Tribuna/Футбол/Блоги/Futball life/Садіо Мане – накричав, нагрубив і побився. Хто винен у провалі сенегальця і що далі

Блог — Futball life
Автор — Саня Шико
1 июля, 08:31

Переїзд Садіо Мане до "Баварії" виглядав досить привабливо. Але сенегальський футболіст не виправдав очікувань.

Чомусь більшість експертів і вболівальників вирішили, якщо Мане феєрить в АПЛ, значить і в Бундеслізі творитиме чудеса. Проте нічого подібного не сталося. Статистика каже сама за себе. За шість сезонів у "Ліверпулі" Мані менше десяти голів не забивав:

2016/2017 – 27 матчів, 13 голів;

2017/2018 – 29 матчів, 10 голів;

2018/2019 – 36 матчів, 22 голи;

2019/2020 – 35 матчів, 18 голів;

2020/2021 – 35 матчів, 11 голів;

2021/2022 – 34 матчі, 16 голів.

Сезон 2022/2023 у "Баварії" Мані завершив із результатом - 25 матчів, сім голів!

Таке відчуття, що Мане зайшов у "Баварію", не з тієї ноги. А обставини підливали олію у вогонь протягом усього сезону. Травма гомілкової кістки змусила Мане пропустити трохи більше трьох місяців (105 днів) та мундіаль у Катарі. Плюс - парочка скандалів та огидні стосунки з Нагельсманом.

Садіо Мане всіма силами намагався показати, що він не згоден з тренером у тих випадках, коли Нагельсман випускає його на заміну та ще й на останніх хвилинах матчу. Перший дзвіночок пролунав після матчу з ПСЖ (1/8 Ліги чемпіонів). Мане висловив своє невдоволення надто голосно. У березні повторилася та сама ситуація. Власне, здавалося б, нічого дивного. Садіо і в "Ліверпулі" міг не потиснути руку Клоппу, якщо не погоджувався з думкою тренера. Але не потиснув руку і накричав – це дещо різні речі.

У квітні сенегалець влип ще до одного скандалу. Після матчу з "Манчестер Сіті" не просто посварився з Лероєм, а побився. Звичайно, всі були незадоволені програшем з рахунком 0:3, але розбивати губу одноклубнику – це вже занадто.

Не можна сказати, що у провалі винен лише Садіо Мане. Навіщо купували сенегальця? Замінити Роберта Левандовського. Тобто на позицію центрального нападаючого. Нагельсман саме на цю позицію і награвав Мане. Однак ніхто не врахував, що Садіо зовсім не центральний нападник. Він чудово почувається на фланзі і творить дива з глибини. Відповідно ми так і не побачили щасливого Мане, якому, за ідеєю, мало бути комфортно в "Баварії". Звичайно, знову-таки, це не привід кричати, грубити та битися.

У березні звільнили Нагельсмана. Першого квітня "Баварія" вийшла на матч проти "Борусії" під керівництвом Томаса Тухеля. Новий коуч дав можливість Мане показати, на що він здатний, випустивши сенегальця у старті. За 90 хвилин Мане так і не забив. До закінчення сезону Тухель остаточно розчарувався в Садіо: з "Шальке" (32 тур) Мане зіграв п'ять хвилин; з "РБ Лейпциг" (33 тур) - чотири хвилини; у заключному матчі сезону з "Кельном" (34-й тур) Мане взагалі не вийшов.

За підсумками сезону 2022/2023 у Бундеслізі Садіо Мане відправили до збірної найгірших футболістів. "Баварія" вкотре помилилася.

Думали, що за 50 мільйонів євро придбали діамант, а виявилося – велику проблему. Виникає питання, яке "Баварія" мала задати собі минулого літа: чи міг Юрген Клопп втратити супер гравця за 50 млн євро? Навряд чи. До речі, сьогодні вартість Садіо Мане складає 25 млн. євро (Transfermarkt).

20 червня збірна Сенегалу провела товариський матч із Бразилією (2:4). Два голи забив Садіо Мане.

Останні дні ходять чутки про повернення Мане до АПЛ. Хтось відправляє сенегальця до Саудівської Аравії. Проте, головний тренер збірної Сенегалу Аліу Сіссе спростував усі чутки і заявив, що Мане залишається в "Баварії" щонайменше на сезон 2023/2024. Головне, щоб з Томасом Тухелем порозумівся. Адже з німцем посваритися нічого не варто.