Всі новини

Жан Беленюк: «Сьогоднішній час не спонукає до комфортних умов підготовки»

7 жовтня 2022, 17:01

Олімпійський чемпіон та депутат Верховної Ради Жан Беленюк поділився думками щодо виступу українських спортсменів на чемпіонаті світу з греко-римської боротьби.

«Зараз у збірній України йде зміна поколінь. Молодь себе проявляє, але декому ще не вистачає віри у власні сили. Наприклад, Ярослав Фільчаков, який здобув "бронзу" у ваговій категорії до 82 кг. Він цілком міг виграти цей чемпіонат світу – йому не вистачило концентрації, при цьому в нього була найважча сітка в цій вазі.

Щодо Олександра Грушина, то він у першій же сутичці потрапив на олімпійського чемпіона Луїса Орту. По-перше, то була лише перша сутичка, по-друге – дуже хороший суперник, хоча "золото" Олімпіади він виграв у легшій вазі. Саші не вистачило, можливо, налаштування, щоб показати достойну боротьбу та здобути перемогу.

Щодо Парвіза Насібова, то, можливо, він не знав стилю боротьби грузинського суперника Джоні Хецуріані. Він узагалі дізнався про те, що їде на чемпіонат за два тижні, а йому потрібно було достатньо багато ваги скидати перед цим.

Також у нас боровся ветеран вітчизняної збірної Олександр Чернецький, якому 38 років. В його ваговій категорії, до 130 кг, фактично два-три лідери виділяються, решта змагається за третє місце – усі більш-менш одного рівня.

Я думаю, що треба дуже серйозно готуватися на наступний сезон. Наш тренер Володимир Шацьких про це знає. Адже наступний чемпіонат буде дуже важливим. Не можна розслаблятися. Так, сьогоднішній час не спонукає до комфортних умов підготовки. Я кажу навіть не про інфраструктуру, а скоріше про моральний стан людей. Бо перша перемога – вона в голові. Якщо ти не переміг там, то важко буде щось показати на килимі», - заявив Беленюк.

Чемпіонат світу з греко-римської боротьби відбувся з 10-го по 18 вересня у Белграді. Збірна України завоювала шість медалей.