Tribuna/Бобслей/сани/скелетон/Блоги/Skeleton 24/Тандем лідерів на екваторі змагань знову разом / Підсумки четвертого етапу Кубка світу зі скелетону 2020-21

Сьогодні у австрійському Інсбруку пройшов четвертий етап Кубка світу зі скелетону 2020-21. Спортсмени перетнули екватор змагань - сльози, радість, нові рекорди та несподівані результати, а українець Влад Гераскевич покращує позиції та вривається у топ-10 загального заліку КС. Про все це по порядку.

Блог — Skeleton 24
19 грудня 2020, 15:40

Сьогодні у австрійському Інсбруку пройшов четвертий етап Кубка світу зі скелетону 2020-21. Спортсмени перетнули екватор змагань — сльози, радість, нові рекорди та несподівані результати, а українець Влад Гераскевич покращує позиції та вривається у топ-10 загального заліку КС. Про все це по порядку.

Першими на трек зранку вийшли чоловіки. У першому заїзді було пару несподіванок. Лідер загального заліку Мартінс Дукурс без сумніву став лідером першої спроби. Лише в 0,08 секунд за ним росіянин Даніїл Романов. Ось такий результат молодого скелетоніста був цілком несподіваним. Третім фінішував британець Метт Вестон, який на минулому етапі у першій спробі був першим разом з Мартінсом. Цього разу йому випав другий шанс "заїхати у медалі". Герой минулого етапу австрієць Самуель Маєр показав 4-ий результат, а це ще один претендент на медалі. Звичайно, вигризти у Мартінса Дукурса перемогу нереально, такі сенсації у першому заїзді потім нівелюються кращими результатами скелетоністів, що фінішували нижче. Однак цікаво було дізнатись срібного та бронзового призерів цього етапу.

У другому заїзді медальна розв'язка набрала обертів, коли німці Фелікс Кайзінгер та Крістофер Гротер покращили свої часи відносно першої спроби, а Гротер став поточним лідером. За ним стартував Самуель Маєр, але, на жаль, австрійцю не вдалось створити сенсацію на домашній трасі. Він не дуже засмутився такому результату, адже 6-е місце його новий особистий рекорд. 13-ий, 7-ий і тепер 6-ий. Думаю, досягти 5-ого місця наступного етапу не вдасться, все таки домашня траса допомогла йому багато в чому.

Наступний скелетоніст Метт Вестон, який минулої п'ятниці прикро втратив місце на п'єдесталі після феноменального першого заїзду, цього разу довів, що то була не випадковість. Пройшовши ідеально трасу, він гарантує собі медаль. Через 2 хвилини з'ясувалось, що вона буде срібною, після того як росіянин Романов запоров свій заїзд. На одному з поворотів нижньої частини траси його добряче підкинуло, він ледь не випав зі скелетону. Таким чином Даніїл фінішував 5-им — це його особистий рекорд.

"Я мріяв про медаль Кубка світу з тих пір, як почав займатися скелетоном, але ніколи не думав, що це може статися так швидко", - сказав Вестон. “Я, насправді, не знаю, що відповісти, чесно кажучи - це не те, що я уявляв, мало відбутися сьогодні! Я був третім після першої спроби, тому я знав, що якщо я буду лідирувати після другого заїзду — мені буде гарантована медаль. Відразу на повороті після фінішу є світлодіодний екран, який показує вам номер із позицією, на яку ви фінішували. Я просто сподівався і молився, що це буде " 1 " — і це було. Якби в моєму шоломі був мікрофон, я, мабуть, зламав би його — я просто видав величезне "так-так", коли побачив це!"

До слова вперше за 7 років у британській збірній 2 медалі в одному сезоні КС.

Через невдачу росіянина Крістофер Гротер вперше за 3 роки тішиться бронзовою медаллю Кубка світу. "Все пройшло набагато краще, ніж в останні кілька гонок. Я вчинив величезну помилку внизу під час першого запуску, що мене дратувало. З потенціалу я знав, що цього може бути достатньо для подіуму, сьогодні нарешті я показав це", — сказав Гротер.

З часом 1:44, 55 четверту свою перемогу святкую Мартінс Дукурс і продовжує свою розкішну  переможну серії до 6 етапів. В загальному заліку він набрав 900 очок, у його найближчого переслідувача німця Александра Гасснера 746, однак він зі свого формального другого місця скоро опуститься нижче. Після "срібна" на першому етапі у Сігулді, його результати регресують — 5-е, 5-е, тепер 7-е місця. Рятують ситуацію січневі домашні етапи, де можна показати достойні результати, адже молодь вже на п'ятах.

На цьому несподіванки не закінчились. Досвідчений швейцарець Рональд Одерсе, який на Кубку світу виступає 6 років оновив свій особистий результат, посівши 10-е місце. За попадання у топ-10 Рональд має дякувати Владиславу Гераскевичу, якого він випередив на 0,02 секунди.

Український скелетоніст посів підсумкове 11-е місце (12-е у першому заїзді та 10-е у другому). У порівнянні з минулим 14-им місцем — це невеличкий прогрес. У першому заїзді під час старту у Влада скелетон вилетів зі шпори, однак він одразу зупинився і все поправив, на щастя обійшлось. До слова наш скелетоніст у черговий раз оновлює особисті показники на трасах. На цей раз Влад покращив:

- стартову відсічку — 5.03 сек (попередній — 5.04 на минулому тижні);

- фініш —52.65 сек (попередній — 53.03 минулого сезону);

- швидкість на цьому треку — 121.2 км/год (попередній — 120.2 км/год минулого сезону);

- 11-е підсумкове місце на трасі в Інсбруку (попередній — 17-е місце минулого сезону).

У заліку Кубка світу Влад залишається на 10-ому місці — пропускає у перед росіянина Романова, однак обходить іншого росіянина Олександра Третякова, який пропускав цей етап.

Жіночий етап на відмінну минулої п'ятниці цього разу пройшов як належно у два заїзди, чудова погода була на користь господарки траси Янін Флок. Австрійка минулої гонки програла Олені Нікітіній, однак на цей раз росіянка не виступала, тож можна виїжджати за черговим "золотом". У першому заїзді Флок встановила новий рекорд треку — час 53,47 секунд. Майже всі наступні скелетоністки на розгоні та верхній частині треку показували набагато кращий час, ніж у Янін, однак на нижній частині їх десяті секунди танули на очах — тільки господарці вдалось повністю підкорити трасу. Єдиною спортсменкою, яка могла випередити Флок була італійка Валентина Маргальо — лише 0,05 секунд відділили її від першого місця. Тож розв'язка гонки очікувала бути цікавою.

У другому заїзді німкені Тіна Германн та Жаклін Леллінг пройшли трасу набагато краще, ніж у першій спробі і показали 2-ий та 3-ій результати. Щоб претендувати на медалі требу було сподіватись на осічки наступних скелетоністок. Однією з них була канадка Елізабет Маєр. Це був її другий етап після річної перерви через народження дитини. По треку вона йшла з кращим часом, однак на останньому підступного повороту все ж таки програла німкеням і посіла 5-е місце. Відносно попереднього результату (7-е місце) — це невеличкий прогрес. Голландка Кімберлі Бос пройшла трасу як завжди впевнено і стабільно, гарантувавши собі чергову медаль. ЇЇ вдалось випередити Леллінг лише на 0,01 секунди!

Головною інтригою гонки був заїзд Валентини Маргальо, адже жоден італійський спортсмен не був так близько до подіуму на Кубку світу. Це мала бути історична медаль для Піренеїв, однак попри кращий стартовий час Валентини, ніж у попередніх скелетоністок, їй не вдалось підкорити нижню частину треку. У підсумку Маргальо фінішувала аж 6-ою і не змогла оновити власний рекорд з попереднього етапу (5-е місце). Італійка ховалась від камер, сльози лились рікою, її можна зрозуміти, такий шанс випадає дуже рідко.

"Мені потрібно навчитися краще керувати скелетоном у деяких ситуаціях у гонці. Я продовжую наполегливо натискати на старті, але тоді я, як правило, застигаю під час їзди. У другій спробі я мала би пустити сани і, натомість, отримала занадто велику траєкторію" — дає коментар Маргальо після гонки.

Таким чином німкеня Жаклін Леллінг здобула бронзову медаль вперше за 5 стартів Кубка світу. "Сьогодні було нарешті змагання, де я двічі їздила стабільно", — сказала Леллінг.

Голландка Кімберлі Бос виграла третю срібну медаль у сезоні. "Я дуже щаслива закінчити рік таким чином", — відповіла після цього Бос. "Не соромно, що я програю тут Янін. Вона в черговий раз доводить, що вона є королевою свого домашнього треку. Минулого тижня зараховували лише один заїзд, і тоді Флок просто через одну помилку програла. Гонка також відрізняється від минулого тижня. У другому пробігу я допустила невелику помилку, але навіть без неї я б також не виграла тут".

Янін Флок на радість домашньої публіки виграє третю гонку сезону з часом 1:47, 01. "Я дуже щаслива. Бути на подіумі вдома завжди особливо. І рекорд на домашній трасі — це ще один приємний момент". У заліку Кубка світу між австрійкою та голландкою лише 45 очок різниці, німкеня Тіна Герман третя, отже боротьба за глобус у самому розпалі. "Моя мрія, щоб на Різдво був жовтий біб під ялинкою", — жартує Флок.

Offtop

Наступного дня пройшов етап Кубка Європи у латвійській Сігулді. У жіночому скелетоні, на жаль, наша Катерина Куць не фінішувала в гонці, і залишилась без залікових балів. Оскільки найвищим місцем Каті є 20-е, тут можна було оновити рекорд.

У бобслеї жінок-двійок наш тандем Лідія Гунько та Ірина Ліщинська посіли 4-е місце. Участь брали 4 екіпажа, тож можна було зазіхнути на медаль, однак це 4-е місце і так відмінний результат.

А от у наступній гонці наші бобслеїстки змогли показати кращий час ніж словацький екіпаж і вибороти історичну бронзову медаль у цьому виді спорту для України

У загальному заліку Кубка Європи наші дівчата вже 3-і.

Пів сезону Кубка світу зі скелетону пройдено. Наступний етап відбудеться вже у новому 2021 році в німецькому Вінтербергу рівно через три тижня. Успіхів нашому скелетоністу Владиславу Гераскевичу!