройшла до 1/8 фіналу.

***

14.52 У санному спорті українки Юліанна Туницька та Олена Стецьків фінішували з 21-м та 22-м загальним часом. На жаль, закінчили особисті змагання, не увійшовши до топ-20.

Юліанна Туницька поділилася враженнями після завершення: «Ще під емоціями, не вистачає сил. Три заїзди проїхала стабільно добре. Нешвидко, але добре. Зробила все, що в моїх силах. Щаслива, оскільки в цих трьох заїздах залишила себе повністю на треку. Всім задоволена і дуже щаслива, що закінчила свої особисті змагання саме так, щоб потім без докору сумлінь. Все було добре».

14.34 Норвежець Йоханнес Клебо виграв спринт вільним стилем у лижних перегонах. Обійшов італійця Федеріко Пеллегріно на 0,26. Це вже четверта золота олімпійська медаль 25-річного лижника. Браво.

14.11 А ось ще один олімпійський рекорд дня. Чоловіки-ковзанярі розіграли медалі на дистанції 1500 м. К’єлд Нюйс із Нідерландів здобув перемогу, встановивши олімпійський рекорд (1:43,21).

13.56 Дмитро Підручний прокоментував власний виступ в індивідуальній гонці:

«Хід вийшов досить непоганий, біглося добре. Але ця траса важка для моєї спини, і останні два кола відчувалося, що спина втомилась. Тут складна траса, щось схоже на Антхольц, а такий рельєф явно не підходить моїй спині. Але біглося добре, і по трасі, якщо не враховувати цієї проблеми, почувався чудово. Лижі котили дуже-дуже класно, дякую за це сервісу і всій команді, які працювали над ними.

Практично всю гонку біг сам, лише четверте та п’яте коло працював разом із швейцарцем. Четверте коло він просидів у мене за спиною, на п’ятому колі я трішки  наздогнав його, потягнувся та проїхав із ним, але на фініш мав видавати все, що міг, і зумів відірватися від нього. Перші три кола їхав практично сам: тих, кого наздоганяв перед собою, – зміг обігнати, і це радує. Перші кілька кіл бачив Йоханнеса Бо, постійно тримав його у полі зору, але на своєму п’ятому колі він значно відірвався», – сказав Дмитро.

12.32 Ми стежили за біатлоном, а паралельно відбулася кваліфікація лижного спринту. На жаль, наші Руслан Перехода та Олексій Красовський не вийшли до 1/4 фіналу. Перший став 46-м, а другий – 64-м.

12.15 Переможцем індивідуальної гонки став Фійон-Має. Це перше олімпійське золото для Кентена. До цього він узяв срібло у змішаній естафеті.

Окремо варто відзначити несподіваний результат білоруса Антона Смольського, який взяв срібло (перша особиста олімпійська нагорода). Бронза – у Йоганнеса Бе (друга особиста медаль Олімпіади у кар’єрі).

12.00 Підсумкові результати чоловічої індивідуальної гонки в біатлоні:

Дмитро Підручний – 18-й (3 промахи), Артем Прима – 37-й (4 промахи), Антон Дудченко – 50-й (4 промахи), Богдан Цимбал – 55-й (4 промахи). Не найвражаюча гонка для нас.

11.29 Ех, а ось і третій промах Підручного у цій гонці. А Дудченко жодного разу не схибив на своїй другій стрільбі. У Цимбала нуль на другій стрільбі, хоча на першій промахнувся аж тричі.

Деякі біатлоністи вже фінішували. Чекаємо на фінал гонки.

11.09 На третьому вогневому рубежі Дмитро Підручний також промахнувся один раз. На жаль, шансів на подіум тепер мало. Але стежитимемо далі.

Два промахи у Прими після стрільби на другому рубежі.

10.50 Підручний відстрілявся на нуль на першому вогневому рубежі, але схибив раз на другому. У Прими один промах на першій стрільбі.

10.37 Українки Валентина Камінська, Марина Анцибор та Вікторія Олех, на жаль, не відібралися у фінал лижних спринтерських перегонів вільним стилем. Наші дівчата фінішували поза топ-30 (Анцибор – 54, Олех – 69, Камінська – 70).

Першою після кваліфікації йде шведка Юнна Сундлінг зі Швеції, другою – американка Розі Бреннан, третьою – Надін Фандріх зі Швейцарії.

10.30 Почалась чоловіча індивідуальна гонка в біатлоні. Разом вболіваємо за наших! Заходьте в новину по гонці або ділитеся враженнями в коментарях під цим постом.

Нагадаємо, що Україну представлять Підручний, Прима, Дудченко та Цимбал.

10.12 Ще одна перемога в Австрії. Їх сноубордист Бенжамін Карл переміг у паралельному гігантському слаломі. У фіналі він був кращим за словенця Тіма Мастняка.

Це третя медаль Карла на Олімпіадах, але перша золота. Раніше брав срібло у Ванкувері у паралельному гігантському слаломі та бронзу в Сочі у паралельному слаломі.

9.51 Чеська сноубордистка Естер Ледецька виграла змагання у паралельному гігантському слаломі. У фіналі вона випередила Даніелу Ульбінг із Австрії.

Тепер Естер – триразова олімпійська чемпіонка. На Олімпіаді в Пхончхані вона завоювала золото у паралельному гігантському слаломі у сноуборді, а також перемогла у супергіганті у гірськолижному спорті. Ще одна легенда.

9.27 Аннамарі Данча прокоментувала дивну ситуацію, через яку її мало не допустили до заїзду у паралельному гігантському слаломі: «Коли переді мною залишилось 5 пар, то мені сказали, що не можу стартувати, бо в мене погані тести. Мені за 5 хвилин до виходу сказали, що я допущена. Проїхала я слабо, коли побачила час – вжахнулася»

9.10 Австрійський гірськолижник Маттіас Майєр переміг у супергіганті на Олімпійських іграх у Пекіні та став триразовим олімпійським чемпіоном. На рахунку Майєра дві перемоги у супергіганті (Пхенчхан-2018, Пекін-2022) та золото у швидкісному спуску (Сочі-2014).

8.58 Україна показала найкращий результат за 20 років на Олімпіаді-2022 у супер-гіганті. Іван Ковбаснюк посів 32-е місце, фінішувавши з результатом 1:25.56 хвилин.

8.36 Українська сноубордистка Аннамарі Данча показала 26-й результат у відбірочному заїзді у паралельному гігантському слаломі, що не дозволило їй пройти до 1/8 фіналу.

Цікаво, що Данчу допустили до змагань за 5 хвилин до старту через проблеми із тестами на коронавірус.

8.24 Триразовий чемпіон світу американець Нетан Чен встановив світовий рекорд у короткій програмі на Олімпійських іграх у Пекіні. Отримав 113,97 бали. Попередній рекорд належав японцю Юдзуру Ханю (111,82).

8.17 20-річний Іван Шмуратко став 22-м у короткій програмі у рамках особистих змагань, отримавши за свій виступ 78.11 балів. У довільну програму (відбудеться 10 лютого) потрапляють 24 найкращі спортсмени за підсумками короткої.

Нагадаємо, що українець пропустив командний турнір через позитивний тест на коронавірус.

7.59 Китайська фрістайлістка Гу Айлін перемогла у біг-ейрі із результатом 188.25.

7.35 Всім привіт! Розпочинаємо онлайн чергового дня зимової Олімпіади в Пекіні.

Різниця в нас з Пекіном – 6 годин. Тому частина змагань пройшла вночі.