Tribuna/Легкая атлетика/Блоги/Камон, ран!/Дайджест бігових подій березня: загибель ексрекордсмена України у марафонському бігу та перемога українки у Єрусалимі

Підбірка подій березня зі світу бігу

Блог — Камон, ран!
4 апреля 2022, 10:17
3

Головною подією у світі легкої атлетики в березні місяці став Чемпіонат Світу у приміщенні, що пройшов у Белграді, а також проведення Токійського марафону.

Токійський марафон

Про результати в Токіо я згадував в дайджесті за лютий місяць. У чоловіків прогнозовано переміг Еліуд Кіпчоге з четвертим результатом в історії 2:02:40 (перший та третій також належать йому) та срібна призерка Олімпійських ігор 2020 року та володарка світового рекорду на марафоні Бригіта Косгей (2:16:02) у жінок.

Місцеві бігуни відзначились встановленням найшвидшого результату для пари на одному марафоні - Кенго Судзукі (4 місце, 2:05:28) та Мао Ітіяма (6 місце, 2:21:02).

Світова рекордсменка серед жінок у категорії 60+

Знайомтесь, Маріко Оґета - 63-річна бігунья з Японії. Перша жінка, яка пробігла марафон швидше 3-х годин для вікової категорії 60+ (2:56:54), а в 62 роки продемонструвала свій найкращий результат 2:52:13.

На початку березня фінішувала на Токійському марафоні за 3:04:16, а вже через тиждень за 2:58:40 марафон у Нагої. Проте для неї це була всього-на-всього перевірка форми перед Бостонським марафоном, що відбудеться 18 квітня.

Чемпіонат світу в приміщенні у Белграді

Закриття зимового сезону в легкій атлетиці пройшло з 22 по 24 березня у столиці Сербії - Белграді. Результати деяких дисциплін та підсумки виступів української збірної.

• 1500 метрів

У чоловіків золота нагорода була розіграна у фінішній сутичці між Самуелем Теферою та Якобом Інгебрігтсеном, який вів забіг в другій половині дистанції. В підсумку Тефера фінішував першим з результатом 3:32.77, а Інгебрігтсен - 3:33.02. Третім став Абель Кіпсанг - 3:33.36.

В інтерв'ю після забігу Інгебрігтсен прокоментував, що так погано під час змагань він себе ще не почував, а по прибутті додому в нього підтвердився коронавірус.

У жінок весь п'єдестал забрали представниці ефіопської збірної на чолі з Гудаф Цегай (3:57.19). Друге і третє місце в Аксумавіт Ембає (4:02.29) та Хірут Мешеша (4:03.39).

• 3000 метрів

Ефіопська збірна продовжила своє домінування й на 3000 метрах. Олімпійський чемпіон на 10 000 метрів Селемон Барега та срібний призер Ламеча Гірма на 3000 метрах з перешкодами розіграли між собою перше та друге місце - 7:41.38 та 7:41.63 відповідно. Третє місце у британця Марка Скотта - 7:42.02.

У жінок склалась практично ідентична ситуація. Між переможницею Лемлем Хайлу (8:41.82) та бронзовою призеркою Ейгаєху Тайе (8:42.23), друге місце посіла британка Елль Пурр'є Сент П'єр (8:42.04).

• Два світових рекорди

Юлімар Рохас встановила новий світовий рекорд у потрійному стрибку (15.74 м), а Мондо Дюплантіс у стрибках з жердиною (6.20 м). Для Мондо це був другий світовий рекорд за останні два тижні (обидва рази у Белграді). Дюплантіс і Рохас показали свої найкращі результати в останній спробі.

• Збірна України

У зв'язку з повномасштабним вторгненням російських військ на територію України, нашу збірну на цих змаганнях представляли всього шість спортсменок: Юлія Лобан (п’ятиборство), Анна Плотіцина (біг з бар’єрами), Ірина Геращенко та Ярослава Магучіх (стрибки у висоту), Яна Гладійчук (стрибки з жердиною) та Марина Бех-Романчук (потрійний стрибок та стрибки у довжину).

В підсумку українським дівчатам вдалось завоювати дві нагороди. Ярослава Магучіх перемогла у стрибках у висоту з результатом 2.02 м, а Марія Бех-Романчук в останній спробі потрійного стрибка виборола срібло. Для Марини це дебютний сезон у цій дисципліні.

Перемоги українок на Єрусалимському марафоні

Перше місце серед жінок на Єрусалимському марафоні здобула Валентина Верецька з результатом 2:45:54. Після того, як Валентині довелось покинути Миколаїв наприкінці лютого через повномасштабне вторгнення російських військ на територію України, разом зі своєю 11-річною дочкою, вона посіла третє місце на півмарафоні в Ер-Ріяді в Саудівській Аравії та була запрошена на Єрусалимський марафон.

Друге місце на півмарафонській дистанції посіла Марія Радько з результатом 1:23:25.

Загибель Анатолія Зерука

На початку квітня прийшли сумні новини з фронту. Виконуючи службовий обов'язок, захищаючи суверенітет та незалежність України загинув Анатолій Зерук.

Анатолію Зеруку належав рекорд України на марафоні (2:11:50), який він встановив у Гамбурзі у 1998 році, посівши п'яте місце. Через рік здобув перемогу на марафоні у нідерландському місті Енсхеде (2:16:31) та посів третє місце в забігу на 20 км в Щецині (1:01:39).

Серед здобутків Анатолія також друге місце на марафоні у Любляні (2:15:27) й п'яте у Відні (2:14:47) у 2000 році, третє у Лісабоні (2:18:50) в 2001 році, друге місце (2004 рік) та двічі третє (2003 та 2005 роки) у Вроцлаві (найкращий його результат на цій трасі 2:15:39) та перемога у французькому місті Ферретті (2:24:27).

Анатолій Зерук загинув від куль російських загарбників, посмертно нагороджений Орденом «За мужність» III ступеня.