Tribuna/Лижні види/Блоги/Сніжний блог/Лижна акробатика стала головним зимовим видом спорту для України. Котовський ледь не виграв КС, а у топ-10 загальних заліків одразу 5 українців

А на ЧС-2023 Україна здобула стільки ж медалей, скільки і за всю історію до того.

19 березня 2023, 23:52
1

Олімпійський чемпіон з фристайлу Олександр Абраменко став першим в історії України олімпійським мультимедалістом в зимових видах спорту. Але на ньому історія українського фристайлу лише розпочалася.

Після епідемії коронавірусу у збірній України в Пекіні-2022, цього року команда увірвалася у сезон з подвоєною спортивною люттю. Як результат - купа перемог та нагород на турнірах усіх рангів.

Дмитро Котовський - головна зірка українського, а, можливо, і світового фристайлу

Котовському всього 21 рік, але він вже робить нереальні речі.

Цього сезону українець виконав найскладніший у фристайлі стрибок «Ураган». Він став другим в історії, кому він підкорився.

Оцінка за стрибок, 138.82 бали. стала новим рекордом України, а ця спроба принесла Котовському першу в кар'єрі перемогу на рівні КС.

Взагалі, сезон на Кубку світу видався для Дмитра надуспішним. До останнього етапу він боровся за перемогу у загальному заліку, але не вийшов до фіналу на останньому етапі й вибув із боротьби.

За сезон 2022/23 Україна виборола стільки ж медалей ЧС, скільки за всю історію до того

Попри те, що ЧС-2023 міг бути для України значно успішнішим, але наші спортсмени все одно побили одразу декілька рекордів.

По-перше, наші фристайлісти вперше в історії вибороли командну медаль. Команда у складі Анастасії Новосад, Олександра Окіпнюка та Дмитра Котовського здобула бронзу.

Українці вийшли у фінал з четвертим результатом, а в боротьбі за медалі обійшли Казахстан, але поступилися США та Китаю. І це з двома падіннями!

На ЧС у Грузії своє ім'я в історію вписала і Анастасія Новосад. Лідерка нашої збірної вийшла на перше місце за нагородами на ЧС з фристайлу в історії України, додавши до командної бронзи й особисту.

Раніше Олександр Абраменко вигравав срібло у 2019 році, а Ольга Волкова - бронзу у 2011-му.

Одразу 5 українців завершили сезон у топ-10 у загальному заліку на КС

За підсумками сезону перемогу в загальному заліку КС з лижної акробатики серед жінок здобула Даніелла Скотт з Австралії.

До першої десятки потрапили одразу 2 українки: Новосад стала сьомою, а Ольга Полюк - дев'ятою.

Місця всіх українок - тут.

У змаганнях чоловіків інтрига щодо переможця трималася до останнього. Основна боротьба точилася між українцем Котовським та швейцарцем Ное Ротом.

Котовський цього сезону здобув 2 золота, срібло та бронзу на етапах КС і перед останнім етапом випереджав суперника на 2 бали. Але у вирішальний момент не зміг кваліфікуватися до фіналу та програв боротьбу.

У підсумку фінішував другим у заліку - це найкращий результат у кар'єрі молодого українця.

Також до топ-10 потрапили Максим Кузнєцов та 19-річний Володимир Кушнір.

До речі, Кушнір ще й став найкращим новачком року-2022 у лижній акробатиці. Цього сезону він фінішував 6-м на ЧС, а також посів 4-те місце на етапі Кубка світу в Дір-Веллі.