Tribuna/Футбол/Блоги/У світі футболу/Манчестер Сіті: підсумки сезону

Манчестер Сіті: підсумки сезону

Хоча на календарі тільки 16 квітня, але «Ман. Сіті» вже вирішив всі турнірні завдання і блог «У світі футболу» розповідає про досягнення і невдачі «містян» цього сезону.

Автор — Igor99
16 апреля 2018, 19:41

На календарі тільки 16 квітня, а футбольний сезон для "Ман. Сіті" вже, по суті, завершено.

З вашого дозволу, хотів би почати цей текст з повернення в недалеке минуле, в попередній сезон, який став лише підготовчим для тої команди, яку ми бачимо зараз.

Попередній сезон видався для містян дуже складним. До керма команди прийшов Хосеп Гвардіола, від "містян" одразу очікували феєричного, іскрометного футболу. Того футболу, який був у "Барселони" та "Баварії"під керівництвом каталонського фахівця.

Але вже з перших турів стало зрозуміло, що такої гри, від якої б захоплювало подих, у сезоні 16\17 ми не побачимо. було видно, що немає взаєморозуміння між гравцями і тренером. Гравці просто контролювали м'яч, не знаючи, як загострити гру. Ці футболісти просто не могли грати в "тікі - таку", подовгу плести мережива, застосовуючи для підготовки атаки до 100 передач. Коли Гвардіола це зрозумів, то було вже занадто пізно і "Челсі" вже був попереду всієї планети і потихеньку починав святкувати чемпіонство. Тож, у тому сезоні "блакитні" посіли лише третє місце, а в Гвардіолу у полетіли стиглі томати від вболівальників, які твердили, що це - АПЛ і Пеп тут нічого не досягне.

Та влітку команда суттєв підсилила захисну і воротарську лінії, а Хосеп Гвардіола остаточно відкалібрував стиль "Манчестер Сіті". У грі "містян" суттєво побільшало швидкості і гостроти.

Багато тренерів і вболівальників вважили "блакитних" фаворитами на перемогу в АПЛ і вони вже зі старту Чемпіонату показали, що очікування були не марними. Від матчу до матчу блакитні манчестерці ставали все сильнішими і набрали таких обертів, що деяким суперникам, підозрюю, було боязко виходити на футбольне поле.

"Манкуніанці" пройшли майже весь шлях на диво рівно, тож майже веь сезон проходив так, як описано в попередньому абзаці, поки Вокер, 19 лютого, не "ляпнув" в матчі Кубка Англії проти "Вігана". І цей "ляп", напевне, коштував "шейхам" кубка. Хоча вже через тиждень "блакитні" розгромили "Арсенал" в фіналі Кубка Ліги і здобули перший в сезоні трофей.

В часи, коли не все давалося легко, "містяни" показували, що і характером вони не обділені, "вириваючи перемоги на останніх хвилинах, або і секундах.

Насправді слабким видався вийшов лише короткий відрізок, який, в кращих традиціях іронії долі, і був вирішальним у боротьбі за ще один трофей - кубок Ліги чемпіонів. Навіть не те, що провальний відрізок, це швидше була невелика, але вирішальна і дуже невчасна слабинка - дві поразки від "Ліверпуля" в ЛЧ, між якими розташувалося фіаско від інших "манкуніанців" - "МЮ".

Це була гра з двома різними таймами. В першому таймі дербі Манчестера "блакитні володіли повною перевагою, що і вилилося в 2:0 на користь "містян" після перших 45 хвилин. Можливо, вже тоді в головах гравців "МС" промайнула думка про матч - відповідь проти "Ліверпуля", а от "дияволам" кров з носа була потрібна перемога, яку вони і здобули, здійснивши фантастичний "камбек".

В цілому, для "Сіті" сезон вийшов хорошим, похвала на адресу "містян" лунала з кожної мікрохвильовки, суперники їх боялися, але Гвардіола знову не зміг підкорити Лігу чемпіонів після відходу з "Барселони", тож ще є непідкорені висоти, є куди прагнути і є стимул, мотивація.

P.S.

Олександр Зінченко непогано себе проявив і, я певен, він ще цього сезону матиме шанс знову довести, на що здатен (в Англії це треба доводити кожного матчу), адже всі турнірні завдання "Ман. Сіті" вже вирішив, до закінчення Чемпіонату ще 5 матчів, які іспанський наставник напевне використає для експериментів і даючи шанс молоді.