Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Крута гра Довбика не врятувала «Дніпро-1» в ЛЧ – Україна ввосьме в останніх 11 сезонах матиме в групі лише одну команду

Нічия з «Панатінаїкосом» в матчі, який може стати останнім для Артема за клуб.

2 серпня, 08:00
18

«Дніпро-1» у матчі-відповіді 2-го раунду кваліфікації Ліги чемпіонів проти грецького «Панатінаїкоса» зіграв у результативну нічию 2:2, але покинув турнір за підсумком двох зустрічей (загальний рахунок – 3:5).

***

У день гри всі песимістичні прогнози підсилив несподіваний інцидент – з’явилася інформація, що одразу 15 представників делегації українського клубу відчули симптоми отруєння, з яких 8 футболістів. Підозра впала на греків (які все заперечують), а цьому передувало невдоволення «Дніпра-1» щодо умов, які створила команда-господар.

Українці збираються подавати офіційну скаргу в УЄФА, але на результат протистояння це, очевидно, ніяк не вплине.

Однак був серйозний вплив у контексті й так проблемної кадрової ситуації дніпрян – допомогти команді через пошкодження не могли Василь Кравець та Максим Третьяков, а серед 8 гравців, які почували себе незадовільно, були важливі для «Дніпра-1» Євген Волинець, Олександр Сваток, Едуард Сарапій та Олексій Гуцуляк, як свідчить «ТаТоТаке».

Волинець та Сарапій у старті таки з’явилися, а Гуцуляк та капітан Сваток залишилися у запасі.

Склад «Дніпра-1» тепер відверто не вражав – на флангах захисту Євген Пасіч та Олександр Каплієнко, які на цих позиціях завершували минулий сезон, у центрі – Володимир Адамюк, Дениса Мірошніченка перевели на правий фланг атаки, а Валентина Рубчинського – на лівий.

Втім, слід відзначити ключове повернення Олександра Піхальонка та, ймовірно, останній матч Артема Довбика за клуб перед трансфером у «Жирону».

У «Панатінаїкоса» відбулась тільки одна зміна – замість травмованого капітана Барта Шенкевелда в обороні вийшов Тін Єдвай.

«Дніпро-1»: Волинець (Кінарейкін, 36) – Пасіч, Адамюк, Сарапій (Сваток, 57), Каплієнко (Танчик, 69) – Бабенко – Бланко, Піхальонок (Когут, 69) – Мірошніченко, Довбик, Рубчинський (Гуцуляк, 69)

Запасні: Валеф, Пуріта, Горбунов, Горін, Гаджиєв, Ківінда

«Панатінаїкос»: Бріньйоллі – Котсірас, Магнуссон, Єдвай, Хуанкар – Вільєна (Чокай, 66), Перес, Джурічіч (Кляйнхаслер, 79) – Паласіос (Манчіні, 46), Шпорар (Іоаннідіс, 79), Бернард (Вербич, 90)

Запасні: Лодигін, Ксенопулос, Ваяннідіс, Зека, Сідерас, Младенович, Вербич

***

Зі стартових хвилин повторювався сценарій першої зустрічі – «Панатінаїкос» контролював гру, подав пару кутових, а єдиний більш-менш небезпечний удар трапився аж на 11-й хвилині у руки Волинцю:

На 15-й тиск завершився голом, знову забив форвард Шпорар – скористався непорозумінням між Адамюком та Волинцем після банального виносу:

«Дніпро-1» до воріт майже не підходив, а рахунок зрівняв з першого ж моменту – його самотужки створив Довбик, пішовши на декількох суперників та ударом поміж ніж голкіперу перерваши свою суху серію з 7 матчів:

Через пару хвилин Артем після високої передачі класно скинув під удар Рубчинському, але м‘яч прилетів прямо у руки воротарю:

У відповідь прокинулися греки – вивели партнера практично 1 на 1, але Волинець врятував та отримав удар коліном у голову, після чого був вимушено замінений на 19-річного Яківа Кінарейкіна:

Довбик встиг навіть дубль зробити, але гол скасували через гру рукою у Бланко у стадії побудови атаки (Кучер з рішенням сперечався та отримав жовту):

Наприкінці тайму виводити «Дніпро-1» вперед міг вже Пасіч, але не зорієнтувався при подачі Піхальонка, перебуваючи у декількох метрах від воріт.

Спостереження першого тайму:

🔹 За даними метеорологічних служб, в Афінах весь день не дощило, але поле було настільки мокрим, що м’яч постійно залишав сліди з води;

🔹 «Дніпро-1» виявився максимально безідейним попереду десь до 30-ї хвилини – три можливості для удару були створені виключно завдяки діям Довбика;

🔹 Захисники дніпрян декілька разів не могли розібратись у простих ситуаціях, структура сильно страждала;

🔹 45 хвилин провалив Мірошніченко, який ледь не в усіх випадках біля чужих воріт приймав неправильні рішення;

🔹 «Дніпро-1» більше володів м’ячем (62% на 38%) та провів більше атак (62 на 41).

***

Другий тайм почався з фантастичного сейву голкіпера «Панатінаїкоса» після пострілу Бланко, а з розіграшу цього кутового Сарапій пробив прямо по центру:

Свого «Дніпро-1» таки досяг на 54-й – ще одна подача з кутового завершилася голом Сарапія, асистував Мірошніченко:

«Панатінаїкос» підсів, але на 70-й хвилині Шпорар зрівняв рахунок через декілька секунд після трьох виконаних замін «Дніпра-1» – замкнув простріл та практично вивів свою команду у наступний раунд:

Останні надії було втрачено на 75-й, коли свіжий Танчик отримав червону картку за високо підняту ногу у відборі після 6 хвилин перебування на полі:

Спостереження другого тайму:

🔹 Дніпряни виглядали набагато краще та після перерви за грою явно були гостріші, ніж опонент;

🔹 «Дніпро-1» з Піхальонком та без нього – дві різні команди;

🔹 Вкотре потрібно констатувати проблеми у захисті – це вже якась фірмова марка українських грандів.

Володіння м’ячем: 49%-51%

Статистичні портали цього разу в плані оцінок матч проігнорували, але у «Дніпра-1» точно потрібно відзначати крутий перформанс Довбика.

***

🔵 «Дніпро-1» у 3-му раунді кваліфікації Ліги Європи зіграє зі «Славією» Прага;

🔵 Україна знову буде представлена в групі ЛЧ однією командою, дві було лише у 3-х з останніх 11 розіграшів;

🔵 українські клуби вшосте в останніх 11 сезонах вилетіли на першій же для себе стадії кваліфікації ЛЧ;

🔵 «Дніпро-1» нарешті покращив статистику своїх виступів у кваліфікації єврокубків – перша нічия після трьох поразок поспіль, загальний рахунок тепер 3:7.