Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/⭐️ Моменти дня ЛЧ: «Ньюкасл» знищив «ПСЖ» та три вольові перемоги

⭐️ Моменти дня ЛЧ: «Ньюкасл» знищив «ПСЖ» та три вольові перемоги

«Барселона» та «Ман Сіті» також виграли.

5 жовтня, 08:05
7

У Лізі чемпіонів відгуділи матчі другого дня другого туру групового етапу.

Tribuna.com зібрала найцікавіші моменти вечора.

Сікан забив перші голи в єврокубках, а «Шахтар» здобув вольову перемогу, програючи 0:2

В цей вечір в ЛЧ сталось одразу три вольові перемоги, кожна з яких по своєму драматична. Але «Шахтарю» все ж вдалось щось божевільне.

Команда Патріка ван Леувена на фоні невдачі в УПЛ доповнила картину і в ЛЧ, програвши «Антверпену» перший тайм 0:2. Здавалось, що вже нічого хорошого від гірників не діждатись, але на другий тайм вийшов уже інший «Шахтар».

Дубль Сікана та гол від Ракицького зі штрафного (який заробив Данило) перевернули матч в Антверпені з ніг на голову. Саме так, перемогу гірникам приніс той, хто не вилазить з-під постійної критики.

Сьогодні Данило забив перші свої голи у єврокубках, і вони виявились суперважливими.

Доповнив валідольну картину цього матчу пенальті, який суддя призначив у ворота гостей уже в додатковий час. Але приголомшені господарі лише змарнували його зусиллями не аби кого, а капітана Тобі Алдервейрельда.

Пожежа, а не гра.

Травма Левандовського допомогла «Барселоні» здолати на виїзді «Порту»

В іншому матчі групи «Шахтаря» команда Хаві очікувано перемогла на виїзді «Порту», але менш очікувано з великими проблемами.

На «Драгау» каталонцям було ой як непросто. Для розуміння, в першу годину гри гості заробили пʼять жовтих, тоді як суперник – лише одну. Та й загалом «Порту» перестріляло «Барселону» за кількістю ударів у створ воріт, а тер Штегену, щоб зберегти свої володіння сухими, довелось виконати пʼять сейвів.

До всього догравала матч іспанська команда в меншості (друга жовта Ґаві), а ще в першій половині гри залишилась без свого головного нападника. Роберт Левандовські через травму зійшов з поля уже на 34-й хвилині.

Втім, труднощі тільки мобілізували «Барселону», їх команда перетворила на успіх. Замість Левандовскі на поле вийшов Ферран Торрес, якому судилось забити єдиний у цій зустрічі гол, який, звісно, став переможним для гостей.

Це підопічні Хаві вдало скористались обрізкою господарів у центрі поля, провели різку контратаку, яку здорово реалізував Торрес.

Непроста і точно не безапеляційна перемога «Барселони» (ризикували отримати пенальті в кінці за гру рукою Канселу, але перед цим гра рукою сталась у суперника), яка, втім, виводить каталонців на перше місце в групі з максимумом очок після двох турів. Попереду – два матчі з «Шахтарем»

«Ньюкасл» відзначив повернення ЛЧ в місто розгромом «ПСЖ» – місто віддячило шикарною атмосферою

Уявіть собі. Йде уже доданий час зустрічі, команда впевнено виграє 3:1, але все одно рветься вперед, пресингуючи суперника от аж так:

Це багато говорить про цей «Ньюкасл». Як і про цей «ПСЖ», який проводить чи не найгірший старт сезону в катарську епоху своєї історії.

Трибуни «Сент-Джеймс Парк» настільки раділи поверненню ЛЧ після десятиріч перерви, що зарядили свою банду на блискавичний перфоманс.

Перший гол «сорок» – помилка капітана гостей Маркіньйоса під пресингом та гол Альмірона як наслідок.

Другий гол «сорок» – затяжна атака з купою відбитих ударів Доннаруммою, але фінальний такий потрапив за лінію. Автор – Ден Берн, фанат «Ньюкасла» з пелюшок, який просльозився, коли на рідній арені знову пролунав гімн ЛЧ і, як виявилось, на емоціях забив переможний.

Третій гол «сорок» – це вихованець клубу Шон Лонгстаф одразу по перерві не дає парижанам підняти голову.

Ну і четвертий гол – гармата Шера якраз після згаданого на початку пресингу в доданий час.

Це було красиво, і єдиний гол гостей від Ернандеса не зіпсував цього біло-чорного свята на півночі Англії, на яке лідер гостей Мбаппе (вперше пробив по воротах на 85-й хвилині) реагував ось так:

Команда Едді Гау здобула першу перемогу в ЛЧ після повернення та очолила свою групу.

Альварес знову приносить перемогу в ЛЧ для «Сіті», перервавши серію команди з двох поразок

Після потужного старту в АПЛ команда Гвардіоли зненацька забуксувала. Поразки в Кубку ліги та чемпіонаті стали тлом до чергового матчу ЛЧ – на виїзді проти головного конкурента по групі, «Лейпцига».

Але на ділі до чергової поразки було далеко.

«Містяни» домінували, створювали багато моментів, виграли перший тайм, пропустили після першого ж удару суперника по перерві, але не дали йому розвинути успіх.

Нехай головна заслуга в цьому буде за Альваресом. Аргентинець в першому турі дублем приніс перемогу над «Црвеною Звездою», а сьогодні в його активі гол (переможний) плюс пас.

Хуліан – прекрасний бекап для Пепа в атаці, коли Голанд мовчить. А сьогодні було саме так. Норвезький нападник не забиває уже в пʼятому матчі ЛЧ поспіль, а такого з ним ще ніколи не було — найдовша суха серія в турнірі тривала всього два матчі.

Мората в стилі Сікана дублем приніс для «Атлетіко» вольову перемогу над «Феєноордом»

Паралельно з матчем «Шахтаря» відбувався поєдинок у Мадриді, який закінчився схожим чином. Підсумковий рахунок 3:2 та вольова перемога команди, яка пропустила першою.

Тільки різниця звитяги команди Сімеоне в тому, що вона двічі давала супернику вийти вперед у рахунку, а потім двічі відповідала на це власним голом згодом. І все це ще в межах першого тайму.

А вже по перерві мадридці перестали грати в цю гру, натомість самі вийшли вперед у рахунку. Тільки цього разу такий мʼяч став остаточним та переможним.

Чия заслуга в цьому найбільша? Давайте вважати таким Альваро Морату. Все ж нападник оформив дубль, і саме його гол став переможним для мадридців. Хоча гол Грізманна через себе (вдруге зрівняв рахунок зустрічі) теж важливий і навіть красивіший.

І все ж Мората – наш герой поєдинку. Тобто, герой двох епізодів, які стали вирішальними для поєдинку. Бо Альваро реалізував усі два удари, які мав у цій зустрічі. Два з двох, але цього достатньо.

***

Коротко про інші три матчі:

Міланці вдруге поспіль в цій ЛЧ зіграли в нульову нічию, стримавши дортмундців на їхньому полі й навіть будучи гострішими.

Третя вольова перемога вечора, яку «Лаціо» за традицією з першого туру оформив уже в доданий час. Забив ветеран Педро, для якого цей гол став першим в ЛЧ за шість років.

Швейцарцям майже вдалось покарати носіїв російської реклами в ЛЧ, але сербам вдалось зрівняти рахунок на 88-й хвилині. Шкода. Перші очки для обох команд.